Wpis z mikrobloga

  • 137
Bosak twierdzi, że chcemy zastąpić moralność chrześcijańską moralnością lewicową. I tak sobie myślę, że mam do wyboru myśl europejską, współczesną, opartą o racjonalizm i badania naukowe oraz etykę opracowaną kilka tysięcy lat temu przez jakieś ludy pustynne z Bliskiego Wschodu. No musiałabym się zastanowić co by tu wybrać ( ͡º ͜ʖ͡º)
#bekazprawakow #neuropa #konfederacja #4konserwy #polityka
  • 43
@Howea: a zacytuje dzisiejszym tekstem z klubu jagielonskiego jaki mam problem z lewicową "moralnością"

Rozpoznanie prawdy o wartości ludzkiego życia, znaczeniu rodziny, małżeństwa, dopełniających się rolach kobiet i mężczyzn – to nie kwestia przyjęcia pewnego zespołu wyobrażeń, tylko uznania obiektywnej rzeczywistości.

Wszystkie te instytucje nie są bowiem właściwe wyłącznie dla kultury katolickiej czy nawet chrześcijańskiej, ale są znane, z niewielkimi odrębnościami, całej ludzkości. Na to, że nie wynikają one z samej
@ziemba1 No a ja mam problem z tą moralnością sprzed tysięcy lat, która nie uwzględnia tego, że zwierzęta czują tak samo jak ludzie, tego że człowiek jest po prostu jednym z gatunków zamieszkujących ziemię, a nie jej panem, że homoseksualizm jest wrodzony i nie powinno się za to kamienować. Ogólnie tego ślepego trzymania się zasad bez rozważania czy mają jakikolwiek sens. Powiesz ludziom, że prezerwatywy są złe i in vitro jest złe
No i aktualizujemy wiedzę i tak jest ok. Na podstawie tej wiedzy budujemy światopogląd. Gorzej jak trzymasz się zasad spisanych tysiące lat temu i nie zastanawiasz się czy ma to jakikolwiek sens. W końcu ludzie wtedy też mogli się mylić.


@Howea: ale skoro nauka nie jest prawdziwa, to jak możesz na podstawie jej osiągnięć cokolwiek budować. Od dawna się mówi, że nauka jest co najwyżej użyteczna, ale to wiele wspólnego z
pyroxar - > No i aktualizujemy wiedzę i tak jest ok. Na podstawie tej wiedzy budujemy...
Dowodem tego jest to, że wiedzę naukowa trzeba ciągle aktualizować. Gdyby była prawdziwa, nie trzeba byłoby tego robić.


@pyroxar: ale bzdura, to żaden dowód. Poznając coś odkrywasz kolejne tego cechy, już coś wiesz, ale nadal musisz aktualizować i im więcej czegoś znasz, tym więcej widzisz niuansów, początkowych pomyłek i sprawy się komplikują. Na pewno jest to lepsze podejście od odrzucenia poznania na rzecz domysłów, czystej intuicji, chłopskiego rozumu, który jest o
@Dielektryk Jeśli chodzi o uchodźców to problemem była jedynie skala tego zjawiska ostatnio, bo przyjmowanie uchodźców było praktykowane od lat na całym świecie i Polacy też z tego korzystali. Nikt nie negował wcześniej sensowności takiego postępowania, bo każdy zdaje sobie sprawę, że to jest zabezpieczenie interesów wszystkich ludzi. Nigdy nie wiesz czy sam nie będziesz potrzebował pomocy i nie będziesz musiał uciekać, więc lepiej dla wszystkich, że taki mechanizm istnieje.
@Howea

No a ja mam problem z tą moralnością sprzed tysięcy lat, która nie uwzględnia tego, że zwierzęta czują tak samo jak ludzie, tego że człowiek jest po prostu jednym z gatunków zamieszkujących ziemię, a nie jej panem, że homoseksualizm jest wrodzony i nie powinno się za to kamienować. Ogólnie tego ślepego trzymania się zasad bez rozważania czy mają jakikolwiek sens. Powiesz ludziom, że prezerwatywy są złe i in vitro jest złe