Wpis z mikrobloga

"Inflacja zjada oszczędności. Polacy na lokatach tracą miliardy. Ile Polacy łącznie realnie tracą na lokatach? Jeśli średnie oprocentowanie 12-miesięcznych lokat w lipcu wynosiło 0,2 proc., to przy łącznej kwocie depozytów 874,6 mld zł po roku realna strata wyniesie 19,6 mld zł. A od tego trzeba jeszcze zapłacić podatek."
Znalezisko z dziś: https://www.wykop.pl/link/5698893/inflacja-zjada-oszczednosci-polacy-na-lokatach-traca-miliardy/

Ale spoko, nikt nie będzie kupował nieruchomości, popyt inwestycyjny "przestał istnieć" i najgorsze co można w ogóle zrobić z pieniędzmi to kupić nieruchomość xD
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #inwestycje #ekonomia #gospodarka #bankowesafehaven
  • 13
@TheDzions komuś się wynajmie lub może ktoś z rodziny się wprowadzi po kosztach utrzymania. A wzrost wartości spokojnie niweluje inflację.

Ewentualnie wchodzą w grę condohotele (ripoff) czy REITy. Wyobraź sobie, że jak chciałem pogadać o inwestycji na Żoliborzu (Żoliborz Business Concept czy jakoś tak), to ograniczali ilość mieszkań dla jednego kupującego, jakby to była jakaś promocja w Lidlu, mimo tego, że nikt tam jeszcze łopaty nie wbił. Z kolei REIT w którego
@Mr_Przyjemny:
Nie wchodzi, ale dochód z najmu jest zawsze jakąś wartością dodaną, w stosunku do kompletnego braku dochodu na lokacie :) Bardziej niż "czy nieruchomość chroni przed inflacją" interesuje mnie: "co o tym myślą Polacy i w związku z tym jakie decyzje podejmą".
to głównie dla januszy jest


@TheDzions: Czyli jedynej grupy w tym kraju, która ma jakiś poważniejszy kapitał do zainwestowania? xD Bo ile oszczędności do zadysponowania mają ludzie z przedziału wiekowego 20-40? Sorry, ale chcąc przewidzieć co będzie się działo na rynku nieruchomości lepiej słuchać januszy, niż millenialsów. Zresztą janusze to często inwestowali na GPW w latach dziewięćdziesiątych i właśnie dlatego już się tym nie bawią.

ale puste mieszkanie będzie ciągnąć więcej
ok 400 zeta czynszu. Dupy nie urywa :)co chcesz powiedzieć że tyle traci sie na mieszkaniu. Człowieku nieruchomości sie starzeją, staże ja sie dzielcie i upodobania.


Obecnie jest tren robienia osiedli z dużymi przestronnymi oknami. Za 10 lat takie nieruchomości nie bea wyceniane jak nowe, tez jak nie ma ruchu na rynku a demografia jest nie ubłagana. Starze jace sie społeczeństwo zostawi mieszkania a młodych do mieszkań nie ma .

Wiec w
@dzikuZplasriku:

Za 10 lat takie nieruchomości nie bea wyceniane jak nowe, tez jak nie ma ruchu na rynku a demografia jest nie ubłagana. Starze jace sie społeczeństwo zostawi mieszkania a młodych do mieszkań nie ma


Czekaj, to przez 10 lat nie znajdę najemcy, talk? :D Co do demografii słyszałem to już dziesięć lat tamu. Zapomniałeś chyba tylko jeszcze użyć zwrotu "tsunami" i odesłać do jedynego legitnego źródła na temat nieruchomości, czyli