Wpis z mikrobloga

#msfs #microsoftflightsimulator #gry #pcmasterrace
Mam dziwny problem, na ustawieniach niskich oraz na ultra mam takie same FPSy. Przykładowo latam sobie po Las Vegas mając w okolicy 30FPS niezależnie od ustawień graficznych. Poza miastami jest ok. Rozumiem, że takie miasta zżerają więcej ale na najniższych ustawieniach w grze powinna być duża poprawa względem ultra a tu nawet 5fps więcej nie ma.
Mam I7 8700K, MSI 2080 Super, 16GB DDR4 3300Mhz. Myślicie, że to może być wina zbyt małej ilości pamięci?
  • 52
@Dave987654321: dziwne bo procek najgorszy nie jest, a na YT we filmikach ludzie wyciągają lepsze fpsy na o wiele gorszych. Boje się, że wpływ ma pamięć, która zużywa praktycznie 100% z dostępnej, albo łącze internetowe.
@Dominias: przy tym sprzęcie powinno spokojnie ciągnąć więcej klatek, 30 to trochę mało. Zainstaluj jakiś monitor i posprawdzaj temperatury na procku i na grafice (może coś się grzeje i wpada w thermal throttling). Sprawdź też użycie procesora i karty graficznej w trakcie gry. MSI Afterburner z dodatkiem Riva (instaluje się w standardzie) daje możliwość sprawdzenia tego wszystkiego tylko musisz sobie ustawić odpowiednie parametry do monitorowania. Jak masz niskie zużycie GPU a
@Dominias: pro tip: pod mostem nie da się przelecieć tak czy inaczej, FS2020 traktuje przestrzeń pod mostem jako niewidzialny mur i tam zawsze kończy się kraksą :D

Co do klatek, faktycznie jest coś grubo nie tak. Patrząc na zużycie ramu te 16 GB zdają się zdecydowanie za mało. U siebie rekordowo widziałem zajęte ponad 20GB. Trudno mi ocenić jak by to wpłynęło na rozgrywkę. Ewentualnie spróbuję u siebie odpalić na jednej
@Dominias: no to internet nie jest problemem bo ja gram na 30 Mb/s download i jakieś nędzne 2 Mb/s uploadu i z ładowaniem tekstur nie ma problemu. Jedynie po wczytaniu lotu na początku jest chwilowy spadek zanim gra przetworzy wszystko co spływa z sieci i potem jest już ok. Gra tak samo zainstalowana na SSD.
@Dominias: wygląda to tak, że VRAM się dla GPU kończy, więc gra dużo pisze po RAMie i RAM też się kończy i gra pisze po pliku wymiany. Sprawdź czy masz ustawiony plik wymiany na dysk NVMe. Druga rzecz to temperatura GPU - za wysoka jak na obciążenie na 50% - wymień obudowę na taką, w której nawiew świeżego powietrza będzie bezpośrednio na GPU - tj taka z wentylorami od dołu w