•  

  Czy wiecie, że w Polsce istnieje ponad 60 "okien życia". Powadzone są w większości przez siostry zakonne.

  "Okno to bezpieczne miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko. Okno otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Po otwarciu włącza się alarm, który wzywa opiekujące się oknem osoby – najczęściej są to zakonnice. Potem niezwłocznie uruchamiane są procedury medyczno-administracyjne, to znaczy powiadomione zostają pogotowie ratunkowe i sąd rodzinny.

  Okna Życia nie zastępują szpitali, gdzie matka może pozostawić noworodka zrzekając się praw rodzicielskich, ale są alternatywą dla porzucenia dziecka na śmietniku i pozbawienia go opieki, zwłaszcza przez matki ukrywające ciążę. Niestety, wciąż zdarzają się przypadki pozostawienia niemowląt w przypadkowych miejscach, gdzie grozi im śmierć z wychłodzenia, dlatego apelujemy o rozpowszechnianie informacji o Oknach. W Okna Życia prowadzonych przez Caritas Polska znaleziono ponad 110 dzieci."

  Źródło

  Ciekawostka z Wikipedii:

  Najstarsze zachowane okno życia pochodzi z 1198 i znajduje się w Rzymie przy powstałym z inicjatywy papieża Innocentego III szpitalu Ducha Świętego (Santo Spirito in Sassia).

  -------------------------------------

  O co chodzi? Nie podoba mi się wrzucanie postów z wypowiedziami, nołnejmów i przypisywania do tego całych grup (beka z katoli, beka z prawaków, beka z katoli...)
  w tym lewica wiedzie prym na wykopie.
  Jest to bardzo słabe moim zdaniem, dlatego niech oni sobie robią to dalej, a my nie zniżajmy się do ich poziomu i pokażmy, że to co oni wynajdują to jest margines jak to w każdej większej społeczności bywa.
  Po czynach ich poznacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #konfederacja #mikromodlitwa #polska #pozytywnyprawak #neuropa #ciekawostki #dzieci

  źródło: caritas.pl