Wpis z mikrobloga

Uwielbiam te rozmowy o konsolach #pcmasterrace jakie to GPU są i jakie będą, a 90% rozmówców i tak jeszcze max na 10xx siedzi.

Nie pojmujecie, że niektórzy #consolepeasants po prostu lubią sobie ot tak siąść przed dużym TV i poskakać Raymanem lub układać w grach LEGO z dzieciakiem lub dziewczyną?

Po to, aby pograć sobie 2h w tygodniu nie trzeba pakować 5-10 tysięcy w kompa.

To kwestia wyboru.
To tak jak na forum Maybacha trwałaby dyskusja, że ktoś Opla kupił, a ten przy 150 to trajektorie kół zmienia.

Mam PS4/XO, silnego PC i głównie siedzę na X, bo jakoś fajniej na wygodnej kanapie z fajnym padem mi się gra, niz na ultra na PC.

Te wojny i argumenty są totalnie debilne.

#ps5 #xboxone #gry
  • 84
@shaki24 oni tak chyba mają co tydzień :)
Rdr2 wyszło, to już #!$%@?, bo za rok na PC będzie ładniej.
I GTA V.

Rok później już jakoś opada hype na grę i... Podniecają się jakie to ładne, a nawet nie zagrają :)
@vartan: @shaki24: @Just_Doesnt_Know: Najlepsze jest to, że do konsolowców nie dociera, że pc można zwykłem przewodom HDMI podłączyć pod TV i nawet pada można podłączyć bezprzewodowo xD
Ciemnogórd jeszcze panuje na tagu. Ja ps4 pro kupiłem prawie tylko do exów, których uzbierała się masa, bo dopiero od stycznia sobie gram na konsoli. W takie gta V ciężko się gra bez modów w tych czasach.
@Marek1991: mozna tylko co z tego?
PC-towcy nie rozumieją, ze PC-et podłączony do telewizora to wciąż będzie PC-et a nie konsola. Nawet jak podłaczysz do niego pada i usiądziesz na kanapie.

A różnica jest znacząca i tkwi w szczegółach - na PC-cie (nawet podłączonym do TV i z padem) nie pograsz komfortowo w mnóstwo gier, bo gry na PC-cie masz optymalizowane pod mysz+klawiaturę a nie pod pada. Polecam shootery online na
@vartan To że jesteś niedzielny gracz, nie potrzebujesz dobrego kompa nie znaczy ze kazdy taki jest. Dla tych co siedzą wi3cej niz 2h w tyg 30 fps i średnie ustawienia nie są wystarczające

@shaki24 Bo to prawda, zaden inny sprzęt do grania nie jest tak wydajny jak komputer.
Mnie za to bawi argument że grając trzeba mieć myszkę i klawiaturę. koniecznie przed monitorem! Jakby pisaly to małpki które nie potrafią podłączyć kompa
@shaki24: i to jest ta przewaga konsol? Gry które są na pc nie za bardzo na pada? Przecież to są właśnie gry których z tego powodu brakuje na konsolach.
Mówisz o shooterach online, a kto do nich podłącza TV nawet żeby grać M+K? Nikt bo najzwyczajniej lepsze osiągi będzie miał siedząc wygodnie przy monitorze dobrze oparty.
@vartan powiem Ci że po kupieniu TV sam zauważyłem jak fajnie jest po prostu rzucić dupsko na kanapę, odpalić głośniki, TV i grać.
Ale wtedy się zaczyna - jak 4k to słychać wiatraczki nie wyrabiających podzespołów. Tutaj okienko z updatem windowsa, tam sterowniki. Bieda z obsługą HDR na PC. Ogarnianie 5 różnych sklepów, konfigurację gier żeby Ci stabilnie chodziło a nie skakało z 20fps na 60...
Jak sobie tak pomyśle, że mogę
@vartan: ja to odnoszę wrażenie, że ludzie, którzy są #pcmasterrace to po prostu nigdy konsoli nie mieli. To znaczy są wyjątki co rzeczywiście wydali dużo hajsu na mocnego pc i im zależy na tych fpsach i są w stanie je wyciągnąć, ale większość to ma pcta czy nawet laptopa i wielce #pcmasterrace, a konsole to ciota i #!$%@?. Sam kiedyś myślałem, że PC jest jedyną prawilną platformą do grania po
Bo to prawda, zaden inny sprzęt do grania nie jest tak wydajny jak komputer


@Mateuszek7: tego argumentu uzywaja osoby, ktore w RDR2 badaly ile pikseli wiecej ma gowno lezace na drodze w Valentine.

