Wpis z mikrobloga

Jednak natura potrafi człowieka pokarać...
Od kilku lat chodzą za mną dwa kółka, już stwierdziłem że w przyszłym roku robię prawko.
Wzdycham do typowych turystyków enduro - AF, Tenere, trampek itp., jednak 170cm wzrostu (tak mogę robić fikołki ()) praktycznie kasuje taki wybór z miejsca.
Istnieją jakieś turystyki, które pozwolą niskiemu komfortowo jeździć samemu jak i z drugą połówką za plecami w trasy? Budżet powiedzmy 10k max. Tak już patrze z ciekawości i chyba bardziej będę się musiał skłaniać w kierunku nakedów bo nie wiem czy ogarnę ciężkie okufrowane turystyki z dodatkową osobą za plecami...jedyne jeszcze w czym poważam nadzieje to Trampek 600, ale boję się że roczniki z początku lat 90 mogą być mocno wyjeżdżone.
#motocykle
  • 32
@Papaya: zawsze są zestawy do obniżenia motocykla, 2-3cm zyskuje się często samym ogarnięciem siedzenia. Mam znajomego (173cm) który jeździ fabryczną afryczką i sobie chwali
@Papaya: moja żonata ma 164 cm a ogarnia gs 850, fakt ze obniżony na siedzeniu ale daje radę.

Może to inna kategoria ale zobacz sobie tego najtańszego harleya, serio jest fajny i niski.
@Papaya: 841 mm, to będziesz merdał nogami :) Tak na serio to te niższe turystyki mają 830 mm więc jest to szalona różnica, grubości podeszwy :) Jeśli nie zamarzysz o Afryce, która ma 850-870 mm to nie ma problemu. Zresztą afryki to i tak ceny powyżej 10k.
@proweniencja: afryka jest ładna, nie obraziłbym się ją posiadać, ale jestem rozsądny i wiem że to nie dla mnie, ze względu na gabaryty i kieszeń - niestety starsze modele są juz po przejściach, igły trzymają mocno cenę, o nowych to mozna pomarzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie ten wygląd moto mi podchodzi tak jak pisałem, jakoś nie widzę siebie na cruiserze xD
@Papaya: robię podobne fikołki i też mnie ciekawi kwestia turystyków. Sam jeżdżę na nakedzie ER-6, jest idealne rozmiarowo, ale nawet wśród takich golasów nie było łatwo coś pasującego znaleźć. A na dłuższych dystansach z plecakiem faktycznie bywa męcząco i niewygodnie. Jeździłem też trochę na MT-07 i też było w miarę dobrze więc ja sprawdziłbym najpierw Tracera 700. Ale z tego co wiem jest trochę wyższy niż MT, no i chyba nie
@Papaya: Ciułaj na GS`a :) 850 z obniżonym zawieszeniem ma kanapę 805 mm, a 1200GS nawet 790 mm. Jest też Tiger Low, ale nadal to nowe, droższe motocykle. No i waga pozostaje ta sama, czyli spora. GS ma tutaj ten plus, że ma boxera, to jak glebniesz to raz, że ci nóg nie połamie, no i 2 że tachnąć łatwiej.
@proweniencja: niestety, choćbym chciał to na gsa nie mogę sobie pozwolić, ma to być fajna zajawka a nie pochłaniacz wszystkich oszczędności, stety niestety są jeszcze inne obowiązki w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Papaya: proszę bardzo. Jak Ci się trafi wersja Trail to masz gotowe enduro bez przerabiania. Tylko to nie motocykl na autostrady.
@Papaya wzrost nie jest problemem. Nie masz nigdy potrzeby stawiania dwóch nóg na ziemi. Sam mam dzika, na którym przy 180cm nie jestem w stanie postawić dwóch nóg płasko na ziemi.
@baszmar: ładny jest ale trochę przewkracza budżet, no i jest to 500cm3, boję się o lekki brak mocy. Nauczony z samochodów jestem że lepiej mieć za dużo i żeby był zapas niż mieć za mało mocy
@Papaya to nie na żadnego znaczenia. Poważnie.
Mój dzik ze mną, plecakiem i kuframi waży powyzej 400kg. Nie robię big dramy z tego powodu. Jedna noga jest ok.
AdamES - @Papaya to nie na żadnego znaczenia. Poważnie.
Mój dzik ze mną, plecakiem i ...