Wpis z mikrobloga

@Trzesidzida: pytasz o zwykła yerbę czy chimarrao? na chimarrao jest to prostsze, bo jak 1 zalanie zalejesz zimna wodą to ona sama cementuje yerbę (uprzednio oczywiście usypaną "grzechotaniem"). Co do zwykłej yerby to cięzko wytłumaczyć, po prostu oglądaj filmiki na YT i próbuj, z tym, żeby to wyszło to yerby też musi być sporo. No i chyba najważniejszy protip: po 1 zalaniu jak wypijesz yerbe to możesz bombilla uklepać sam taką
@Velion: No bardzo możliwe, że tak się pije, ale ja osobiście tego nie rozumiem bo jedno opakowanie schodziłoby mi w tydzień xD, dlatego wsypuje jakieś 2 duże łyżki na 400ml i zalewam 2 razy
@BirchKf: chimarrao ze względu na to, że jest sproszkowane, nie da się zabardzo pić sypiąc mało, musi być kopczyk inaczej zrobi ci się totalne błoto i nawet bomba nie da rady nic pociągnąć.

A co do wypełniania, widzisz, ty zalewasz 2 razy, a my sypiemy kopczyk w takim naczyniu 400ml na 3/4 i zalewamy 8 razy (:
@CarlGustavJung: Rozumiem. Wlasnie czytalem, że ludzie zalewają po tyle razy, tylko że ja dziennie pije ze 2 razy, a tak na drugi dzień zalewać to chyba niezbyt przyjemnie xD

@Velion: Biorąc pod uwagę, że zalewam 2 razy dziennie, to troche mi szkoda tej yerby a nie stać mnie żeby codziennie nowe opakowanie kupować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trzesidzida: jak jest mocno pylasta to spróbuj zrobić ten kopczyk, najlepiej żeby był pionowo i matero pod kątem, następnie nalej trochę zimnej wody i przechyl tak, żeby woda dochodziła do górnej krawędzi i poczekaj aż wsiąknie (możesz pobracac trochę), wtedy możesz wlac powoli w to puste miejsce ciepłą wodę i powinno być git