Wpis z mikrobloga

Kupiłem pare miesięcy temu, żeby mieć do neta. Dodałem 16gb ram, zmieniłem dysk, zainstalowałem linuxa i bardziej zadowolony być nie mogę. Zwłaszcza, że jest to na serio super komputer, gdzei dokupisz sobie duża bateria i może i jest wtedy cięzki ale za to sprzęt gdzie serio wszystko dziala i za niewielkie pieniądze możesz wszystko uprgadować.
@Akselix ja rok temu otrzymałem x230 w ramach wymiany barterowej. Dorzuciłem do niego 16 gb RAM, Samsun EVO 860 i maszyna śmiga. Pracowałem na Windowsie (10 chodzi bez zarzutu), ale od prawie roku przerzuciłem się na Debiana - też nie można złego słowa powiedzieć. Ja tą maszynę w pełni polecam nawet w roku 2020. Wydajnością przebija większość marketowych laptopów. Stare gierki chodzą bez żadnych problemów, a jak dorzucisz eGPU to nawet możesz
Dorzuciłem też ostatnio mSATA Kingstona uv500 i teraz mam triple-boota bo wrzuciłem tam MacOSa Catalina. MacOS śmiga lepiej niż na większości MacBooków ;) Jak będziesz kupować to zwróć uwagę czy ma matrycę IPS. Ja otrzymałem z TN i jej jakość nie powala. Kupiłem u Chińczyków nową, którą będę montować. No i dla fanów "klasycznej 7-row" klawiatury można zrobić podmianę z x220. Są jeszcze asy, którzy zakupują specjalne PCB i montują ekrany fullHD