Wpis z mikrobloga

1. Czeka cię złożenie i instalacja komputera z płytą główną MSI
2. Ściągnij wszystkie sterowniki na pendrive
3. Złóż komputer
4. Zainstaluj Windowsa 10
5. Zainstaluj sterowniki
6. Wifi i Ethernet nie działają
7. Przez kilka godzin próbuj różnych rzeczy - nic nie pomogło
8. Postanów zaktualizować biosa
9. Nie ma opcji aktualizacji przez internet
10. Postanów pobrać biosa ze strony MSI
11. Strona przestała działać
12. W gniewie wywal sterowniki wifi/etherneta MSI
13. Wifi działa
14. Postanów nigdy nie kupować sprzętu MSI

#msi #komputery #windows10
źródło: comment_1599940146Hp2xfNAABfWyfh0s73khHs.jpg
  • 9
@JesterRaiin: Nope, menedżer urządzeń wyrzucał błąd "nie udało się włączyć urządzenia". Linuxa nie próbowałem, nie miałem żadnego pendriva z jakims pod ręką.
Nie spodziewałem się, że Microsoft dostarczy lepsze sterowniki niż producent sprzętu ( ͠° °)
@HalEmmerich:
A wiesz co, weź taka pierdołę zrób: wyłącz urządzenia w UEFI jeśli masz taką opcję, uruchom system, potem zgaś, włącz je ponownie jedno na raz i zobacz czy po restarcie chwyci.

Generalnie teraz to tylko grafę się opłaca od producenta brać, reszta ma dobre wsparcie od strony MSów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesterRaiin: @HalEmmerich: przecież to producent dostarcza sterowniki do Microsoftu. Tylko że robi to dość rzadko i w wersji super stabilnej więc często są nowsze wersje na stronach. Microsoft sam nie pisze sterowników przecież
@Koliat:

How do you all handle the amount and flow of information so that you can give them what they need when they need it?


Akszuallllllly... MS pisze sporo sterowników, zwłaszcza pod stare drukarki typu OKI Microline. Ma także duże udziały w ruchu Linux, pewnie dokłada też do fenomenu Androida itp, itd.