•  

Czy wiecie, że w Polsce istnieje ponad 60 "okien życia". Powadzone są w większości przez siostry zakonne.

"Okno to bezpieczne miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko. Okno otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Po otwarciu włącza się alarm, który wzywa opiekujące się oknem osoby – najczęściej są to zakonnice. Potem niezwłocznie uruchamiane są procedury medyczno-administracyjne, to znaczy powiadomione zostają pogotowie ratunkowe i sąd rodzinny.

Okna Życia nie zastępują szpitali, gdzie matka może pozostawić noworodka zrzekając się praw rodzicielskich, ale są alternatywą dla porzucenia dziecka na śmietniku i pozbawienia go opieki, zwłaszcza przez matki ukrywające ciążę. Niestety, wciąż zdarzają się przypadki pozostawienia niemowląt w przypadkowych miejscach, gdzie grozi im śmierć z wychłodzenia, dlatego apelujemy o rozpowszechnianie informacji o Oknach. W Okna Życia prowadzonych przez Caritas Polska znaleziono ponad 110 dzieci."

Źródło

Ciekawostka z Wikipedii:

Najstarsze zachowane okno życia pochodzi z 1198 i znajduje się w Rzymie przy powstałym z inicjatywy papieża Innocentego III szpitalu Ducha Świętego (Santo Spirito in Sassia).

-------------------------------------

O co chodzi? Nie podoba mi się wrzucanie postów z wypowiedziami, nołnejmów i przypisywania do tego całych grup (beka z katoli, beka z prawaków, beka z katoli...)
    w tym lewica wiedzie prym na wykopie.
    Jest to bardzo słabe moim zdaniem, dlatego niech oni sobie robią to dalej, a my nie zniżajmy się do ich poziomu i pokażmy, że to co oni wynajdują to jest margines jak to w każdej większej społeczności bywa.
    Po czynach ich poznacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#konfederacja #mikromodlitwa #polska #pozytywnyprawak #neuropa #ciekawostki #dzieci

źródło: caritas.pl

•  

@Carlit0: oczywiście w lubelskim nawet okna życia nie ma

•  

@Carlit0 Jak szkaluje kościół i chrześcijan generalnie to akurat to szanuję w opór.

pokaż spoiler Mam nadzieję że te dzieciaki nie wyrosną aby zostać ofiarą księdza przynajmniej

•  

oczywiście w lubelskim nawet okna życia nie ma

@el_dreso: Sprawdziłem. Jest w Zamościu okienko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@el_dreso: bo tam dają pięćset na bombelka, a pracy za tyle nie znajdziesz

•  

@welin: no to poniekąd prawda, mieszkam tu to widzę

•  

bo tam dają pięćset na bombelka, a pracy za tyle nie znajdziesz

@welin: Przecież okna życia były dużo wcześniej przed 500+. Nie pleć bzdur.

•  

@Carlit0: ciekawostka:
      okna życia finansowane są z publicznych pieniędzy, ale nikt poza caritasem nie może ich prowadzić

•  

@Carlit0: Założę się że gdyby te okna wypłacały jednorazowo 500zł za dziecko to statystyka by się zmieniła.
      Taki automat, tylko odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

okna życia finansowane są z publicznych pieniędzy, ale nikt poza caritasem nie może ich prowadzić

@Deska_o0: Finansowane są rzez Caritas, czyli w większości przez zbiórki ludzi. Dobrze, że mają wyłączność. Wyobrażasz sobie, żeby jacyś zboczeńcy, czy pedofile mogli sobie takie okno życia otworzyć?

•  

@Deska_o0: A to ciekawa, bo ja znalazłem następującą informację: Okna Życia nie są finansowane przez żadne instytucje zewnętrzne, czy też firmy. Dlatego też prosimy o wsparcie finansowe istniejących już takich miejsc dzięki, którym pozostawione dzieci otrzymują natychmiastową pomoc.

•  

. Wyobrażasz sobie, żeby jacyś zboczeńcy, czy pedofile mogli sobie takie okno życia otworzyć?

@Carlit0: a czy przypadkiem nie prowadzi ich fundacja powiązana z największą grupą kryjącą pedofilie w swoich szeregach?

•  

@Deska_o0: Przeczytałeś cały mój wpis? W każdej grupie, tym bardziej liczącej ponad MILIARD ludzi będą czarne owce, to nie znaczy, że inni z tej grupy nie mogą robić czegoś dobrego.
      Dużo jadu w tobie kolego.

