Wpis z mikrobloga

@hlebak: Aż mi się przypomniało, jak kilka solidnych lat temu zamówiłem PCtowy preoder kolekcjonerki Darksiders II z maską Śmiercią za bodajże 220zł. Kilka godzin potem zobaczyłem info, że nakład już się rozszedł i był bardzo limitowany. Zaświeciły mi się szekle o oczach i od razu wystawiłem na Allegro. Poszło chyba za 400zł.
Czułem się wtedy, jakbym #!$%@?ł system xD
@zloty_wkret: bo uważają że na 100% mają zarezerwowaną swoją konsole na dzień premiery. Jak wyjdzie to zapłacą sklepowi a potem wyślą tym co u nich kupili za 2 razy większą cene. Konsola ma wzięcie i często przy takich produktach i tak jest dużo problemów z preorderami i anulowaniami zamówień więc może się okazać że oni sami jej nie dostaną
Co do drugiej sprawy to też ludzie mają nasrane w łbach i
@szklisty: serio taki pewny że aż tak się sprzedadzą? Przecież to nie jest tak że zrobili ich limitowaną ilość i więcej już nigdy nie będzie. One będą produkowane przez następne lata i będą dostępne. Wystarczy tylko poczekać. A później ludzie się jeszcze dziwią że ceny rosną jeszcze i jeszcze bardziej. Dajecie firmom jasno do zrozumienia że zdesperowani konsumenci są w stanie zapłacić jeszcze więcej.
@dizzydom: ja tak samo. nawet nie zamierzałem się ścigać z januszami na preordery, bo wiedziałem jak to będzie. Nie ma co się stresować nie potrzebnie i wnerwiać. Poczekam, postoję...
@hlebak: Spójrz na premierę iphone co roku ;) Towar przez koronę jest mocno limitowany a czytałem, że dostawcy w marcu kwietniu kolejnego roku. Zapewnw będzie chodził drogo jak cholera. Zostawie jedną sobie bo może szybko złamią i sprzedam z jeszcze lepszym zyskiem.
@szklisty: Z iphonami takie same akcje się dzieją z wykupywaniem i sprzedawaniem. Inna też sprawa że wiele z ich produktów są kierowane do innej grupy osób, których nie zbyt interesuje cena.
@hlebak: takie akcje ze wszystkim, bilety czy elektronika. Pamiętam chciałem w 2018 czy 19 kupić bilety do Paryża na finał lola za 40 euro ale bity wykupiły od razu wszystko i jedyne opcje zostały za 400. Nie jest to nowa sytuacja