•  

Całkiem pewno info. Kretyni spod Żabki to patola z Oboziska. Dwóch już zawiasy miało.
    #radom #kryminalne #przestepczosc

•  

@Romeqq87 to jakaś dzielnica Radomia?

•  

@Romeqq87: jakoś mnie to nie dziwi

•  

to jakaś dzielnica Radomia?

@lebowski-mini: Tak, sąsiednia dzielnica z tą gdzie ta Żabka

•  

@Romeqq87: no to już tutaj zawiasów nie będzie

•  

tak, dość kiepska.

@mitatuyo: Niestety, w Radomiu mało która nie jest kiepska ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+: Herflik
    •  

Niestety, w Radomiu mało która nie jest kiepska ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@aksal89 @Debowy_Jacek : aż tak bym nie demonizował. Okolice Limanowskiego, Obozisko i XV-lecie, może jeszcze część Gołębiowa wiodą prym, ale to skutek tak ujmę starych lokatorów i nagromadzenia kibolstwa. Planty po otwarciu granic z Holandią i UK bardzo bardzo się uspokoiły, centrum (no może poza końcem Żeromskiego przed wiaduktem) i miasto kazimierzowskie wraz z remontami kamienic też się cywilizują. A osiedla zasiedlane od lat 90 (Południe, Michałów, Gołębiów II) to już inny typ ludzi. Ustronie, Borki i Potok (na tym ostatnim mieszkałem trochę i mam trochę rodziny tam) też jakoś źle mi się nie kojarzą (Potok to teraz ogólnie dzielnica głównie starych ludzi). Zamłynie i Glinice to nie wiem, praktycznie tam nie bywam ani nikogo stamtąd nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Romeqq87 no akurat okolice Potoku (magistraty i te sprawy) to tak średnio bym powiedział xD Zamłynie na przełomie dosłownie 10 lat bardzo się uspokoiło.

+: taraqui
    •  

@Romeqq87: potrzebny samosąd, dla osoby która w taki okropny sposób dopuściła się przemocy wobec kobiety ,należy zastosować najsurowszy środek kary , karę śmierć.

Żeby było jasne w mojej Polsce dla takich robaków jak ten typ jest ołów w potylicę , ołów w potylicę dla tego robaka oraz jego rodziny do oststni go żyjącego pokolenia.

W Polsce musi się zmienić wiele , bardzo wiele aby ten kraj stal się krajem czystym ideologicznie i społecznie

•  

@aksal89: ja się wychowywałem na Idalinie i uważam, że jest bardzo dobra.

•  

no akurat okolice Potoku (magistraty i te sprawy)

@Raum: no magistraty i Filtrowa to już praktycznie symbioza z XV leciem ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardziej mi chodziło od Grzybowskiej do Sadkowskiej i Szklanej. Kiedyś "gangsterką" były małolaty z elektronika. Teraz jak często czekam na przystanku pod Lidlem na Struga to widzę głównie chłopaczki, dla których ważniejsze są modne ciuchy. Leśniczówka nie jest już strefą no-go, a kilka nowych bloków które się budują jeszcze zmieni strukturę mieszkańców.

•  

@Romeqq87 eh Grzybowska, kiedyś się tam z jakimiś dresami ganialiśmy. W sensie oni ganiali nas, a my byliśmy grupką 14-15 latków xD Generalnie znaczna ilość elity już od dawna wywieziona na Gajl także się miasto uspokaja. Niedawno w trakcie odwiedzin radomkowa robiłem delikatny cruzing po znajomych okolicach i naprawdę sympatycznie się zrobiło. Wiadomo, jest cześć społeczeństwa która dymi ale ścierały się głównie szare masy które same szukały dymu.