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@Deska_o0: Smutne musisz mieć życie i wszędzie widzieć tylko zło. Współczuje.

•  

@Carlit0: okna życia to nic chwalebnego, bardzo dużo osób się wypowiada że powinny zostać zamknięte a matki zachęcane do zgodnego z prawem zrzekania się praw. I mówią o tym osoby się tym zajmujące, poszukaj jakie mają pomysły i propozycje dla takich biednych kobiet. I przede wszystkim dlaczego oddania do okna życie to zniszczenie dziecku życia

•  

@Ofacet: okna życia już dawno powinny zostać zamienione na coś innego. Matka i tak jest z urzędu poszukiwana (więc opcji nie ma anonimowej) a jeśli się nie znajdzie tym gorzej: dziecko ma nieuregulowaną sytuacje, nie może iść do adopcji a gdy po latach w ośrodkach ktoś to załatwi i tak po pierwsze jest za duże i chętnych brakuje, po drugie ludzie na pytanie o dziecko z okna życia odpowiadają "nie" (brak historii chorób, nie wiadomo czy fas, czy rodzić się nie znajdzie, czy nie jest z kazirodczego związku)

•  

@Carlit0: wgl już któryś raz czytam o tej twojej śmiesznej akcji. Okna życia i te kilka dzieci to może ziarenko piasku wobec pustyni od lewicy, czyli badań naukowych, wsparcia socjalnego, rozpowszechnienia antykoncepcji i postulowanie edukacji seskualnej a także uniezależnienie kobiet. Musisz się pogodzić że te zbióreczki co robi kościół to jakieś śmieszne małpie pląsy nie przynoszącej trwałych efektów

•  

@Carlit0: zanim powiesz że "lepiej tak niż na śmietnik" poczytaj opinie ludzi którzy się tym zajmują i na tym znają. Proponują dużo alternatyw, a także edukacje kobiet bo już teraz (!) można to zrobić dobrze i dyskretnie, ale kościół głośniej krzyczy

•  

czyli badań naukowych

@Faraluch: Chyba nie masz na myśli studiów gender? XD

wsparcia socjalnego

No w tym lewica jest dobra, zabrać jednym (pracującym, zaradnym), żeby rozdać po swojemu.

postulowanie edukacji seskualnej

Zgadzam się, powinna być edukacja, ale to ciężki temat. Wszystkim nie dogodzisz w jakim zakresie taka edukacja miałaby się odbywać.

•  

@Carlit0: Zawsze myślałem, że okna życia są standardem wszędzie a tu się okazuje, że tylko 60 sztuk. U mnie w niewielkiej miejscowości okno życia jest w szpitalu.
      No, chyba że są "konkurencyjne" okna życia i te 60 jest Caritasu a 'cywilnych' jest więcej.

•  

@Carlit0 Wsparcie socjalne to dawanie wsparcia ludziom w gorszej sytuacji materialnej, po to aby mogli zdobywać wykształcenie, swobodniej wybierać pracę oraz się kwalifikować.

To mocno wspiera gospodarkę jeśli jest zrobione dobrze.

Nie mówię oczywiście o 500plus bo to jest po prostu forma przekupstwa

•  

@Carlit0: Tak, a za każdym razem jak ktoś skorzysta z tego okna to w gazetach piszą, że poszukują matki dziecka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Carlit0 nie ma Torunia na mapie a na pewno widziałem tam okno.

•  

Czy wiecie, że w Polsce istnieje ponad 60 "okien życia". Powadzone są w większości przez siostry zakonne.

@Carlit0: Większość z nich nigdy nie została użyta. Praktycznie nikt w tym kraju nie używa tego wynalazku bo można oddać dziecko w szpitalu.

•  

@Carlit0: Ul. Żdanowska 12, u Sióstr Franciszkanek.

•  

Po czynach ich poznacie

@Carlit0: tam w oryginale jest owocach a nie czynach. Poza tym pisanie takiego zdania we wpisie mowiacym o dobroczynnosci kosciola jest zwyczajnie smieszne, bo ma tyle samo pozytywnych owoców co negatywnych. Ja przykladowo poznalem ich po owocach jako biblijnych faryzeuszy.

•  

tam w oryginale jest owocach a nie czynach.

@TurboDynamo: Widzisz gdzieś tam cudzysłów? Ja napisałem po czynach. Tak bardzo już się nie masz o co przyczepić?

