Wpis z mikrobloga

Jak mam ogrzewanie centralne na węgiel i chciałbym wymienić na gaz to trzeba robić wszystko od nowa, czy firma tylko wywali stary piec i zamontuje piec gazowy + wkład kominowy (gaz mam pociągnięty) podpinając to pod starą instalacje? I ile taka przyjemność kosztuje ?
#ogrzewanie
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Syskiev: @Testuje_Toster: mozna robić na starej instalacji. Wszystko zależy od tego w jakim jest stanie. Albo trzeba dawać filtroodmulnik albo wymiennik i dodatkowa pompę. Można też bezpośrednio ale to już zależy od rodzaju kotła jaki zastosujesz.

Niestety we współczesnych kotłach są elektroniczne pompy dość wrażliwe na magnetyt z instalacji przez co technologia montażu jest trochę inna jak jeszcze 5 lat temu.

Widełki montażu to w zależności od producenta kotła i
@luukasz1905 13k to całkiem niedużo.
ja za nowy kocioł na ekogroszek z podajnikiem na miejsce starego kopciucha dałem 10k (za całość, kocioł, montaż i delikatna przeróbka instalacji w kotłowni).
@turok2016 dlaczego mam patrzec?
jasnym jesr, że podstawowe gazowe będą wyraźnie tańsze od tych na ekogroszek z podajnikiem.
bo są dużo mniejsze, mniej pracochłonne i energochłonne w budowie itp.

Chodziło mi tylko o to, że przejście na ogrzewanie gazowe, o ile gaz jest w okolicy, jest nieprzesadnie drogie. tyle