Wpis z mikrobloga

@Niebadzlosiem: Przechodzenie na usb c, żeby dwie generacje później wywalić wszystkie porty, to debilizm.
Raczej niech wrzucą kolejny raz lighting, a za rok wywalą wszystkie porty.

Aczkolwiek chodzą ploty ze już teraz nie będzie portów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bagi1: Wywala wszystkie porty ? I co wtedy ? Ładowanie tylko indukcyjnie droga ładowarka ? A jak zapomnisz ładowarki i pojedziesz do znajomych to zapomnij o telefonie :p? USB C plus fajna indukcyjna ładowarka i problem rozwiązany :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mithrindil: Dla mnie bez różnicy oba są szybkie, można wkładać dowolnie, nie wiem którym więcej prądu pójdzie i jak się ma do innych sprzętów bo chciałabym by USB C było wszędzie lub inny standard.
Poza tym USB C kupisz za 1$ i działa - mam taki kabel 2m od 2 lat a w Lightngu trzeba droższe podróbki lub oryginały.
Jestem za otwartym portem który przejmie świat nie dość że każdy będzie
@Niebadzlosiem: Jasne, opłaty licencyjne zabijają Lightning jako szeroko stosowane rozwiązanie. Mówię z czysto inżynierskiego punktu widzenia.

W MacBookach jest USB-C wiec raczej będziemy iść w tę stronę. Ostatnio podłączyłem telefon samsunga do MacBooka i zamiast się ładować to... zaczął ładować MacBooka. Nie znalazłem opcji żeby odwrócić kierunek ładowania...
USB-C będzie wymuszone przez EU (tak mi się obiło o oczy gdzieś w sieci)

@PosiadaczKonta: Nie będzie, prawo UE wymusza i będzie wymuszać standaryzację portu w ładowarce, a nie ładowanym urządzeniu.