•  

@Romeqq87: Nie no, ja co prawda w samym Radomiu mieszkam dopiero ze 4 lata, ale od gówniarskich czasów widzę, że poprawiło się baaardzo względem tego co było kilkanaście lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jednak jest sporo miejsc, gdzie trochę strach się zapuszczać, zwłaszcza nocą

•  

Generalnie znaczna ilość elity już od dawna wywieziona na Gajl

@Raum: Na Gajl, albo na saksach. Pato rapy ZDR to są chyba bardziej popularne w Anglii niż tutaj :) I zauważyłem, że spotykając się z ludźmi pracującymi za granicą z innych miast, zaskakująco często znają taki klub jak Broń Radom, bo tam poznają kogoś z "elity" Plant ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

potrzebny samosąd, dla osoby która w taki okropny sposób dopuściła się przemocy wobec kobiety ,należy zastosować najsurowszy środek kary , karę śmierć.

@printHelloWorld: co z tego że zrobił to wobec kobiety? jakby zrobił wobec faceta to spoko? zasrany białorycerzyk

•  

Zamłynie

@Romeqq87: nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) mama mojego różowego mieszka na Garbarskiej, przy okazji jednej z wizyt udało mi się dostać lekki wpierdol na klatce schodowej w zupełnie losowej sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie patologia mocno, unikam jak mogę przyjeżdżania tam

•  

@morgiel: absolutnie nie , pojmujesz moje słowa w sposób chaotyczny i bezczelny odnoszę się do kobiety , bo na nagraniu jest kobieta . Swoją opinię kreuje na podstawie nagrania.

PS.wiezienie to za mało

•  

@printHelloWorld: napisałeś kobiety to myślałem że chodzi ci o kobiety nic w tym chaotycznego xd

•  

@morgiel: napisałem dopuściła się przemocy wobec kobiety z tego co widzę kopa na twarz dostała kobieta tak ? Czy jakoś jaśniej wytłumaczyć ? :)

I nie napisałem kobiety w liczbie mnogiej ale wobec kobiety jednej w liczbie pojedynczej

•  

@printHelloWorld:spermierz i stulejka jesteś tyle, pewnie prawiczek w komplecie

•  

@PlonaceSiodlo: ooo grube słowa czemu tak myślisz ?

•  

@Romeqq87:
      Leśniczówka nie jest już strefą no-go, a kilka nowych bloków które się budują jeszcze zmieni strukturę mieszkańców Dej Boża bo tkwię w samym centrum tego zła. Filtrowa nie zmieniła się mentalnie i strukturalnie jeśli chodzi o mieszkańców od 20 lat. Magistraty są idealnym miejscem do kręcenia filmów postapo i dziwię się, że żadna ekipa filmowa się tam jeszcze nie zjawiła a powstający stadion nie poprawi sytuacji, bo "Raaaaaauuaaadomiak" wydarte z przepitej mordy słyszę coraz częściej, z każdym postępem na budowie.

•  

@Romeqq87: Borki też już są milion razy spokojniejsze niż np. w latach 90. Część Sebów się ogarnęła, część wyjechała za granicę, ewentualnie wraz z rodzinami została wywalona na Gajl/Tokarską/Mroza. Pozostała garstka powoli, ale zdecydowanie wchodzi w stadium młodych meneli i nie w głowie im jakieś srogie dymy, wolą walić gorzałę, a jeśli już coś tam dymią to raczej między sobą, bo ten wypił więcej niż tamten, a to nie może tak być, bo miało być po równo, więc trzeba dać oponentowi w ryj, tylko po to żeby za chwilę go klepać po plecach i mówić, jak bardzo się go szanuje i że w ogień piekielny by się za nim poszło. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak takie grupki obszczymurków to w każdej dzielnicy każdego większego miasta się gromadzą, więc ciężko powiedzieć, że Borki to jakieś srogie pato, bo paru Sebków wali koko (nie mylić z kokainą - koko/kokuś/coco jumbo to lokalna nazwa tanich nalewek owocowych, inaczej munie/mózgojebki/mózgotrzepy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) za sklepem. Oczywiście o tym, co działo się tu w latach dziewięćdziesiątych to można by pisać książki, ale dziś gołym okiem widać, że "stara kadra" dawno się wykruszyła, a młodych następców na szczęście już nie widać.

