Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Tyle się mówi o "mordowaniu dzieci" więc parę faktów medycznych:

  Medycyna nie zna dokładnej granicy, kiedy płód zaczyna odczuwać, wiadomo jednak, że to czucia czegokolwiek, potrzebne są odpowiednie struktury, czyli:

  - receptory, które pozwalają odbierać bodźce - te zaczynają powstawać między 8 a 15 tygodniem, życia;
  - komórki nerwowe rdzenia kręgowego, które ten sygnał przewodzą, powstają ok. 19 tygodnia życia;
  - wspomniane komórki rdzenia muszą połączyć się z obszarem mózgu, który odpowiada za odczuwanie bólu, to pojawia się ok. 23-24 tygodnia.

  Co więcej, aby odczuwać ból, potrzebne są nie tylko struktury, ale przede wszystkim aktywność mózgu. Według aktualnych badań ta pojawia się ok. 30 tygodnia.

  Trzeba zaznaczyć, że w rzeczywistości płody rozwijają się w różnym tempie i teoretycznie możliwe jest np. połączenie mózgu i rdzenia np. w 22 tygodniu, jednak te wahania są raczej niewielkie.

  Podsumowując, z ogromną dozą prawdopodbieństwa, płód nie odczuwa NIC przed 30. tygodniem życia (7-8 miesiąc), a już z całą pewnością nie przed 20 tygodniem (5-6 miesiąc). Propozycja np. aborcji do 12 tygodnia jest bardzo zachowawcza, wynika bardziej z faktu, że płód zaczyna fizycznie przypominać dziecko i zostawia ogromny margines pewności, że płód nie odczuwa absolutnie nic.

  Mówienie w takiej sytuacji o zabiciu człowieka nie ma absolutnie żadnych podstaw medycznych, jedynie religijne.

  Źródło: https://www.livescience.com/54774-fetal-pain-anesthesia.html

  #neuropa #gruparatowaniapoziomu #aborcja #nauka
  pokaż całość

  odpowiedzi (156)

 • odpowiedzi (6)

 • avatar

  I niby co wy robicie. Mój kolega o ciemnej karnacji zastanawia się czy nie pozwać wszystkich protestujących o odszkodowanie. Chodzi z wami od 2 dni, i co? Nic. Dosłownie żadnej nowej pary butów, telewizora, nawet głupiego iphona nie można sobie zabrać na pamiątkę bo sklepów prawie w Polsce nie ma i nikt nic nie niszczy. Tak się nie protestuje w cywilizowanym kraju.
  #blm #protest #warszawa #krakow #konfederacja #aborcja #heheszki pokaż całość

  odpowiedzi (18)