Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Hej #kolarstwo #rower słyszałem, że unikacie ścieżek rowerowych bo szkodzą na opony w kolarkach. Jakaś aktualizacja była? Teraz MTB tez nie można po ścieżce?

  Podziwiam upór tego kolarza, 5 minut z ciągłymi klaksonami za sobą i nawet się nie obejrzał. 5 minut tylko, bo kiedy pojawił się korek na drodze, to okazało się, ze umie jeździć po ścieżce ¯\_(ツ)_/¯
  #wroclaw
  pokaż całość

  odpowiedzi (281)

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  Piszę z anonimowych ponieważ kilku ludzi z branży kojarzy moje konto na wykopie.

  Panowie programiści. Jestem rekruterką i wiem że mnie nie lubicie. Ale jest też w tym dużo waszej winy. Pół roku temu zmieniłam branżę z rekrutacji na stanowiska typowo excelowe w korpo na rekrutację IT. I jestem mocno zniesmaczona postawami kandydatów w tym obszarze.

  Po pierwsze: To że przez 5 lat podczas studiów pracowałeś jako freelancer albo pomagać wujkowi robić strony internetowe to nie znaczy że możesz sobie to liczyć do doświadczenia. Ani mnie ani potencjalnych klientów nie obchodzi co robiłeś na boku. Liczy się doświadczenie komercyjne. Tak ciężko panowie to zrozumieć?

  Po drugie: Naprawdę nie możecie odpisać na linkedinie że nie jesteście zainteresowanie ofertą bo XXX? Dla was to minuta a dla mnie to cenny feedback.

  Po trzecie: Tak, nie mogę od razu podać nazwy firmy i widełek. I to nie jest moje widzimisię tylko skutek umowy podpisanej z klientem. Musicie się pogodzić z tym że poważni klienci nie chcą rozgłaszać światu ile płacą na danym stanowisku. I mam już dość tych wszystkich urwanych rozmów albo "śmieszków" kiedy wam to napiszę na linkedin.

  Po czwarte: Zejdźcie trochę z pary z wymaganiami finansowymi. Ja w waszym wieku zarabiałem 1/3 tego co wy. A tutaj przychodzi mi taki 26 latek i chce od razu zarabiać 15 tyś brutto. Wiem że rynek pracownika i tak dalej ale to już się kończy i wraca normalność. Na stanowiskach juniorskich trzeba się bić nawet o najniższą krajową. Na seniorów też przyjdzie czas a ludzie w branży się znają i mogą zapamiętać waszą postawę sprzed kilku lat.

  Po piąte: Nie wymagajcie od wszystkich współpracy na B2B bo nie zawsze jest to możliwe. Już się spotkałam z sytuacją że programista odrzucił ofertę w bardzo fajnej firmie tylko przez to że jednak nie zgodzili się na B2B. Zmarnował mi oraz klientowi kilka dobrych godzin. B2B to jest przywilej a nie prawo.

  Po szóste: Nauczcie się robić porządne CV. Tak, zdjęcie ma znaczenie bo po nim można określić charakter kandydata.

  #programista15k #rekrutacja #pracait #zalesie #takaprawda #programowanie #testowanieoprogramowania #it #informatyka

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #5f69d96ef49ad326e7b1abd1
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  pokaż całość

  odpowiedzi (219)

 • avatar

  Premier Mateusz Morawiecki 14 kwietnia osobiście przywitał na lotnisku Chopina transport sprzętu medycznego, który przyleciał na pokładzie Antonowa An-225 Mrija. Powiedział wówczas m.in.:

  O podobny transport, który wylądował w Warszawie, starało się kilka państw. To, że samolot mógł przylecieć właśnie do Polski, poprzedziły długie godziny negocjacji.
  Chcieliśmy dowiedzieć się trochę więcej na temat tego wynegocjowanego transportu. Na razie bezskutecznie.
  ¯\_(ツ)_/¯
  Więcej w artykule: ,,Antonov An-225 Mrija – ogromny samolot, minimum informacji".
  __
  #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #koronawirus #morawiecki #antonov
  Fragment zdjęcia użytego w grafice: Myroslav Kaplun, CC BY-SA 4.0.
  pokaż całość

  odpowiedzi (36)