•  

@justanotherdude:

wydarte z przepitej mordy słyszę coraz częściej, z każdym postępem na budowie

Raczej z każdym wygranym meczem, bo klub od lat 90. nie grał tak dobrze jak obecnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SP_Alfa_Kilo: Zależy też o której części Borek mówimy. W blokach na Maratońskiej dilerka ciągle ma się dobrze. W ogóle mało kto wie, ale Borki na początku, gdy powstały, też były osiedlem socjalnym dla robotników.

•  

@Lolenson1888: Co fakt to fakt, w okolicach paru bloków na - jak to mówią małolaty - "Marakeszach" nadal można zauważyć przeróżnych nieciekawych zawodników, ale dziś to jeden czy dwa bloki, a kiedyś właściwie cała dzielnica była kiepska + zawierała w sobie parę takich "punktów zapalnych", w których nawet i Borkus mógł dostać w klawiaturę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pierwszym z takich miejsc były okolice Dębowej i "kamienicy cudów" na tyłach cmentarza (według obecnego podziału miasta to dosłownie granica Borek i Plant, ale wtedy pamiętam że to nadal łapało się pod Borki), innym domki na rogu Suchej i Limanowskiego. Dość znany był też "tysiak" (bloki przy ul. 1905 roku) no i oczywiście wieżowce przy Pawiej. W sumie chyba taka najspokojniejsza część to od zawsze były rejony Kosowskiej/Zalewowej/Kamiennej - z tego co mi wiadomo większość tamtejszych bloków zamieszkiwali najpierw milicjanci, później policjanci, stąd niektórzy nadal mówią, że to "Borki milicyjne".

•  

@SP_Alfa_Kilo: Mieszkałem 1999-2017 w jednym z wieżowców przy Kosowskiej (tam przy samym zalewie) i w tym czasie naprawdę spokojnie, wielokrotnie chodziłem wieczorami po okolicy, jakieś bieganie/rower nad zalewem czy do garażu przy Kosowskiej i pijaczki sie trafiały, ale ogólnie to mega spokojnie w tych rejonach było.

•  

Dej Boża bo tkwię w samym centrum tego zła. Filtrowa nie zmieniła się mentalnie i strukturalnie jeśli chodzi o mieszkańców od 20 lat.

@justanotherdude: Cywilizacja powoli wydziera kolejne tereny. Zaczęło się od szkoły muzycznej, potem wyremontowana i "obombiona" Leśniczówka zaczęła spełniać faktycznie rolę parku (place zabaw, skate park, dużo rolkarzy, psiarzy), ostatnie żuliki niczym gargulce okupują tylko pierwsze ławki przy wejściu od 25 czerwca. Bloki na Młynarskiej skończone, kolejny na Kolberga w miejscu domu dziecka powstaje. Nowy stadion z halą paradoksalnie też może się przyczynić do zmian. To już nie będzie rudera z targiem z lewymi fajkami. Powstało już to bieda centrum handlowe, obok budowany będzie kolejny blok, wieżowiec RWT remontowany, drewniana buda z knajpą Radomiaka już jest historią. A że oprócz kibiców piłkarskich teraz te rewiry będą odwiedzać kibice koszykówki i siatkówki, czyli zupełnie inny typ klienteli niż ci z Radomiaka może być kolejnym bodźcem do zmian.
      Szkoda że nie da się nic zrobić z zabudową Struga od magistratów do Niedziałkowskiego bo rzygać się chce na widok okolic targu (urządzenie tam jakiegoś nowoczesnego targowiska to chyba zbyt wiele ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@SP_Alfa_Kilo:

Pierwszym z takich miejsc były okolice Dębowej i "kamienicy cudów" na tyłach cmentarza

Radomski trójkąt bermudzki Dębowa-Lustrzana-Limanowskiego, tak się nie raz mówiło na to miejsce. Ciekawostką jest, że w tej okolicy dorastał Zygmunt Solorz ( ͡° ͜ʖ ͡°)