•  

  #anonimowemirkowyznania
  Na przystanku dwóch chłopaków gnębiło rówieśnika. W pobliżu podstawówka, na oko 11-12 lat. Jeden szturchał, wyzywał, drugi wiernie się przyglądał i śmiał. W końcu nie wytrzymałem i położyłem tego gnębiciela kopnięciem na ziemię. Zaczął przepraszać, gnębiony podziękował i powiedziałem żeby poszedł... Wiem, że nic tak na prawdę nie pomogłem bo jutro będzie to samo, ale już po prostu nie mogłem.

  GDZIE MECHANIZMY do obrony takich ludzi?

  Jedyne co takiemu grozi to uwaga w dzienniku i grożenie palcem. Teoretycznie za złe zachowanie można nie zdać, ale w praktyce nigdy takie coś nie ma miejsca bo nauczyciele przepychają do kolejnej klasy żeby mieć spokój. Jedna strona każdego dnia boi się wejść do toalety, przejść korytarzem, usiąść w ławce, a drugiej grozi UWAGA i UJEMNE PUNKTY Z ZACHOWANIA XD
  Dziwnym trafem z reguły nauczycielki nie zauważają tych docinek, popychania, gnębienia... Kawa, uzupełnienie dziennika i pogawędka z panią z drugiej strony korytarza ciekawsze niż obowiązki, jakaś obrona. Nigdy takim dzieciom nie pomagają. Jak jakiś konkret się wydarzy to dopiero jest kara... UWAGA do dzienniczka.
  Lewicowe Julki przejęte samopoczuciem imigrantów, homo, grubych kobiet, zwięrzątek, dla nich to marsze, protesty, zmiany profilowych... Ale jeszcze nie widziałem stawania w obronie tak gnębionych, albo cisza, albo podśmiechiwanie...

  #przegryw #blackpill #psychologia

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #5f621936f49ad326e7b19d24
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

  •  

   Zaplusuj ten komentarz, aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w tym wątku. Kliknij tutaj, jeśli chcesz skopiować listę obserwujących

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: na przemoc psychiczną jest przyzwolenie społeczeństwa, a wszelkie przejawy agresji w samoobronie są traktowane jak najgorsze zło, musisz iść powiedzieć pani w szkole, zadzwonić po policję. tak działa system

  •  

   Ta ja dostałem uwagę za bieganie na korytarzu po szkole, a docinek nie zauważają. Dopiero, jak zajebałem gnębicielowi krzesłem w ryj to ola Boga.

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: z jednej strony dobrze że zareagowałes, z drugiej strony wjazd z kopa w 11 latka to trochę przesada xD
   Wystarczyło go odciągnąć

   Żeby jeszcze nie wyszło że niczym #margot dostaniesz bagiety, jak jego starzy są jebnieci a tu ktoś śmiał śmieć dotknąć jego bombleka

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: raz stanąłem w gimbazie w obronie kozła ofiarnego i dostałem w ryj

   niczego nie zyskałem ani ja, ani ten kozioł - co najwyżej przez pięć minut czułem się jak bohater

   brutalne i przykre, ale po prostu nie warto

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: Ja przez pierwsze klasy podstawówki miałem nieodpowiednie i cały czas straszyli mnie nie zdaniem za złe zachowanie czy klasą specjalną. Za co ? Za to że nie udawałem że pada deszcz kiedy szkolny łobuz pluł mi w twarz, tylko waliłem w ryj.
   Co z tego okresu zapamiętałem to kumpel o ksywie Świnkers (wzięło się bo oglądaliśmy "Chojrak, tchórzliwy pies"). Fizycznie był ode mnie silniejszy. Jak bawiliśmy się w sparingi potrafił mnie obić bez problemu, ale kiedy trzeba było powiedzieć "spierdalaj" komuś kto się do niego dowalał bał się konfrontacji. Mimo że to były te osoby które ja obijałem bez problemu. Raz mu pomogłem i skopałem kolesia który go gnębił, ale potem miałem dość. Ile można komuś powtarzać żeby przestał się bać i walczył o swoje ?
   System edukacji uczy młodych facetów jak być cipą i workiem do bicia. On zawsze bał się dwóch rzeczy, siły przeciwnika (mniej) i konsekwencji (bardziej)

   +: kekio
  •  

   W końcu nie wytrzymałem i położyłem tego gnębiciela kopnięciem na ziemię.

   @AnonimoweMirkoWyznania: Brawo. Chwalisz się przemocą fizyczną na wykopie, nie mogłeś tego rozwiązać inaczej jak już musiałeś zareagować?
   Wystarczyło powiedzieć, że tak nie fajnie kogoś bić i żeby się przeprosili i podali sobie dłonie.
   Można bez eskalacji konfliktu? No można.