•  

W Lubelskim brak xd

•  

@Carlit0: Nie wiem kto robił mapkę, ale wiem, że na geografii nie uważał, bo np. Bydgoszcz jest "lekko" nie na swoim miejscu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@Carlit0: a jak ojciec tam wsadzi dzieciaka? xD

•  

@Carlit0: Warto dodać, ze sprawa nie jest taka kolorowa (i tak nie jest przed dramat dziecka i matki) bo zazwyczaj zmuszana zostaje do tego prokuratura.

•  

Widzisz gdzieś tam cudzysłów? Ja napisałem po czynach. Tak bardzo już się nie masz o co przyczepić?

@Carlit0: przecież nie przyczepiłem się tylko do tego, wiec nie pisz że nie mam się o co przyczepić. Wyrwać jedno zdanie z kilku i napisać "tylko to jedno zdanie masz do powiedzenia?" no to jest śmieszna argumentacja.

•  

@Kaker: A Ty skąd się wziałeś xD

O co ci chodzi ziomeczku?

•  

@Ofacet o to, że szkalujesz jakaś grypę społeczną

•  

@Ofacet grupę* autokorekta mi źle poprawiła

@Carlit0 Jak szkaluje kościół i chrześcijan generalnie to akurat to szanuję w opór.

Twoje słowa

•  

@Kaker Szkaluje chrześcijan za ich wierzenia.
      Poza tym chrześcijanie to nie grupa społeczna tylko religijna.

•  

@Ofacet no czyli jesteś żałosny, niczym nie różnisz się od rasistów i antysemitów.

•  

badań naukowych, wsparcia socjalnego, rozpowszechnienia antykoncepcji i postulowanie edukacji seskualnej a także uniezależnienie kobiet.

@Faraluch: Uważasz, że to wszystko zasługa lewicy? Myślisz, że w którym roku rozpoczęła się historia cywilizacji? To jest manipulacja, albo nieznajomość historii, zwłaszcza krajów komunistycznych jak Chiny, Korea Płn, czy ZSRR.

+: Carlit0
    •  

@Kaker Co xD
      Szkalowanie ludzi za poglądy to to samo co szkalowanie za.pochodzenie?

•  

@Ofacet No podobnie, brevik też "szkalowal" za poglądy, tarrant już za wyznanie.

•  

@Kaker Breivik zamordował 60 dzieci za poglądy. To trochę różnica xD

Wogole o czym ty do mnie mówisz typie, nie wiem o chuj ci chodzi. Uważam chrześcijan za głupców, podobnie jak wszystkie inne grupy wyznaniowe. Ot co

•  

@Ofacet No właśnie o to mi chodzi ze przez takich ludzi co szkalują jakakolwiek grupę jest tyle chujstwa na świcie.

•  

@Kaker Co xD z jakiej dupy wyciągasz takie wnioski?

•  

@Ofacet z obserwacji, najśmieszniejsze jest to, że tacy co szkalują chrześcijan kiedy ma dojść do konfrontacji to pierwsi spierdalają internetowi bojownicy ateizmu.

•  

@venividi: no bo wtedy były, teraz jest 500+ i nie ma okien, czego nie rozumiesz?

•  

@Kaker:

z obserwacji

Przejęzyczyłeś się. Z dupy chciałeś chyba powiedzieć.

najśmieszniejsze jest to, że tacy co szkalują chrześcijan kiedy ma dojść do konfrontacji to pierwsi spierdalają

Bijesz ludzi -> źle
      Unikasz konfrontacji -> źle
      Szkalujesz muzułmanów -> źle
      Nie szkalujesz muzułmanów -> źle

No nie zadowolisz konserwy. Nie da rady.

•  

no bo wtedy były, teraz jest 500+ i nie ma okien, czego nie rozumiesz?

@welin: Przecież OP zaraz pod komentarzem napisał że jest w lubuskim, nie rób fikołków. Czasami lepiej uderzyć się w pierś niż iść w zaparte.

•  

@venividi: a nie w lubelskim przypadkiem?

•  

@Ofacet jeśli jest się tak odważnym w internecie żeby kogoś mieszać z błotem to niech będzie się też odważnym stanąć do bitki a nie uciekać jak cipa kiedy ktoś faktycznie będzie chciał usłyszeć to w twarz. Jeśli dla ciebie informacja, że nienawiść do kogoś lub jakieś grupy powoduje zło na świcie jest z dupy to chyba jest coś z tobą nie tak

•  

@Kaker:

a nie uciekać jak cipa kiedy ktoś faktycznie będzie chciał usłyszeć to w twarz

A co to ma do czegokolwiek?

