Gorące dyskusje ostatnie 12h

jeszcze grzejnik i łazienka skończona
    całość prac wykonana przeze mnie, przerobienie wody wylewki itd...
    #remontujzwykopem #budownictwo

odpowiedzi (102)

nie do wiary. W restauracji w #warszawa dostałem wodę przed zamówieniem, za darmo. W Polsce chyba mnie jeszcze nigdy ten zaszczyt nie kopnął #jedzenie

odpowiedzi (71)

Czy wiedziałeś, że...

Wielokrotnie grając w stare 8-bitowe produkcje mamy wrażenie, że kiedyś wyglądały one dużo lepiej. Przypisujemy to dziecięcej wyobrażni oraz temu, że nie byliśmy jeszcze świadomi dzisiejszych fajerwerków graficznych. Otóż okazuję się, że jest to nie do końca prawda. Nasze ukochane produkcje kiedyś wygladały... naprawdę lepiej!

Cały sekret tkwi w monitorach. Dawne klasyczne CRT charakteryzowały się niższą rozdzielczością dzieki której (lub raczej, przez którą) następowało rozmycie sprite'ów. Był to swego rodzaju pierwszy, sprzętowy anti-aliasing. Odpalajac grę na nowym monitorze mamy zapewnioną dużo większą dokładność spowodowabą znacznie liczebniejszą armię pixeli będącą do naszej dyspozycji. W efekcie tracimy ten naturalny efekt.

Ciekawostką dodatkową jest to, że autorzy grafik byli świadomi możliwości sprzętu na jakim będzie ogrywana ich produkcja i często tworzyli assety w taki sposób aby wykorzystać te "wady" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ciekawostki #gry #pixelart
    pokaż całość

odpowiedzi (18)