Serio, niektorym wystarczy 50 cali, i normalne cieszenie sie grą, bez brandzlowania sie czy gra wyciaga 58 czy 60 fpsow, albo czy pieg na dupie bohatera ma 10 czy 20 pikseli. Mody to tez kwestia gustu, osobiscie w
@Amenotejiikara: tak, oczywiście, cały interfejs, wszystkie gry na konsoli są zoptymalizowane pod pada. A pad to najlepszy kontroler do pogrywania z salonowej kanapy.
To żadna przewaga, tylko oczywisty fakt.

Nikt nie będzie młócił na padzie w PC-tową wersję Call of Duty podłączoną do duzego salonowego TV, leżąc sobie na kanapie, podczas gdy reszta graczy będzie pogrywała na m+k bo żadna z tego przyjemność.
@shaki24 takie gry jak np skyrim bylyby lepsze gdyby nie fakt że sterowanie bylo robione pod pada. Chcesz wygodnie grac, w najwyższych detalach z płynnym obrazem wybierasz pc, konsolowcy nawet nie wiedzą jak im sie oczy męczą gdy muszą grac w max 60 GHz . Tu dla mnie jest największą różnica. Niedzielny konsolowy gracz nawet nie wie co traci, dlatego tak się kłóci bo po prostu nie doświadczył plynnego obrazu w 240
@Amenotejiikara nie mówię że cały czas, ale raz czy dwa się zdarzyło, że jakieś okienko wyskoczy. A chciałoby się tak po prostu uruchomić sprzęt i mieć gdzieś to czy gra przypadkiem nie będzie chodzila jak ślepy na macie do twistera bo brakuje sterowników 420.69 albo nie doinstalowales magic cd emulator (tutaj psztyczek w MS Flight Simulator z GP który oczekiwał płyty xD)
PCa nigdy nie sprzedam, bo jednak strategie na konsoli to
@Mateuszek7: 60Hz a nie GHz
a oczy się nie męczą bo odświeżanie TV się nie zmienia i jest stałe. Mylisz frames per second z odświeżaniem monitora/TV i dorabiasz do tego jakąś ideologię.
@shaki24: KAŻDA GRA przystosowana do pada na konsoli działa tak samo z padem na PC. Mówisz o call of duty na padzie na pc a tymczasem tam właśnie jest crossplay i ludzie M+K grają z ludźmi na padach to zajebisty argument XD kolejny argument jakoby rozwalenie się na kanapie było wygodniejsze piszą chyba ci którzy siedzieli na jakimś taborecie przed pc zamiast dobrym fotelem ergonomicznym. Fotel ergonomiczny>kanapa i mowię to po
@Amenotejiikara: konsola przede wszystkim daje Ci pewność, że sprzęt który kupiłeś odpali wszystkie gry w ciągu 6-7 lat, które na nią wyjdą. Myślisz, że PC ze średniej/wyższej półki (bo jak obecna generacja wychodziła to nie była jakimś topowym sprzętem) sprzed 7 lat odpali gry w tej jakości jak PS4? A problemy ze sterownikami czy czymś innym to wiadomo, że nie jest jakaś norma, ale zdarzyć się może. Na konsoli nie ma
@Cinkito: Tak daje pewność że za 6-7 lat będę wydrapywal sobie oczy grając w 30 fps na ustawieniach porówynywalnych do low-medium na PC. Grałem na ps4 pro w metro exodus a potem na pc z RT więc wiem o czym mowię. Nikt nie kupuje pc z myślą o 6 latach tylko wymienia sie kartę co generacje albo dwie i cieszy zajebistą jakością
@Amenotejiikara też wolę lepsza, ale to też nie jest taka drastyczna różnica. Po prostu przeszło mi już zatrzymywanie gry aby porównać screenshoty z ustawień graficznych a skupiam się po prostu na graniu.
Co kto lubi, jedni patrzą, drudzy grają.
@vartan: lata lecą a ci nadal #!$%@?ą trzy po trzy, jak masz nielimitowaną kase to pecet będzie lepszy NAWET POD TV. Ba, można mieć nawet 2 komputerki jeden pod monitorek drugi pod tv (nie, nikt nie sprawdza). No chyba, że chcesz pograc w to śmiechu warte the last of us ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mnie za to bawi argument że grając trzeba mieć myszkę i klawiaturę. koniecznie przed monitorem! Jakby pisaly to małpki które nie potrafią podłączyć kompa do tv i pada xD