Jeśli dla ciebie informacja, że nienawiść do kogoś

Ja ich nie nienawidzę, ja ich tylko szkaluję za bycie głuptasami.

to chyba jest coś z tobą nie tak

Sporo jest ze mną nie tak, ale przynajmniej nie wierzę w wymyślonych przyjaciół xD

•  

@welin: Zaorane.

Wyjaśnij mi co to za różnica czy było to lubuskie, lubelskie czy warmińsko mazurskie skoro stoi tam okno życia, a Ty prowadzisz jakieś odklejone wywody o 500+?

Mogłaś OPa przyczepić o tyle sensownych rzeczy jak np. sens istnienia okien życia, gdyby kościół nie lobbował za antyaborcyjnymi postawami albo gdyby promował antykoncepcję na szeroką skalę, ale nie, rzucilas zarzutem tak głupim że ręce opadają. A teraz jeszcze probujesz go bronić, wytykając mi pomyłkę, która zupełnie nic nie zmienia w postrzeganiu Twojego absurdalnego zarzutu.

•  

@Ofacet

@Kaker:

a nie uciekać jak cipa kiedy ktoś faktycznie będzie chciał usłyszeć to w twarz

A co to ma do czegokolwiek?

Śmieje się z tego, że tacy jak wy dużo tylko piszą ale jak by trzeba było to powiedzieć komuś w twarz to już tak nie kozaczycie jak w internecie.

•  

@Kaker:

Śmieje się z tego, że tacy jak wy dużo tylko piszą ale jak by trzeba było to powiedzieć komuś w twarz to już tak nie kozaczycie jak w internecie.

Przed chwilą się plułeś że mam jakieś wąty do grupy religijnej (ideologicznej) a teraz sam ludzi wrzucasz do wora. Jesteś trochę niekonsekwentny.

Poza tym kto to ci 'tacy jak ja'? xD

•  

@Ofacet mam wąty do ludzi, którzy potrafią kogoś szkalowac ze względu na: wyznanie, pochodzenie, kolor skóry itd

@Kaker:

Poza tym kto to ci 'tacy jak ja'? xD
      Szkalujący grupy wyznaniowe

•  

@venividi: to był sarkazm, żart taki, bo w lubelskim jest cholernie zła sytuacja jeśli chodzi o pracę, a Ty rozkładasz na czynniki pierwsze i szukasz sensu w żarcie polegającym na wyolbrzymieniu, myśląc że mnie jeszcze zaorałeś przy okazji. I tak, jest różnica w pracy i płacy w lubuskim i lubelskim, tak, ma to sens, a to, że w Zamościu jest okno życia dalej ma się nijak to mojej ironicznej wypowiedzi. Coś jeszcze mam Ci wytłumaczyć?

•  

@Kaker: Ale zaraz. Grupy wyznaniowe nie są chronione przed szkalowaniem xD

Przed dyskryminacją owszem.

Czekaj, czy ty twierdzisz, że jak ktoś do mnie podchodzi i mówi że allah nienawidzi krótkich spódniczek i powinienem przestać pić alkohol to nie mogę mu się zaśmiać w twarz i powiedzieć że jest debilem? xD

•  

a Ty rozkładasz na czynniki pierwsze i szukasz sensu w żarcie

@welin: Tutaj masz rację. Ten żart nie miał sensu.

Reszta to próba stworzenia sensu w głupocie, którą palnęłas. Na tym zakończę, nie chce mi się grać w tę pięciowymiarowe szachy i czytać jaki to był głęboki w swoim założeniu żart, którego nie zrozumiałem, podobnie jak i chyba reszta osob które zaglądnęły do wątku.

See ya

•  

@Ofacet Nie o to tu chodzi, nikt nie ma prawa narzucać Ci jak Masz żyć jeśli nikomu nie robisz krzywdy. Napisałeś, że szkalujesz Chrześcijan a to co innego niż niezgadzanie się z czyimiś poglądami.

•  

@venividi: nie był głęboki, był cholernie płytki, dlatego dziwię się, że nie zrozumiałeś. Mógł nie być śmieszny, każdy ma inne poczucie humoru, ale czemu wytykasz mi głupotę? Bo nie ogarniasz metafor?

