•  

  Podziekujcie pisowskim szkodnikom za wysoką inflację! BAŃKA na rynku #nieruchomosci to skutek działań tych ludzi. Jak będziesz brał kredycik to sobie przypomnij ten wpis i mam nadzieję że kukle cię zaswedza! Ludzie oszczędzali kilka lat na wkład własny a tu cyk w 3 lata to same mieszkanie kosztuje nie 350k a prawie 500k. 150k w plecy. Pisiury napedzily inflacje (w polaczeniu z zenujacymi lokatami) i ludzie ratują się jak mogą ładując oszczędności w #mieszkanie napedzajac #ceny.

  #neuropa #polska #4konserwy #bekazpisu #gospodarka #ekonomia

  źródło: 1599987855321.jpg

  •  

   Chopie, ale daj wyjaśnienie do wykresu bo z dupy coś wrzuciłeś i nie wiadomo o co chodzi. Dziękuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @SzalonyFanMalysza: coż to nie koniec, wkrótce kolejne podwyżki cen prądu, minimalna znów w górę i jedziemy dalej... To że niedawno również zasmakowali QE zapowiada jeszcze gorsze perspektywy

  •  

   @SzalonyFanMalysza: kolego wrzucasz CPI i odnosisz sie do nieruchomości. No Nieruchomości nie śą dobrem konsumpcyjnym dla ogółu. I ciężko wyliczać średnią z Pomidora i 1 nieruchomości.

   Do tego ceny z rynku wtórnego w wawie spadły i za 8-9/m2 koła kupujesz mieszkanie 40-60m2
   Wzrost na nieruchomościach z rynku pierwotnego wyskoczył jak Deweloper ka z dnia na dzień w maju podniosła ceny o 20-30 % mieszkań wybudowanych
   Itak domd w swoich inwestycjach gdzie było po 12k jest teraz 15k / m2

   Ktoś kto ma milion na koncie to świadomie go zdobył i nie daje sie nabrać w szalejąca inflacje w polsce. Bo obecnie kupując mieszkanie o 20-30% drożej szybciej traci na transakcji jak by stracił przez okres 3 lat gdy inflacja będzie po 10%

   Myślisz że ci co maja kasę rzucają sie na nieruchomości? XD
   Co oni liczyć nie potrafią. Teraz kupując mieszkanie w bloku które za 4 lata będzie warte max 10k / m2 /?

   Taka kasa w firmie potrafi zabezpieczyć co najmniej 2 miliony kredytu na 0.1 procent ( bo teraz takie dają)
   I inwestować to w biznes który teraz idzie. A nie w nieruchomosći . Jak masz milion to na 200 000 u brokera zrobiśż 20-30k w rok a na nieruchomosci możesz tylko pomieszkać :) i Zobaczyć że lepiej było by mieć dom .

   Deweloperzy obecnie przerabiaja kawalerki na wielu inwestycjach łącząc je w większe lokale by było widać że Mieszkań ubywa. A w efekcie to zabieg kosmetyczny dla inwestorów na giełdzie. By było coś widąć.

  •  

   @dzikuZplasriku: Ceny z rynku wtórnego spadły? Gdzie? Jak ofert jest mało a jak coś jest to w kosmicznych cenach. U developerów też lipa, nawet na wypierdziewach wszystko schodzi..

  •  

   @luki201: co inne ofertowe 13k /m2 a co innego tranzakyjne
   Tranzakcyjne śa duzo niższe
   o tego dolicz że obecnie kupują idioci jest ich niewielu ale kase mają. Ilość transakcji na nieruchomosciach spadła o 60% to oznacza że 40 % co miesiać przybywa wiecej ofert.
   to znaczy że nie ma kto kupować a jak nie ma kto kupowąć to dpoóki nie wyleszcża sie leszcze z kaśa to nie spadna a jak sie wytegocą to jebnie ostro w dół.

  •  

   @dzikuZplasriku: jak masz kasę to nie masz co kupić w sensownej lokalizacji dlatego spada liczba transakcji. Aktualnie nadchodząca recesja oraz inflacja powoduje, że ludzie nie sprzedają bo nie przeznaczają środków w inne formy inwestowania i lepiej trzymać kapitał w nieruchomościach.

Gorące dyskusje ostatnie 12h