•  

@Koperek01: Fajne. I nic dziwnego, bo ludzie lubią mieć poczucie kontroli i wpływu na siebie i na swoją wolność. No i chcącemu nie dzieje się krzywda.

•  

@Squatlifter raczej chodzi o zaufanie społeczne. Gates ostrzegał przed pandemią lata temu, robi ogrom rzeczy pro bono ze swojej fortuny przez lata, więc narosło wokół niego pełno teorii spiskowych. Z kolei Elon daje nowe technologie, do ktorych można fapać, jak kiedyś to robił Gates czy Jobs, więc on jest spoko.

•  

@Silvervend: I teraz wjeżdża Billy G. cały na szaro i mówi, żę będzie control population through vavcination..pro bono.

•  

@Silvervend: ja nie słyszałem żeby Elon robił swoje próbne rakiety w Afryce, testował je na jej mieszkańcach itp

•  

@Koperek01 zawsze mówię, że jak ludzie będą mieli wszczepiane czipy to nie dlatego, że podstępnie ktoś im to zrobi, a sami się zgłoszą i ustawią jeszcze w kolejce po jakiegoś iChipa.

•  

@Silvervend: @Koperek01: chodzi raczej o zmuszanie do zaszczepień vs dobrowolne chipy

•  

@DeadIy a wiesz, że o tym mówił? Zmniejszenie śmiertelności i zwiększenie standardu życia właśnie prowadzi do ograniczenia populacji.

@Mikser_wieczorny nawet tego nie skomentuję.

@sorek Gates nie zmusza do niczego, bo nie ma jak. Pomijam już to, że z naukowego punktu widzenia powinniśmy się szczepić.

•  

@Silvervend: powinniśmy, ale nie powinniśmy być zmuszani. Gates mówił sporo o przymusie.

•  

@sorek mówić sobie może, jak każdy inny, ale nikogo nie może zmusić. Sam uważam, że szczepionki powinny być obowiązkowe.

•  

@Silvervend: tylko jeśli będzie taka na głupotę i zamordyzm (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

a wiesz, że o tym mówił? Zmniejszenie śmiertelności i zwiększenie standardu życia właśnie prowadzi do ograniczenia populacji.

@Silvervend: Bo się populacja starzeje - nie ma chęci życia - vide Dżaponia

•  

@DeadIy im mniejsza śmiertelność i wyższy standard życia, tym mniejsza dzietność. Występuje to wszędzie na świecie.

•  

zawsze mówię, że jak ludzie będą mieli wszczepiane czipy to nie dlatego, że podstępnie ktoś im to zrobi, a sami się zgłoszą i ustawią jeszcze w kolejce po jakiegoś iChipa.

@Yahoo_: tak w Szwecji było właśnie, sami się zachipowali, aby np. płacić za drinki czy otwierać drzwi "ręką".

•  

@Silvervend: Z tymi szczepieniami to mocno zależy. Gates chce wypuścić szczepionkę na Covid w jakimś przyspieszonym trybie bez dokładnych testów klinicznych jakie się normalnie robi.

Teraz sobie wyobraź, że masz obowiązkowe szczepienie a później komplikacje po paru latach gdzie byłeś jeszcze do tego zmuszony.

Mi takie szczepienie to się raczej średnio widzi, za bycie królikiem doświadczalnym to się płaci i przymusowe nie jest.

•  

@DiscoKhan podaj mi źródło informacji, gdzie Gates chce przyspieszyć wprowadzenie szczepionek.

Poprzez obowiązkowe szczepienia rozumiem te przebadane i naukowo udowodnione, że działają.

•  

@Silvervend: Chciałem się upewnić i mi wyskoczył artykuł o tym, że w pełni wspiera datę wydania szczepionki w świat przez ten rosyjski instytut. Gdzie data wydania jest bez pełnych testów.

EDIT: coś hiperlink się pierdzieli

https://www.newsweek.com/coronavirus-vaccine-russian-uk-putin-trump-gavi-covid-19-health-1525552

trzeba zrobić kopiuj-wklej.

