Wpis z mikrobloga

trochę zaczyna mnie męczyć słaby rynek embedded i chcę powoli się zacząć uczyć czegoś innego by mieć alternatywę w razie czego. na ten moment 2 lata doświadczenia w C++ przy pracy w projekcie LTE. w żaden front nie chcę iść, chcę pozostać przy backendzie ale by to było trochę coś bardziej ambitnego niż jakieś CRUDy i podobne. co polecacie? myślałem nad Rustem trochę

#programista15k #programowanie #pracait #cpp #embedded
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: niestety, większość ofert w Polsce to webówka. Sam uciekam z embedded, ale też w dość niszową działkę (programowanie systemowe, linux/unix + sieci).
Może myślałeś o apkach mobilnych (android/ios)?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: prawdę mówiąc jestem ciekawy jak taki temat wygląda. Ogólnie lubię programowanie pod linuchem i samą "zabawę" w tym środowisku. Myślę że warto polepszyć swoją wiedzę w tym zakresie nawet na przyszłość. Wcześniej rozważałem też apki mobilne, do webu w ogóle mnie nie ciągnie.
Głównym powodem dlaczego zmieniam branżę to duży narzut procesowy w embedded, a przez to mało okazji to kodowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Passer93: Nie chciałem tutaj nikogo zniechęcić. Może to tylko specyfika mojej aktualnej branży. W każdym razie warto zrobić rozeznanie u bardziej doświadczonych osób, pracujących w różnych od siebie działkach i wtedy pomyśleć o ewentualnej zmianie na embedded. Od siebie dodam że jak masz szczęście możesz trafić do naprawdę ciekawego projektu i wiele się nauczyć, ale znając życie większość to niestety będzie utrzymanie starego kodu i przy tym słaba możliwość rozwoju (w