Wpis z mikrobloga

Dobra, będzie teraz pytanie nowego na tagu:
chciałbym Was poprosić o pomoc w znalezieniu dla siebie zegarka na co dzień. Budżet do 800 zł.
Z racji że mam wąskie nadgarstki to koperta najlepsza byłaby 40 mm. Nie lubię bransolet i chciałbym coś z brązowym, skórzanym paskiem, chyba że można kupić cos ładnego na bransolecie i dokupić sobie pasek. Jakieś chrono też byłoby fajne.
Kosmicznie mi się podoba zeppelin, ale słyszałem że się rysuje bo nie ma szkiełka szafirowego ( ͡° ʖ̯ ͡°).
https://zegarownia.pl/zegarek-automatyczny-zeppelin-lz127-7684-5
Obecnie nosze wellingtona, także sami rozumiecie - muszę znaleźć coś na zamianę bo jak się ktoś orientuje to wstyd, ale bardzo dobrze mi się go nosi.
#zegarki
  • 8
@rdsx: To ja mam inną propozycję: Casio LTP-E148L plus Casio MDV-106, masz załatwione bardziej i mniej oficjalne sytuacje. Albo zobacz Seiko SNDC31P1 i SNDC33P1, trochę retro chronografy.
@rdsx: To się nazywa bezel, kręci się i pełni funkcję prostego stopera. Seiko będzie w porządku, zobacz jeszcze Orienta Bambino - najczęściej polecany klasyczny zegarek w tym budżecie.
@rdsx: Chronograf z szafirem za 800 zł będzie ciężko znaleźć, szczególnie w takiej stylistyce jaka cię interesuje. Hardlex od Seiko jest trochę twardszy od zwykłego.
Ale jak przyszanujesz, to i mineralne da radę posłużyć długo bez rys. Cudów w tym budżecie nie nawywijasz, ten Zeppelin czy Seiko to będą dobre zegarki z tę kasę.
@d_k_: fajoski, rzeczywiście ma w sobie to coś. A mógłbyś podrzucić jeszcze jakiś sklep gdzie mógłbym go zamówić? Najlepiej taki gdzie walnę przelew i tyle bo widzę, że w Polsce tak średnio dostępny