•  

@DiscoKhan przeczytałeś ten artykuł? Nie ma tam wzmianki o Gatesie, ale jest mowa o jego fundacji. Jedna z cytowanych wypowiedzi mówi, że jak Rosja ma jakieś dane o działającej szczepionce, to im się przyjrzą. Dalej jest nawet to:

Dr. Berkley's comments come after the World Health Organization (WHO) also called on Russia not to cut corners and follow international guidelines for vaccine production.

•  

@Silvervend: Pozwalam sobie na uproszczenia. Biorę opinię fundacji im. Billa i Melindy Gates w której czołowymi działaczami jest Bill Gates i Melinda Gates za ich własną opinię. Popartą olbrzymim nakładem finansowym.

I czytałem to, skoro popierali ten przyspieszony tryb wdrażania i nie chcą szczepić ludzi dopiero za jakieś 3-4 lata a szczepionka ma już stempel od Putina.

WHO to przypadkiem nie przy szczepionce na koronawrusa też nie zalecała jakiegoś przyspieszonego trybu wdrażania?

Za Bloombergiem:

How confident are you we’ll have a working vaccine that can be widely distributed by the end of 2020?

Well, the initial vaccine won’t be ideal in terms of its effectiveness against sickness and transmission. It may not have a long duration, and it will mainly be used in rich countries as a stopgap measure.

We’d be lucky to have much before the end of the year. But then, in 2021, a number of other vaccines are very likely to get approved. The strongest response will probably come from the protein subunit. With so many companies working on it, we can afford quite a few failures and still have something with low cost and long duration.

Nie mówi o latach 2024-2025 tylko najchętniej widziałby szczepionkę jeszcze w tym roku.

+: sorek
    •  

@DiscoKhan co nie znaczy, że szczepionka nie miałaby przejść wszystkich procedur z priorytetem, o jakich mówi wiele rządów. Jak w normalnym trybie coś miałoby zająć x lat, tak jak skoncentrujemy wszystkie zasoby na jednej rzeczy, to proces może być o wiele krótszy.

•  

@Silvervend: To tak nie działa, że naklejasz piorytet i jest szybciej. Ostatni etap to są testy, podajesz ludziom szczepionkę i robi się im badania okresowe. Powikłania potrafią występować czasami nawet po 3 latach. Czasami jeszcze dłużej ale to na tyle pomijalna rzadkość, że się żadnej szczepionki 10 lat nie testuje.

Tutaj nie ma jak przyspieszyć badania okresowego u grupy badanych kiedy to badanie powinni mieć zrobione w 2024.

Ilość zasobów nie ma tutaj absolutnie żadnego znaczenia.

Nie wiem o co ci chodzi, Gates przy sprawie tej szczepionki nie traktuje sprawy z najwyższą ostrożnością i to tyle. Dałem ci artykuły gdzie w bardziej ogładzony sposób mówi o tym, że szczepionka powinna być wypuszczona bez intensywnych testów, bo te są niemożliwe do przeprowadzenia w tak krótkim czasie. Tyle w zasadzie.

Gadać sobie o jakichś magicznych piorytetach to sobie mogą, i pewnie ludzi którzy nie mają bladego pojęcia jak wygląda proces wdrażanie szczepionki może to uspokoi. Ja się przed 2024 na koronawirusa nie będę szczepić z takich samych powodów dla których noszę maskę zakrywając usta i nos, tak jest bezpieczniej.

+: sorek
    •  

@DiscoKhan no to ok tu masz rację. Ale czy uważasz, że pospiesza szczepionki, żeby nas zacipować? Lub coś na nas testować? Bo w sumie to jest główna nagonka na Gatesa.

No i jak wyżej napisałem, nie popieram narzucania szczepień nieprzebadanych.

•  

@Silvervend: Nie, nie mam zdania co do tego dlaczego chce to przyspieszać.