Wpis z mikrobloga

chce majstrować przy uboju rytualnym?

@merciless85: Wut? Rząd Tuska tak bardzo NIE chciał przy tym majstrować, że aż głosowali z dyscyplina partyjną, a jak to nie wystarczyło, to Trybunał Konstytucyjny to odrzucił, robiąc z siebie idiotów.
@nunu85

a dlaczego uwzględniac gminy wyznaniowe?

Za niedługo zapadnie orzeczenie w TS czy państwa członkowskie mogą zakazać uboju rytualnego.
Prawdopodobnie przychyli się on do opinii Rzecznika Generalnego, który stwierdził, że nie można zakazać.
https://www.wykop.pl/wpis/52013967

Osobiście byłbym za zakazem, ale jeśli już pozwalać, to tylko gminom ma zasadach podobnych do niemieckich, wtedy bardzo ograniczy się zabijanie z okrucieństwem zwierząt.

PS TK uznał zakaz uboju rytualnego za niekonstytucyjny, więc gminom nie można zakazać.
@Volki czyli jesteś za tym, żeby byli rowni i rowniejsi.

czy zwierzę, które będzie zabijane po torturach poczuje się lepiej z tego powodu, że posłuży do celów religijnych? nie sądzę.

To dlaczego zwykli ludzie mają zmienia swoje upodobania (chodzi mi o tych muslimow co chcą mięso halal), a uprzywilejowani żydowscy rabini już nic nie muszą zmieniać.
w czym oni są lepsi?
@Volki panie dzbanie, wcześniej tego PS nie napisałeś, dopiero jak wyedytowales posta, więc skąd miałem wiedzieć, że gminom nie można zakazac?

to raz.
a dwa uważam takie prawo za absurdalne pojadę teraz z grubej rury ale uważam za niezła analogię.

Pedofilia jest zła i się z tą opinią mam nadzieję wszyscy zgadzamy.
Ale może by tak pozwolić na nią księżom, w końcu to związek wyznaniowy. Dla mnie podobny poziom absurdu.

ale zaraz,
@nunu85 Ja się nie zgadzam z TK, ale ty już całkowicie odleciałeś xD

Czyny pedofilskie nie mają nic wspólnego z wolnością religijną, którą Konstytucja chroni.
@nunu85

jak nie mają, jak masz wyżej wspomnianego np rabina

Tekst dodałeś po edycji, a ja się odniosłem do księży.

Sorry, ale poziom dyskusji jest bardzo niski. Poczytaj czym jest godność człowieka.
@Volki wiem, zeszliśmy z uboju rytualnego na prawa związków wyznaniowych, bo te wątki się łączą.

Ja tu jednak nie widzę niskiego poziomu dyskusji.

Za to widzę u Ciebie pewna niekonsekwencję, której zdajesz się nie zauważać.

w skrócie.
Normalnych ludzi to na siłę edukować, mawracac (na ekologię, prawa zwierząt itp)

ale wystarczy, że coś jest związkiem wyznaniowym czy jakaś gminą wyznaniowa, to już niczego wymagać od nich nie możemy i najlepiej dać im
@nunu85

ale wystarczy, że coś jest związkiem wyznaniowym czy jakaś gminą wyznaniowa, to już niczego wymagać od nich nie możemy i najlepiej dać im spokój.

Dura lex sed lex
@Volki no ale przecież na razie mamy prawo pozwalające na ubój rytualny.
Ty je chcesz zmienic.

to co, to jedno prawo zmieniać można, nie jest wystarczająco twarde, a drugiego dotyczącego zwiazkow już nie można?

Też można przy odrobinie dererminacji i woli ludu.

Tylko wolisz przymknąć na nich oko i dać im spokój. ot takie uprzywilejowanie.