Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Dotychczas moje cardio po treningu to bieżnia 30 min. gdzie spalam około 311 kcal. Wygląda to tak, że 1 minuta szybszego truchtu (ok. 7km/h) i 2 minuty biegu (ok. 12km/h). Zastanawiam się co zrobić, żeby te cardio było jeszcze bardziej efektywne. Podczas dzisiejszego treningu - znudzony już tą bieżnią, wybrałem 10 minut wioślarza, 10 minut orbitrek i 10 minut bieżni na sam koniec. Dobry pomysł? Myślałem też, żeby robić dłuższe cardio, ale np. sam trucht i odpowiednio wysokie nachylenie bieżni. Z góry dzięki za propozycje.
#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
źródło: comment_1600178792NytOIlGEhkRLw8UuiU7HsM.jpg
  • 7
@Nosradamo: Czy ja wiem czy gorsze? Wioslowanie np. tez jest spoko uzywasz i nog i rak ja bylem w stanie sporo wykrecic. Jak tylko chcesz robic cardio to posprawdzaj maszyny jesli pokazuja kcal i czemu nie. Ewentualnie mozesz jeszcze HIIT robic zamiast cardio i to jest ogolnie bardziej efektywne jesli chodzi o czas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maxoutday: nigdy nie wierzę w kalorie pokazywane na maszynie plus hit cardio nie jest dobre na spalanie kalorii tylko na trening wytrzymałości, zwykłe "długotrwałe" cardio jest lepsze
@Nosradamo: A wiesz ile dokladnie potrzebujesz kalorii spozywac na mase/redukcje? Tez nie tylko mniej wiecej patrzac na wage, reakcje organizmu itd. Kalorie na maszynie to tylko wyznacznik, i tak trzeba podkrecac lub zmniejszac w zaleznosci od celu. Odnosnie HIIT pierwszy artykul w google:

High-intensity interval training (HIIT) can burn calories in a short period of time. Some research shows it may burn more calories than weights or cardio. Overall, it can
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maxoutday: tylko tu chodzi o prawdziwe hitt cardio które jest mylone zwykłymi interwałami i raczej większość ludzi z nadwagą nie potrafi wykonać. It’s also worth pointing out that sprint interval training was poorly tolerated, with three out of 13 subjects unable to complete the study due to nausea, lightheadedness and vomiting.