•  

#mirkowyzwanie

1. Mamy okres pandemii, więc pomóż starszym osobom z zakupami lub innymi czynnościami wymagającymi wyjścia z domu.
    2. Przygotuj przekąski i wybierz się na piknik gdzieś poza miasto.
    3. Zdobądź szczyt górski.
    4. Napisz recenzję swojego ulubionego gadżetu.

Jako że nie znam żadnych starszych osób które mają problem z zakupami, nie mieszkam w mieście i do gór muszę przejechać całą Polskę, zdecydowałem się na recenzję ulubionego gadżetu.
    Gadżetem tym jest Huawei Watch GT 2 Sport.
    Zegarka tego używam praktycznie 24h na dobę od 8 miesięcy, zdejmuję tylko do ładowania i kąpieli więc dosyć go eksploatuje.
    Jedna z podstawowych rzeczy jaka interesowała mnie w tego typu zegarkach to czas żywotności na baterii a nigdy nie było napisane ile bateria trzyma przy porządnym używaniu, tylko tak jakby się praktycznie z niego nie korzystało z wynikiem ponad dwutygodniowym, Ja mam włączone wszystko co możliwe czyli Always on Display, ciągłe monitorowanie pracy serca, ciągłe monitorowanie snu, powiadomienia z dźwiękami o smsach i połączeniach, a do tego dwa razy w tygodniu bieganie pół godziny z GPSem, takie użytkowanie starcza od 5 do 7 dni, lecz częściej zdarza się wynik siedmiodniowy.
    Z funkcji które posiada zegarek oprócz tych co już wymieniłem a są dosyć przydatne, to odbieranie rozmów przez zegarek gdy nie możemy dosięgnąć telefonu z zasięgiem około 7-8 metrów, muzyka przez słuchawki Bluetooth, z tego nigdy nie korzystałem bo nie posiadam takich słuchawek ale podejrzewam że do biegania może się przydać, no i standard typu, kompas, stoper alarm itp.

źródło: 1.jpg

•  

Jeśli chodzi o jakość wykonania to sam zegarek na plus, ale pasek już na minus. Pasek zaczęł mi się kruszyć już jakoś po miesiącu użytkowania i urywały się po kolei z miesiąca na miesiąc kolejne oczka, w końcu wymieniłem pasek na pasek innej firmy i jestem zadowolony.

źródło: 2.jpg

•  

Ostatnią rzeczą którą stwierdziłem że umieszczę w tej recenzji to porównanie stworzone specjalnie na Mirkowywanie, czyli sprawdzanie różnic w GPSie i ilość informacji o biegu jakie uzyskamy poprzez używanie samego zegarka lub samego telefonu w terenie. W dodatkowych informacjach, otrzymujemy średnie tętno, różnice wysokości w terenie oraz kiedy znowu będziemy mogli urządzić sobie trening. W podsumowaniu możemy również umieścić wszystkie informacje na przejrzystym wykresie. (polecam otworzyć w nowej karcie)
      Charakterystyka trasy:
      0-2 km – Droga leśna z brakiem widocznego nieba
      2-3 km – Szeroka droga leśna z czystym niebem
      3-4,5 km - Droga przy domach mieszkalnych.
      Są drobne różnice pomiędzy odległościami jakie zmierzyły urządzenia, lecz według mnie do przyjęcia z powodu że droga które oba narysowały pokrywają się z tym co przebiegłem. Tak więc można użyć zegarka jako zamiennik telefonu który będzie mierzył trasę.
      Dziękuję za uwagę.

źródło: 3.jpg