Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dobra wykopky, sprawa jest dość prosta:
Jestem nienajmłodszym ale wciąż młodym człowiekiem.
Wróciłem do kraju na chwilę(no wiecie rodzinny event) a przez kolanowirusa zostałem na 3 miesiące (lockdown, 2 tgodnie kwarantanny itd.) Potem miesiac dłużej i dwa następne...
Na koniec zaobserwowałem jak moi rodzice, dziadkowie , wujostwo się zestarzało... jak dzieci które pamiętam jako szkraby wyrosły na nastolatków.

No wiecie chcę tu zostać po to żeby z tą rodziną spędzać swój czas, żeby nadrobić te ostatnie 11 lat.

TERAZ TEN PROBLEM:
po ponad dekadzie za granicą totalnie nie potrafię się odnaleźć na rynku pracy, mam doświadczenie, mam umiejętności, mam rekomendacje z korpo które dosłownie jest w 5 największych firm na świecie a tutaj nikt nawet nie wie co to jest.
#!$%@? co ja mam zrobić? Jak jestem na rozmowie i mowie czym się zajmowałem to cipy z HR patrzą na mnie jakby to była ukryta kamera.

Mam opcje na własny biznes ale się boję, powiedzcie o #!$%@? w tym kraju chodzi bo nie ogarniam.

Już prawie 2 miechy minęły a ja bez pracy,

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6541c4f49ad326e7b1a363
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Profil na LinkedIn musisz mieć. Tylko w umiejętnościach wypisz faktycznie jakieś sztampowe nazwy tego co robiłeś.

Może być taka sytuacja, że to nie będzie łatwe, aby coś nazwać.

Dodatkowo w Opisie do stanowiska wypunktuj równoważnikami za co odpowiadałeś (i czemu gdyby nie ty owa firma by nie upadła), a pewnie coś pyknie.

Jeszcze lepiej jakbyś na LinkedIn miał rekomendację. Taką najczęściej dostaje się w ramach wymiany rekomendacja za rekomendację. Takie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: jakoś ciężko mi uwierzyć, że masz 5 letnie doświadczenie w jakiejś dziedzinie i szukasz pracy w tej samej i oni nie chcą cię przyjąć? Jeszcze, że pewnie język masz perfekcyjny i duże doświadczenie. Coś musi być nie tak z tobą, albo gadasz jakieś głupoty na tych rozmowach.
programista007k: Musisz być jakims nieogarem. Ja po 7 latach wrocilem do Polski z UK i tak jak ty pracowalem w jednej z największych firm branżowych na wyspach i po powrocie do Polski pracy szukalem kilka dni ,a wlasciwie praca szukała mnie bo jak przestawiłem na linkedin ze szukam pracy w innej lokalizacji to rekruterki dzwonily kilka razy dziennie, wiec przebierałem w ofertach przeróżnych. Może jednak ta twoja niby topowa firma nie