Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś fajnie grającego soundbara z bezprzewodowym subwooferem,
ważne żeby miał dolby atmos i hdmi arc (tv ma eARC czy jakoś tak).
Fajnie by było jakby muzyka też na tym sensownie brzmiała.

Ktoś może robił rozeznanie, coś może polecić?

#audio #soundbar
  • 16
soundbarem chcesz pilotem sterować? tak se ne da


@niegwynebleid: niby dlaczego nie?

Szukam jakiegoś fajnie grającego soundbara z bezprzewodowym subwooferem,

ważne żeby miał dolby atmos i hdmi arc (tv ma eARC czy jakoś tak).

Fajnie by było jakby muzyka też na tym sensownie brzmiała.


@wuju84: zapomnij. Soundbar nadaje się co najwyżej do filmów. Atmos będzie tak maksymalnie naklejką i to wszystko. Za dobrego soundbara zapłacisz tyle co za zestaw kina
@ksiak: nie mam za bardzo miejsca na to by rozstawić głośniki dodatkowe, stąd pomysł soundbara. No ten atmos domyślam się że będzie bardziej udawany niż realny ale lepiej niż TV powinno to grać :)
Budżet hmm rozsądny tzn <3k powiedzmy
nie mam za bardzo miejsca na to by rozstawić głośniki dodatkowe,


@wuju84: wbrew pozorom aż tyle miejsca nie potrzeba.

Zestaw 5.1 możesz zbudować w oparciu o małe głośniki tak zwane monitory. Subwoofer zajmie podobną ilość miejsca. Jedyną niedogodnością będzie amplituner.

Budżet hmm rozsądny tzn <3k powiedzmy


@wuju84: no i tutaj jest problem. Amplituner z obsługa eArc trochę budżetu pochłonie i zostanie prawie nic na kolumny :( Na soundbara budżet powiedzmy,
@ksiak: zdaję sobie sprawę z plusów dobrego zestawu kina, ale wykluczyłem już montaż takowego, nie chcę właśnie amplitunera, burzy mi układ ścianki TV :D
coś z soundbarów możesz konkretnego polecić? jeśli ma to znaczenie to tv to soniak zf9 bodajże
burzy mi układ ścianki TV :D


@wuju84: czyli ważniejszy układ ścianki od fajnego dźwięku - ok.

coś z soundbarów możesz konkretnego polecić? jeśli ma to znaczenie to tv to soniak zf9 bodajże


@wuju84: nie siedzę zbytnio w tym temacie gdyż uważam, że soundbar to takie absolutne minimum, podstawa która powinna być przy TV. Jak chcesz coś więcej to kino. Jest opcja jednak zainteresowania się procesorem dźwięku chyba Yamaha ma takie,
@wuju84: ta yamaha ysp-5600 w testach wypada dość dobrze jeżeli chodzi o jakoś muzyki. Tylko cena to ponad 6k pln no ale zajmuje mało miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ksiak: ehh no niestety mam takie założenia że nie pasuje mi wstawianie amplitunera, chcę po prostu coś lepszego niż oferują głośniki umieszczone w tv :) do tego jak będzie to imitować w miarę rozsądnie system surround tym lepiej :)

raczej nie wydam na ten sprzęt więcej niż na TV także mimo zaciekawienia opcja odpada.

widziałem opcję w jakimś soundbarze od sony, miał bezprzewodowe satelity, tylko nie mam pojęcia jak to w
@wuju84: jakby Ci to powiedzieć, taki system dźwiękowy nie wymieniasz tak często jak TV. Zazwyczaj kupuje się go na dużo dużo dłużej.

raczej nie wydam na ten sprzęt więcej niż na TV także mimo zaciekawienia opcja odpada.


@wuju84: nie widzę problemu.

widziałem opcję w jakimś soundbarze od sony, miał bezprzewodowe satelity, tylko nie mam pojęcia jak to w praktyce się sprawdza


@wuju84: jest sprzęt od Samsunga, jest sprzęt od
@wuju84: zamiast tamtego Sony tej jest bardziej polecany: Sony HT-ST5000 ale jak nie masz kasy to tamten niby też może być. Zadzwoń do sklepów które mają to na sanie - ale nie do Euro, MediaMarkt czy MediaExpert. Tylko do sklepów typowo muzycznych. Pogadaj i zapytaj o jakiś rabat itp jak płacisz "gotówką".