•  

Uważam że ustawa o ochronie zwierząt to pic na wodę i zasłona dymna. Dlaczego?

PiS zawsze gdy chce przepchnąć jakiś głośny projekt, to wprowadza na salony temat, który grzeje wszystkich (albo na odwrót, gdy pojawia się gorący temat, przepycha "trudne ustawy. Wychodzi na to samo)

I nie mówię że ustawa o zakazie hodowli zwierząt i ubojowi rytualnemu jest zła, uważam że jest dobra i zbliża nas do zachodnich standardów.

Mówię że nadarzyła się okazja na wywołanie zamieszania i wprowadzenie cichaczem ustawy, która miała wejść docelowo a dokładnie ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która daje bezkarność premierowi i reszcie szajki, która ma sporo za uszami. Wybory kopertowe, przetargi Szumowskiego i reszta wałów związanych z COVID, to glowny problem obecnej władzy za który mogłaby kiedyś zostać rozliczona. A tak to ustawa i można twierdzić że była podstawa prawna która takie "bledy" wybacza.

Ustawa o zwierzętach utknie gdzieś po drodze, bo zbyt wiele osób powiązanych z PiS ma z przemysłem futrzarskim powiązania, a my obudzimy się z ręką w nocniku, z kolejną ustawą zwiększającą bezkarność władzy.

https://oko.press/pis-chce-licencji-na-bezkarnosc-ustawa-juz-dzis-w-sejmie/

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka #konfederacja

źródło: Screenshot_20200916-144458.jpg

•  

@venividi: moim zdaniem ta ustawa głównie jest po to, żeby Bolzga i spaniały pisowski rząd mogli dostać pożyczkę od UE, o którą tak zabiegają, ale ta funkcja zasłony dymnej też się wydaje bardzo prawdopodobna

Kaczor pewnie myślał nad tą genialną intrygą dzień i noc, ale mam nadzieję że jak zwykle upadnie i rozbije sobie głupi ryj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@venividi: ten mit o zasłonie dymnej już jest przejedzony na wszystkie strony, przecież ta ustawa o bezkarności jest jedną z najgłośniejszych w ostatnim czasie i nic jej nie przykryje. dodajcie jeszcze coś o geniuszu strategicznym kaczki i podnoszeniu podatków, bo to jest jedyna ważna rzecz według rozpowszechniających te bajki

+: ppiasq
    •  

ten mit o zasłonie dymnej już jest przejedzony na wszystkie strony, przecież ta ustawa o bezkarności jest jedną z najgłośniejszych w ostatnim czasie i nic jej nie przykryje. dodajcie jeszcze coś o geniuszu strategicznym kaczki i podnoszeniu podatków, bo to jest jedyna ważna rzecz według rozpowszechniających te bajki

@pacjent_0: Nie wiem czemu piszesz do mnie w liczbie mnogiej i dlaczego uważasz że sądzę że podnoszenie podatków jest ważniejsze.

Napisałem wyraźnie ze ta ustawa jest ważna i świetnie by było jakby przeszła, ale uważam że temat jest grzany przez TVP właśnie po to żeby zmniejszyć wagę ustawy o bezkarności. Moim zdaniem to kierunkowanie nastrojów społecznych się udaje, bo wielu żyje teraz TYLKO ustawą o futrach i tym jak Bosak robi z siebie idiotę.

Zwracam uwagę na mechanizm działania, nie wartościuje żadnej ustawy nad drugą, a Ty coś pleciesz "o micie zasłony dymnej i sugerujesz mi że uważam że podnoszenie podatków jest ważniejsze". Puknij się Ty w sagan.

Gorące dyskusje ostatnie 12h