Wpis z mikrobloga

sam se zamów w Chinach będzie taniej a taka sama ochrona jak nie lepsza


@PaulStone: co masz na myśli z lepszą ochroną? chodzi mi o gwarancję, czyli jak np. za pół roku coś trzeba będzie wymienić.
szukaj dalej, byle 50zl taniej, to ma sens


@Andczej: dla odmiany, może coś mądrego powiesz? Różnica to 799 vs 611 zł, więc 188 zł, czyli 1/4 taniej. Właśnie chcę oszacować czy to się opłaca, dlatego pytam o doświadczenia. Masz jakieś czy tylko trolujesz?
@ygreko: tak mam, dziesiątki mirków na przestrzeni lat którzy zostawali z "przyciskiem do papieru" bo sklep się zawinął

Rękojmi brak, gwarancja to może być fikcja, brak faktury czyli pewnie jakiś wał na VAT, część napisana przez translatora, tak ciężko to przemyśleć?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ygreko: jak zamówisz na AliExpress to w zasadzie nie masz żadnej gwarancji, najwyżej to co ci da sprzedawca ale jak przyjdzie co do czego to weź coś spróbuj wyegzekwować od niego. Możesz zamówić w sklepie gdzie płaci się PayPal, np banggood, gearbest ale to ci daje raptem 180 dni ochrony od momentu zakupu. Tu jak kupisz od tego sprzedawcy na allegro to nic mu nie możesz zrobić ani nic od niego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Andczej: fakt zapomniałem wspomnieć, ale jak tak dlaej będzie I ta wieść się będzie roznosić to polscy dystrybutorzy zrobią z tym porządek... Nie oszukujmy się, psuje im to rynek
Rękojmi brak, gwarancja to może być fikcja, brak faktury czyli pewnie jakiś wał na VAT, część napisana przez translatora, tak ciężko to przemyśleć?


@Andczej: stary... rozumiem to... właśnie o to pytam - czy ktoś kupował i ma doświadczenia; wiem, że świat jest zły i wszyscy chcą mnie oszukać, pytam o to, czy w tym przypadku tak jest...
@PaulStone: Dzięki za konstruktywny wpis! Takich porad właśnie szukam. Zobacz co napisały sklepy gdy zapytałem go o gwarancję:
1: W przypadku jakichkolwiek problemów z telefonem wystarczy się z nami skontaktować i przesłać go do naszego magazynu w Polsce, gdzie nasz inżynier pomoże Ci w rozwiązaniu problemu.
2: Jeśli produkt wymaga naprawy, możesz udać się do lokalnej sieci napraw w celu przetworzenia, a my zwrócimy Ci opłatę za naprawę

No, nie wygląda
W tzw. międzyczasie ceny poszły w dół w 'normalnych' sklepach, np. euro.com.pl za 699. Nie ma sensu porównywać Chińczyków z Allegro ze sklepem typu Euro jeśli różnica jest tak mała.