Wpis z mikrobloga

Po przeczytaniu tego wpisu i komentarzy typu "Jeśli sprawia ci to przyjemność to graj".Postanowiłem napisać coś dla was.

Może typek ma się masturbować 24/7 bo mu to sprawia przyjemność? Są to najgorsze porady jakie tylko możecie dać komuś w życiu...

Nie wiecie jak działa ludzki mózg. Gierki dają poczucie bycia kimś w wirtualnym świecie przez to oszukujecie swój mózg, że osiągacie coś wielkiego/ważnego a tak na prawdę nie osiągnęliście nic. Bo czym jest expienie czy wbijanie rangi w lolu/gierkach. Jedynie co gierki dają to garba/fobie społeczną. A rangami komu się bedziesz chwalil dzieciom z podstawówki? Bo chyba nie normalnym osobom w wieku 26-30+. To wszystko jest fałszywe i bardzo złe dla naszego mózgu, W realnym życiu jesteście anonem na którego urodziny/pogrzeb nikt nawet nie przyjdzie.

Rozwiązanie? Ograniczyć granie w gierki do minimum powiedzmy godzinę dziennie. Skupić się na jakiś sportach typu siłownia, rower. Może jakieś mma lub kurs tańca. Nie wszystko wam się od razu spodoba ale warto się ruszyć i odkryć realny świat. Progres w sportach sprawi, że wasz mózg się wyleczy i nie będziecie sobą gardzić :)

#gry
#przegryw
#leagueoflegends
  • 24
A rangami komu się bedziesz chwalil dzieciom z podstawówki? Bo chyba nie normalnym osobom w wieku 26-30+


@fejkchad: Mam #!$%@? w te normalne osoby xD Dla mnie oni są mentalnymi dziadami. Tak ekstremalnie nudni, że aż mnie mdli.

Gierki dają poczucie bycia kimś w wirtualnym świecie przez to oszukujecie swój mózg, że osiągacie coś wielkiego/ważnego a tak na prawdę nie osiągnęliście nic. Bo czym jest expienie czy wbijanie rangi w lolu/gierkach.
@DarkMi: właśnie dlatego, że oszukujesz sam siebie i sobą gardzisz. Mózg czasem ci podpowiada, że coś jest nie tak. Przykładowo widząć piekną pogodę czujesz na sobie presję, bo wiesz, że też chciałbyś wyjść coś porobić, skorzystać życia a przegrywasz przed grami. Jak jest deszcz to odczuwasz spokój bo wiesz, że inni też nie wychodzą :)
@Smiecharz: Jest dokładnie na odwrót to te normalne osoby czyli 90% społeczeństwa ma na ciebie #!$%@?. Zostałeś odrzucony przez społeczeństwo i zabijasz smoki/piksele w jakiejś gierce.Nigdzie nie byłeś, nic nie osiągnąłeś, nigdy nie ruchałeś, nigdy tak na prawdę nie żyłeś. Po prostu zgniłeś. Jeśli nic nie zmienisz to wieku 40 lat popełnisz samobójstwo
@DarkMi: nie udaje psychiatry sam grałem w gierki przez większość mojego życia po 10 godz, teraz nie gram i jest lepiej. Rozumiem, żeby dojść do takich wniosków czasem potrzeba czasu ale dla tego typa 36 lat jest już za późno.
@fejkchad: No masz racje. Jego życie, to wegetacja. Zresztą z moich obserwacji, a pracuje wśród ludzi, to większość osób wegetuje. Mieszkają w małych miejscowościach, gdzie ciężko znaleźć sposób na dobrą rozrywkę wiec najczęściej wybierają telewizor. Sport jest bardzo dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale bez przesady. Musimy znaleźć czas na odpoczynek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fejkchad: całe dzieciństwo grałem w gierki, nie ukończyłem studiów, jeden rok zawalilem przez gierki. Poszedłem pracować jako tester gier, bo jedyne co umiałem to gierki (i angielski przyzwoicie). Występuję w kilkudziesięciu creditsach a teraz jestem QA managerem w firmie, która gierkami się nie zajmuje i zarabiam znacznie powyżej mitycznych 15k, mam spory zespół. Oczywiście #rozowypasek (akurat bez dzieci), 37 lat na karku i nadal gram sobie w gierki. Ostatnio w Outer