•  

  214 + 1 = 215

  Tytuł: Czas pogardy
  Autor: Andrzej Sapkowski
  Gatunek: fantasy
  Ocena: 8/10

  Druga część sagi o Wiedźminie. W przeważającej części o polityce w świecie. A mnie polityka przerasta. W każdym wydaniu. I choć w prawdziwym świecie mnie brzydzi, to ta w książce zaciekawiła. Ale pewnie nie wszystko zrozumiałem.

  pokaż spoiler Wojna z Nilfgaardem zaczyna się na nowo, pada kruche zawieszenie broni. Czarodzieje spiskują, Vilgefodtz zdradza, Kapituła przestaje istnieć. Foltest z Temerii układa się z cesarzem Emhyrem. A w tym wszystkim gdzieś wciąż małej dziewczynce - Ciri, wyrzuconej gdzieś na dalekim Południu udaje się wydostać z pustyni, gdzie wyrzucił ją spaczony portal z Wieży Mewy. I ta Ciri przystaje do kompanii (bandy?) Szczurów. A ściga ją cały świat, t różnych z resztą pobudek.


  I jeszcze jedno. Pewnie już pisałem, o sposobie, w jaki Sapkowski prowadzi narrację od strony technicznej. To jest mistrzostwo świata. Od budowania zdań, które nadaje tempo, poprzez przejścia między scenami. Dla przykładu - od przedstawienia historii poprzez opowieść Jaskra, przejście w połowie do opisu z pozycji neutralnego narratora. Oprócz samej historii, to właśnie język i sposób narracji jest dla mnie siłą tej sagi.

  Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

  #bookmeter

  źródło: static.intelimedia.pl

  +: S.......d, kalkuba +17 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Hej hej hej Miodożercy(。◕‿‿◕。)
  Witam na kolejnym miodowym #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Zasady są proste, zostawiamy plusa i bierzemy udział w losowaniu, bez ograniczeń. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
  Losuję osobę a do wygrania jest miód: Wielokwiatowy, Akacjowy oraz Nawłociowy!
  A dodatkowo do wygranego miodziku dodaję (nowość) jeden wybrany miód z liofilizowanymi suszonymi owocami!A oto ich lista:
  Z malinami, z truskawkami, z pomarańczą, z żurawiną, z kakao, z miętą, z cytryną i imbirem, z czarną porzeczką, z aronią, z rokitnikiem. (Wszystkie na miodzie wielokwiatowym)
  A jakby ktoś był chętny zakupu miodków to zapraszam na priv (。◕‿‿◕。)
  #rozdajo #pszczelarstwo #miod #jesien #herbata #mirkolos
  pokaż całość

  odpowiedzi (17)

 • avatar

  Jeśli wygram dzielę się z plusującym nagrodą

  pokaż spoiler w takiej części jaką uznam za odpowiednią


  #lotto #zaklady #hazard

  odpowiedzi (23)

 • avatar

  Po moim zawiadomieniu do prokuratury PiS pozbywa się radnego

  Wczorajsze posiedzenie rady miejskiej było gorące. Nawet bardziej niż to sejmowe, które też śledziłem. Wszakże w całej Polsce radni gminni i powiatowi głosują za podwyżkami dla swoich włodarzy, które prawnie narzuciła większość parlamentarna. W Łęcznej jednak tak się nie stało. Aczkolwiek ja nie o tym. Wczoraj oficjalnie radny Jan Skibiński przestał być członkiem klubu PiS w radzie miejskiej. Według niektórych radnych, relacje ze Skibińskim były nieciekawe od kiedy wyszedł na jaw skandal z komisją finansów i fałszowaniem dokumentów, by pozyskać dodatkowe pieniądze na remont kościoła. Pod koniec września zawiadomiłem o tym prokuraturę, która na początku listopada wszczęła śledztwo w tej sprawie. No i o sytuacji robiło się coraz głośniej. Nie dziwię się zatem takiemu rozwojowi wydarzeń.

  O dziwo Skibiński stał się nagle ogromnym zwolennikiem burmistrza i jako jeden z trzech radnych (z 21) był za tym, aby dostał maksymalną możliwą podwyżkę. Może dlatego przewodniczący rady miejskiej był przeciwny temu, by prokuratura zajrzała do Łęcznej? Może także dlatego burmistrz nazwał fałszerstwo zwykłą rozbieżnością?

  #bekazpisu #urzedasstory #leczna #neuropa
  pokaż całość

  odpowiedzi (44)