Wpis z mikrobloga

@gustowny_dzikus ja mam sklep. I czasem to wygląda tak: cena sugerowana (i wynikająca z ceny hurtowej) to powiedzmy 230zl. Potem cena hurtowa i sugerowana rosną do 299zl ale ja wciąż mam kilka sztuk kupione po starej cenie. Zatem podnoszę cenę na nową, ale te kilka sztuk kupionych jeszcze taniej, sprzedaje w promocji po starej cenie :)
@gustowny_dzikus: Ceny produktów u producentów/hurtowników nie są stałe. Kupujesz dziś 10 sztuk po 100 zł, jutro 5 sztuk po 120 zł, a za tydzień 20 sztuk po 80 zł. Do tego są polityki rabatowe zależne od wielkości zamówienia. Np. pierwszą partię kupujesz w większej ilości i masz 20% rabatu od producenta, ale kolejne już niewielkie i nie masz tych 20%.
Przecena zawsze jest albo narzędziem marketingowym albo metodą na wypchanie czegoś
@BarkaMleczna od razu mówię że nie wiem jak to działa i może stwierdzam jakaś oczywistą oczywistość, ale czy niektóre sklepy/grupy nie ustalają przypadkiem cen dynamicznie dla różnych klientów?

Zauważyłem że w ostatnich miesiącach oglądałem kilka rzeczy - buty, torby, bluzy - i przez ten czas systematycznie spada cena. Część z tych rzeczy już dawno kupiłem w sklepie stacjonarnym, a nadal mam wrażenie, ze rzucają mi coraz niższe ceny, żebym kupił...
Czy to