•  

@Kaker:
      Za słownikiem PWN

szkalować «mówić o kimś lub o czymś źle»

Chrześcijanie wierzą w bzdury, powielają szkodliwe brednie oraz statystycznie popełniają więcej przestępstw od ludzi niewierzących.

Właśnie dokonałem szkalunku.

•  

@Ofacet gdybyście używali tylko takich słów na Chrześcijan to nikt by się nawet nie obraził
      @Ofacet

@Kaker:
      statystycznie popełniają więcej przestępstw od ludzi niewierzących.
      Świetnie naciągałeś biorąc do jednego wora niepraktykujących i ochrzczonych niewierzących z tymi co praktykują.
      Niewierzący dokonywali największych zbrodni w XX i XXIw takie samo pierdolenie.

•  

@Kaker: Przestań z tym 'wy' xD Rozmawiasz ze mną a nie z jakimś kolektywem.

Niewierzący dokonywali największych zbrodni w XX i XXIw takie samo pierdolenie.

Masz na myśli tych niewierzących którzy otaczali się obrazami swoich bog... przywódców? Masz na myśli tych niewierzących którzy wtrącani byli do więzień za bluźnierstwa przeciwko wielkim wodzom? O tych którzy jeżeli wykraczali poza ramy doktryny byli zabijani lub więzieni?

Porównywanie ateizmu w państwach komunistycznych do współczesnego jest przezabawne, bo ten system wykazuje mnóstwo cech charakterystycznych dla religii.

A właśnie. Mam jeszcze jedno o katolikach. Katolicy dobrowolnie i z nieprzymuszonej woli regularnie wspierają finansowo organizację która aktywnie chroni gwałcicieli dzieci w swoich szeregach.

•  

@Ofacet komuniści XX i XXI wieku głosili ateizm.

•  

@Kaker Po pierwsze: ateizmu nie da się głosić.

Po drugie: i co z tego skoro systemy które stworzyli przejawiały wszelkie cechy systemów religijnych których mamy mnóstwo na świecie? Może i byli ateistami w sensie że nie wierzyli w nadprzyrodzone bóstwa, ale musieli wierzyć w swojego wodza. A wszelkie bluźnierstwa były surowo karane.

To był system inspirowany systemami religijnymi mordo, i to jak wyglądały państwa komunistyczne w tamtych czasach jest bardziej argumentem przeciwko religii niż na jej korzyść.

•  

@Ofacet nie jest tak, walczyli z religią radykalnie.

•  

@Kaker:

nie jest tak, walczyli z religią radykalnie.

No patrz, jedna religia walczyła z innymi religiami. No kto to widział takie rzeczy.

Masz jeszcze jakieś przykłady tego jak bardzo niereligijnymi systemami były stalinizm czy maoizm podając ich typowo religijne cechy?

•  

@Ofacet to nie były systemy religijne.

•  

@Kaker: Ale były ich bezpośrednią imitacją mordo.

Okej, wskaż mi kluczowe różnice pomiędzy dajmy na to systemem w jakim operuje kościół w historii a stalinistyczny system?

•  

@Ofacet Zgodnie z najbardziej podstawowym, powszechnym i ogólnym rozumieniem, religia jest zbiorem osobistych lub zinstytucjonalizowanych postaw, obrzędów i wierzeń wobec niematerialnej transcendentnej rzeczywistości.

•  

@Kaker: Pytam się o system, zespół zależności i zasad a nie o wiarę.

Przecież wiemy że komuniści w bogów nie wierzyli. Natomiast cały ich system operował niczym system religijny w którym centralną postacią był Stalin. O to mi się rozchodzi.

Religią nie byli, ale system który stworzyli był systemem religijnym. Wiara w wielką istotę, kara za bluźnierstwa, za grzechy przeciw wodzowi i reli... tfu, systemowi, ikonografia, obnoszenie się ze swoimi przekonaniami, uważanie wszelkiech innych poglądów za bluźnierstwa które powinny być karane więzieniem lub śmiercią.

Jedyne co umiesz na to odpowiedzieć to: 'nie, wcale tak nie było'. A to dość nieprzekonujący argument xD

•  

@Ofacet Temat rozchodzi się na temat Religi, komuchy byli ateistami i to jest fakt tak samo jak to, że to zbrodniarze.

•  

@Kaker: Okej ziomek, widzę że nie usłysze od ciebie nic ciekawego xD