Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Żeby na umowie o pracę zarabiać 17 zł netto to pracodawca ponosi koszt w wysokości ok. 28 zł za każda przepracowaną godzinę.

  Jeśli ktoś jest studentem, poniżej 26 roku życia i pracuje na umowie zlecenie to żeby zarabiał 17 zł netto to zleceniodawca ponosi koszt w wysokości 17 zł. Czyli w porównaniu do umowy o pracę zleceniodawca "oszczędza" 11 zł na KAŻDEJ godzinie pracy, a do tego NIE MUSI pracownikowi gwarantować urlopu i chorobowego.

  Wczoraj przeszedłem się po jednej z największych galerii handlowych w Polsce i pytałem pracowników (głównie studentów) ile zarabiają. 80% 17 zł na godzinę, reszta 18-19 zł.

  Teraz pytanie skoro pracodawca "oszczędza" ok. 11 zł na każdej godzinie, bo nie musi płacić "haraczu" dla państwa to dlaczego nawet połowy "zaoszczędzonej" kwoty nie da pracownikowi? Przecież Korwin mówił, że jak nie będzie podatków to pracownik od razu zacznie więcej zarabiać. ¯\_(ツ)_/¯

  #antykapitalizm #gospodarka #ekonomia #neuropa #konfederacja
  pokaż całość

  odpowiedzi (101)

 • avatar

  kurde tak żem coś czuł
  #bydlo #heheszki #humorobrazkowy i troche #programista15k

  odpowiedzi (14)

 • avatar

  Bawimy się dalej z #saviorozdaje Z okazji jubileusz 30-lecia swojego istnienia właściciela marki SAVIO, czyli firmy Elmak Sp. z o. o. (zobaczcie sami ich stronę) z pięknego miasta Rzeszów. Wołamy wszystkich z co zaplusowali ten wpis.

  Dzisiaj w #rozdajo Power bank 10000mAh BA-02 :

  Zasady:
  1. Zaplusuj ten post
  2. Wyniki w środę ( ͡° ͜ʖ ͡°) - wygrywa jedna osoba
  3. Zielonki mogą brać udział, ale tylko te co mają konto założone przed 1.10
  4. Biorą udział tylko Mirabelki i Mirki mający co najmniej 150 wszystkich akcji na wykopie

  Powodzenia! Zespół #savio. Nasze produkty możecie obejrzeć na www.savio.net.pl

  Ps. Podkładkę SAVIO PRECISION CONTROL XXL o wymiarze 100cm x 50cm i grubości 3mm z ostatniego wpisu wygrywa @Reevhar - Gratulujemy napisz do nas na PW!
  pokaż całość

  odpowiedzi (57)