Wpis z mikrobloga

@muguet: w BKK też byłem i uwielbiam Tajlandie, ale mysle (jak otworza) o zamieszkaniu tez na jakis czas w Jakarcie. Kwestie wizowe, jezykowe i chyba kosztowo jest dosc duzo na plus Jakarty. Co zlego jest w jakarcie w porownaniu do bkk (bo mowimy o zamieszkaniu)
@piotrek39: No właśnie, okropne korki w Jakarcie, pseudo-szybki transport jest zapchany do granic możliwości. Grabem dojedziesz tylko na motorze gdziekolwiek. Ogólnie do Indonezji bym się nie pchała, ale jak Ci się chce to pojedź i sprawdź, może Ci podpasuje ;)
@muguet: mieszkajac w Wietnamie przyzwyczailem sie, ze jezdzi sie tylko motorami. Z transportu publicznego tez by mi sie nie chcialo korzystac gdybym mial motor, a graby tanie. A jak oceniasz jedzenie? Nie podchodzi mi zbytnio tajskie, jest za malo "estetyczne"
@piotrek39: jedzenie oceniam jako absolutnie obrzydliwe xD chyba najgorsze w całej Azji i większość potraw wygląda jak rzygi. W Malezji lepiej, bo chociaż Indus czy Chińczyk się zawsze znajdzie w pobliżu i można zjeść coś normalnego.
Co masz na myśli mówiąc, że tajskie jedzenie jest nieestetyczne?
@muguet: Malezja to jedyny kraj gdzie jadlem z rozowa dzien w dzien kfc bo nic nam nie smakowalo z ich miesa serwowanego ze skora i koscmi. W Tajlandii maja wszystko w sosach i nie widac miesa przez co mega mnie to odrzuca.
@piotrek39: Co kto lubi, na sam widok tego przypomina mi się moje trzytygodniowe zatrucie pokarmowe xD Indonezja to moje największe życiowe rozczarowanie podróżnicze.
Ceny raczej spoko, w Jakarcie jakieś życie nocne się trafi, ale ogólnie musisz pamiętać, że to raczej kraj muzułmański.
@piotrek39: Serio, tajska kuchnia to jakieś warzywa, tofu, przyprawy, różnorodność... a tamci #!$%@? #!$%@? suche mięso z ryżem i jeb jajko na to, wystawiamy cały dzień na słońce i serwujemy zimne xD salmonella i inne przyjemności w gratisie