Wpis z mikrobloga

W jaki sposób oprócz studiów mogę podnieść swoje kwalifikacje w celu zdobycia pracy w #korposwiat?
Mam obecnie licencjat z zarządzania skończony na UE, magisterkę z Fir rzuciłem i raczej nie chcę wracać na studia.
Myślę o jakimś kursie rachunkowości/księgowości czy czymś podobnym. Ma to jakiś sens, rekruterzy zwracają na to uwagę w ogóle?
Ktoś był i poleca jakąś konkretną szkołę we #wroclaw?

#pracbaza #edukacja #rozwojosobisty
  • 6
@keleris_: Zawsze lepiej mieć masters degree, kto wie czy za kilka lat nie będziesz miał jakiejś fajnej oferty na oku gdzie będzie wymagany ten papier? Jak pracujesz to zrób sobie zaocznie. Dopóki za bardzo Ci to nie zawadza żeby to ogarnąć to rób póki możesz. A co do pracy w korpo to dostaniesz i po licencjacie, potem doświadczenie i będzie szło :)
@keleris_:
Pytanie typu jak zjeść ciastko i mieć ciastko. Chcesz podnieść swoje kwalifikacje, a nie chce Ci zrobić magistra.
Więc skoro nie chce Ci się zrobić magistra to nie będzie Ci się też chciało zrobić porządnego kursu typu ACCA, jedynie jakieś gówniane dla papierka ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mysciak: bardziej mi chodzi o zajęcia na których faktycznie mogę się nauczyć czegoś co później mi się przyda w pracy w korpo, tzn. coś gdzie się czegokolwiek nauczę, bo zajęcia zdalne typu "macie tutaj zadania, podzielcie się na grupy i macie 3h na zrobienie i wysłanie" raczej niewiele mi da i dlatego rzuciłem studia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mysciak: dodatkowo chodzi też o papier, dzięki któremu będę miał przepustkę do zatrudnienia, bo wiadomo że wiedza teoretyczna to jedno, a wiedzę praktyczną zdobywa się dopiero podczas zatrudnienia, a to jest raczej najważniejsze
@keleris_: Wg mnie studia nie maja znaczenia, w kilku firmach juz bylem i w kazdej duzo osob na podobnych stanowiskach nie miala zadnych studiow (srednie max). Grunt to sie zalapac wiec celuj w stanowiska poczatkowe jak np. ksiegowy AP. Tam bardziej potrzeba wykazac sie dobrym jezykiem czy excelem, a nie znajomoscia ksiegowosci, ktorej de facto sie tam nie nauczysz.