•  

#mirkowyzwanie
    1. Codziennie przez 5 dni szykuj sobie różne owocowe smoothie- podziel się przepisami.
    2. Spróbuj swoich sił w półmaratonie.
    3. Obserwacja ptaków. Sfotografuj 3 gatunki - im rzadsze, tym ciekawiej.
    4. Zastanów się czy ktoś z twojej rodziny/przyjaciół mógłby potrzebować teraz twojej pomocy, może ktoś nie ma z kim pogadać lub przydałoby się wsparcie w skręcaniu nowych mebli. Jeśli nie wiesz to popytaj, sam fakt zainteresowania pomocą jest dla innych cenny.

Z wybranego zestawu wybrałam zadanie 3 - wydało mi się największym wyzwaniem. I rzeczywiście było ( ͡° ʖ̯ ͡°) przez 3 dni chodziłam: nad lokalnym jeziorkiem, wybrałam się na wycieczkę do lasu oraz wycieczkę rowerową nad dolinę dużej rzeki. Rano, w południe, wieczorem - ta sama bajka - ptaków słyszałam od groma, widzieć widziałam kilka, zdjęcie nie udało mi się nawet, jak próbowałam je zrobić kurze. Nie wiem jak to się robi - ale chyba powinnam zaszyć się gdzieś i nie ruszać, ale finalnie nie wyszło. No cóż ¯\_(ツ)_/¯ Jako potwierdzenie próby ogarnięcia tematu dodaję jakieś wybrane foteczki z tygodnia.

Zadanie, które finalnie udało mi się wykonać, to punkt 4 "Zastanów się czy ktoś z twojej rodziny/przyjaciół mógłby potrzebować teraz twojej pomocy" i wstyd się trochę przyznać, ale to był impuls, po którym odwiedziłam moją babcię.

Babcia kochana, wspaniała, żwawa 85-latka, która jednak strasznie źle psychicznie zniosła lockdown i kontakt jedynie telefoniczny - szczególnie, że przez kilka czynników jestem jedynym wnukiem, który ją odwiedza. Tęsknota była stanowczo najwyższa, jaką kiedykolwiek pamiętam - to raczej typ zahartowanej ciężkim życiem kobiety: telefony rozłączane po 2 minutach wymienionych żołniersko informacji o obecnym stanie, w odwiedzinach bardziej dokarmianie niż dyskusje o sensie życia. A tutaj - wspaniałe 4 godziny spędzone od dyskusji światopoglądowych - a moja babcia mimo wieku i pochodzenia z podkarpackiej wsi to straszny liberał - przez filmy, sport (w tym uprawiany mimo wieku), religii, podejściu do życia, małżeństwie i wspominkach rodzinnych. Miło też, że przydałam się z pomocą zamówienie leków przez internet, bo istnienie aptek online z dostawą do domu to dla babci to był najwspanialsze odkrycie dziesięciolecia.

Warto było wziąć udział w zabawie, wspaniały impuls, żeby dać komuś wiele radości! A jak doczytałeś do tego momentu - zadzwoń do swojej babci bez okazji i poświęć jej kilka minut :)

źródło: mirkowyzwanie.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h