  •  

   W końcu nie wytrzymałem i położyłem tego gnębiciela kopnięciem na ziemię.

   @AnonimoweMirkoWyznania: brawo, pobiłeś jakiegoś dzieciaka.

   Teraz zastanów się, jak niby walczyć ze zjawiskiem gnębienia wśród dzieci? Nauczyciel w szkole nie ma narzędzi do wyciągania konsekwencji, a nawet rozmowa z rodzicami takiego rozwydrzonego szczeniaka nic nie da, bo teraz jest bezstresowe wychowanie. Jedyny mechanizm na takie zachowanie to społeczny ostracyzm - ale to jest niewykonalne wśród małoletnich, bo im imponują takie zachowania, prawo silniejszego. To walka z wiatrakami. A to, że użyłeś przemocy w obronie gnębionego, spoko, za dzień czy dwa odbiją sobie na nim twój bohaterski wyczyn.

  •  

   A konserwatywka, obserwująca scenę zza węgła, wypiela odwłok celem przyjęcia bohaterskiej knagi.

  •  

   @Carlit0: @Galactus: Na takich byczków jest jeden jedyny sprawdzony i skuteczny sposób: wpierdol.

  •  

   ZbożowyWładca: Mogłeś powiedzieć głośno i wyraźnie, że zostawiasz temu gnębionemu swój numer telefonu i jeśli dostaniesz smsa od niego, że jeszcze raz był gnębiony przez nich albo ich kolegów to będą mieli przejebane. Na takich cwaniaczków to jedyna metoda. Żadne rozmowy z jebniętą wychowawczynią czy zjebanym gronem pedagogicznym nie pomogą. Te dzieciaki mają świadomość tego, że nic im nie grozi. Dostaną minusowe punkty? I co z tego. Stary przywiezie 2 tony makulatury na koniec roku i skończą ze wzorowym zachowaniem albo mamusia się udziela we wszystkich imprezach szkolnych i pija kawkę z każdą nauczycielką, więc podwyższą syneczkowi ocenę z zachowania.

   Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

   pokaż spoiler Wołam obserwujących: @elf_pszeniczny

  •  

   MglistaMarzycielka: Mi dokuczali i z perspektywy czasu nie mogłem z tym nic zrobić. Jak komuś oddałem to dostałem od jego znajomego. Zawsze byłem przez grupę atakowany. Jak nie było paczki to te osoby zachowywały się inaczej. Co ciekawe, chłopaki z klasy byli nastawiani przeciwko mnie przez osobę której tak naprawdę nie lubili, ale się go bali i z nim trzymali. No wiecie, ta hierarchia szkolna/klasowa. Jak ktoś mnie chciałby obronić to by prawdopodobnie też został zgnębiony. Ale jakby klasa się sprzeciwiła mojemu gnębicielowi, to by było inaczej. Grupowo pozwalali sobie na wyzwiska od tego pyskacza.

   Przez WSZYSTKIE lata od innych osób postronnych słyszałem tylko jedno, "CZEMU SIĘ TAK DAJESZ?". No tak, daję się, bo dostałem w mordę od innych gnębicieli. Inni byli nastawiani przeciwko mnie i tylko "co się tak dajesz?" Jak oddałem młodszemu, bo mnie zaczął wyzywać(zauważył że jestem kozłem ofiarnym) to te same osoby poszły do nauczycielki żeby mnie zgłosić. Tak, chodziło o moją samoobronę.

   Największy żal mam jednak do swojej matki. Ona nadal ma mnie za słabeusza i tchórza tak jak inni którzy wiedzą o tym co się działo.

   Życzę każdemu z normików którzy pytali "czemu się tak dajesz?" żeby chociaż raz zostali gdzieś zmobingowani w miejscu pracy i zrobili coś poza rzuceniem swojej pracy. Naprawdę jestem ciekawy jak inne osoby które mnie tylko obserwowały poradziłyby sobie na moim miejscu.

   Jak ktoś powie że bycie ofiarą to moja wina, to niech tak będzie. Byłem nową osobą w klasie i wcześniej chodziłem do spokojniejszej szkoły, gdzie było normalnie. Mimo to się postawiłem i dostałem. Zdarza się? No każdemu się może zdarzyć dostać w twarz w bójce. Byłem spokojny, bo byłem stłamszony w domu rodzinnym przez ojczyma alkoholika i psychicznie chorą osobę z rodziny(rzucanie szklankami, głośne awantury, ojczym w zajszczanych spodniach, codzienny stres przed każdym powrotem do domu).

   Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

   pokaż spoiler Wołam obserwujących: @elf_pszeniczny