Wpis z mikrobloga

Zostałem dziś (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem #alfaromeo #mito i mam pierwsze pytania.
1. Czy jest możliwość ustawienia by radio wyłączało się dopiero po wyciągnięciu kluczyka, a nie od razu po wygaszeniu samochodu?
2. Posiadam takie radio jak na zdjęciu. Samochód nie posiada portu USB co trochę mnie rozczarowało. Czy jest możliwość by podpiąć od tyłu jakąś elektroniczną zmieniarkę czy coś w tym stylu? Czy lepiej zmienić radio albo tak zostawić i nagrać sobie płytę?(!)
3. Samochód pochodzi z polskiego salonu, natomiast język radia oraz komputera pokładowego jest angielski. Da się to jakoś zmienić? Nie chodzi o to, że po angielsku nie rozumiem, ale w sumie to miło by było gdyby było po polsku.

Zdjęcia nie ma, bo jeszcze nie zdążyłem zrobić ¯\_(ツ)_/¯

#alfaholicy
  • 15
@Defender: Na pierwszy rzut oka to nie wiem jak bym miał podziałać z penrivem skoro nie mam USB :D ale będę się jeszcze wczytywał w podesłany wątek.

Pewnie da radę zainstalować emulator zmieniarki.


A masz wiedzę czy do tego radia jest taka możliwość?

Silnik to 1,4 120KM.
nie mam USB :D


@krry: Niestety, chyba nie masz systemu Blue&Me. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A masz wiedzę czy do tego radia jest taka możliwość?


@krry: Na 99% jest, ale warto upewnić się u sprzedawcy.
@Defender:

Niestety, chyba nie masz systemu Blue&Me. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Póki co nie wiem, co mam. Dopiero zacząłem szukać info na ten temat. :D

Na 99% jest, ale warto upewnić się u sprzedawcy.


Czyli pewnie jakoś od tyłu będzie tak jak miałem w poprzednim aucie. No ale też muszę się wpierw upewnić tak jak mówisz. :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Dzięki za propozycję. Myślę jednak, że będę się skłaniał ku czemuś do czego mogę podpiąć pendriva. Pendriva podepnę raz i tyle, a telefon musiałbym co chwilę podpinać i odpinać - szkoda czasu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krry: w 159 można ustawić, że radio wyłączasz oddzielnie. Nie wyłącza się po zgaszeniu silnika, ale tez nie wyłącza się samo po wyciągnięciu kluczyka, trzeba się przyzwyczaić i wyłączać ręcznie.
@maloj: To już wolę, żeby zostało tak jak jest. Jak będę miał potrzebę włączenia radia przy wyłączonym silniku to mogę sobie włączyć. Muszę się do tego przyzwyczaić, bo w moich poprzednich samochodach było to lepiej rozwiązane. :)
@krry: też użytkuje Mitko, na pół z rodzicami, ale znam już trochę auto. Brak USB mnie denerwował dlatego wrzuciłem sobie radyjko 2 din z BT, w sumie prosta sprawa z przerobieniem.
Do twojego radia da się to zrobić ale koszta takie same jak nowe radio 2 din.
Co do gaszenia no to witaj włoska motoryzacjo, też mnie to strasznie irytuje no ale tak już jest.

PS: Jaki silnik?
@Krakem:

Brak USB mnie denerwował dlatego wrzuciłem sobie radyjko 2 din z BT, w sumie prosta sprawa z przerobieniem. Do twojego radia da się to zrobić ale koszta takie same jak nowe radio 2 din.


Jest to denerwujące, zwłaszcza, że auto nie jest aż tak stare by nie mogli dać portu USB, ale cóż. Myślałem nad radiem 2din, ale najtańsze "markowe" (Pioneer) kosztuje 500zł, więc taniej wychodzi zmieniarka cyfrowa. Jeśli chodzi
@Krakem: Ja tam nic do chińczyka nie mam - o ile jest czegoś warty. Problem w tym, że kompletnie nie wiem jakiego wybrać. Póki co więc skłaniam się ku zmieniarce cyfrowej Yatour, która kosztuje 250zł. Wszystko dlatego, że aktualnie aż tak znowu dużo nie jeżdżę, żeby inwestować w coś droższego, czego i tak nie wykorzystam.