@Mateuszek7: A teraz weź sobie odpal PC z poziomu pada ( ͡° ͜ʖ ͡°) Weź skonfiguruj jakiekolwiek ustawienia systemowe bez myszki. Wpisuj adresy do przeglądarek i hasła do logowania bez klawiatury. Do tego UI, Steam ma "Big Picture"
@Yaggar:

jedni patrzą, drudzy grają

Właśnie przez małą ilość fps i granie na padzie unikałem walk albo gdzieś się kampiłem w metro exodus bo najzwyczajniej było to bardziej mozolne, na PC nie ma tego problemu i grałem a nie patrzyłem
@Amenotejiikara: no i spoko, ale to już wszystko zależy od tego ile się chce wydać. Jak ktoś chce wymieniać kartę graficzną co chwilę i go na to stać, a do tego nie interesują go exy to wiadomo, że PC jest lepszy. Ale prawda jest taka, że według statystyk steama to chyba te 90 czy 95% ludzi nie ma komputera, który odpali gry na najwyższych detalach
KAŻDA GRA przystosowana do pada na konsoli działa tak samo z padem na PC. Mówisz o call of duty na padzie na pc a tymczasem tam właśnie jest crossplay i ludzie M+K grają z ludźmi na padach to zajebisty argument XD kolejny argument jakoby rozwalenie się na kanapie było wygodniejsze piszą chyba ci którzy siedzieli na jakimś taborecie przed pc zamiast dobrym fotelem ergonomicznym. Fotel ergonomiczny>kanapa i mowię to po wielu godzinach
@Cinkito: tak sie składa że jakiś czas temu poświęciłem chwilę i to policzyłem i ponad połowa graczy ma kartę 1050ti albo lepszą a to już zapewnia ultra przynajmniej w full hd także konsolowe #!$%@? wywolane tym że modeli kart jest wiele a przez to wartości procentowe poszczególnych mniejsze.
@Dante27 gdyby jeszcze te konsole osiągały 60 fps to by bylo dobrze xD Samo to ze grales w skyrima bez moddow swiadczy jakim typem gracza jesteś. Ja jestem fanem technologii i zawsze jestem ciekaw jakie najnowsze możliwości są w stanie zaprezentować w swoich produktach, a zeby tego doświadczyć potrzeba mocnego sprzetu. Konsola tego nienzapewni
tak sie składa że jakiś czas temu poświęciłem chwilę i to policzyłem i ponad połowa graczy ma kartę 1050ti albo lepszą a to już zapewnia ultra przynajmniej w full hd także konsolowe #!$%@? wywolane tym że modeli kart jest wiele a przez to wartości procentowe poszczególnych mniejsze.


@Amenotejiikara: jak to policzyłes?
@Rudszy_132: Czyli cyk, nie da się samym padem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Próbowałem tak przystosować kompa jako HTPC i od próby wcelowania kursorem w małe ikonki i okienka na TV parę metrów ode mnie można było dostać #!$%@?. No i dalej nie odpalisz PC bez podchodzenia do obudowy.
gdyby jeszcze te konsole osiągały 60 fps to by bylo dobrze xD


@Mateuszek7: nie jest mi potrzebne do szczescia, aczkolwiek nie twierdze ze roznicy nie ma.

Samo to ze grales w skyrima bez moddow swiadczy jakim typem gracza jesteś


@Mateuszek7: chetnie poslucham, serio, lubie sie czasem posmiac :)

Ja jestem fanem technologii i zawsze jestem ciekaw jakie najnowsze możliwości są w stanie zaprezentować w swoich produktach, a zeby tego doświadczyć
@Amenotejiikara: teoretycznie się gra.
Tak samo jak w konkurencji skoku wzwyż o tyczce teoretycznie da się wystartować bez tyczki i jak ktoś jest mega skoczny osiągać jakieś tam rezultaty bijąc tych najsłabszych i początkujących.
Ale to droga donikąd - ani nie ma z tego przyjemności, ani satysfakcji, ani wyników ;)
@L3gion: czyli konsole nie mają innych zalet jak włączanie ich padem i pisanie za pomocą krzyżaka? XD I da się włączyć komputer chociażby telefonem. W biosie są różne funkcje do włączania zapewne padem też da się uruchomić. W sumie stestuje zara i dam znać
@Amenotejiikara to rozumiem, sam bym się wkurzał. W szybkich grach lagi i mały fps to mordęga. Ale ponownie, zależy od potrzeb. W jednych grach się będziesz wkurzać, w innych przymkniesz oko. Ja oddaje te dodatkowe fpsy i większą ilość włosów na postaci a w zamian biorę "mam-wszystko-gdzies".
Na końcu i tak liczy się zabawa i tego wszystkim życzę ( ͡º ͜ʖ͡º)

P.S. co do problemów ze sterownikami
@Amenotejiikara: no nie wiem, dla mnie statystyki steama są bardziej wiarygodne od badań wykopka. I dla mnie konsola jest zajebiście wygodna, a że nie spuszczam czy nad pikselami czy fpsami to przy graniu bawię się świetnie, gry mi się podobają też pod kątem graficznym i nie sądzę, że jeszcze kiedyś do PCta wrócę.