Wpis z mikrobloga

Mireczki noszę się z zamiarem dobudowania do domu garażu, mocno przemawia do mnie opcja budowy go w technologii szkieletowej ( odizolowanie całkowite od domu, szwagier który coś się na tym zna i pomoże, #diy więc oszczędności), co myślicie o takim pomyśle? Plusy czyli niski koszt głównie przez możliwość wykonania samemu i strukturę oddzielona od budynku znam, chciałbym poznać minusy jakie mogą wam przyjść do głowy, garaż tylko po to żeby zaparkować tam samochód, ewentualnie przechowywać opał, bardzo dobrze dałoby się to usytuować względem wjazdu na działke i ogólnego jej układu, miejsce gdzie chciałbym go postawić wygląda tak, drzwi to wyjście z kotłowni.

#budujzwykopem
A.....9 - Mireczki noszę się z zamiarem dobudowania do domu garażu, mocno przemawia d...

źródło: comment_1600545431L9wPs55RR9cFJzDc8uuYqe.jpg

Pobierz
  • 19
@Andi129: plusem tego będzie to że fundamentu nie trzeba dawać, tylko pod stopy słupów by wystarczyło. Ja jednak osobiście zrobił bym to jako budynek murowany, dostawiony do istniejącego na styk, tzn że zdjętym ociepleniem tego co jest na styku ale z dylatacją. Tu jednak koszty będą większe i roboty sporo ale nie rozklekota ci się to. Inna sprawa to taką dobudówkę włączył bym prawnie w obrys budynku przy inwentaryzacji tak aby
@2xpapanalepiku: oczywiście, że będzie. Co Ty za głupoty wypisujesz??? Radzisz komuś, żeby niby oszczedzał parę złotych rocznie na podatku, a będzie płacił nawet kilkaset złotych wiecej za ogrzewanie. Wyda do tego kilka tysięcy więcej na ocieplenie ścian i ocieplane drzwi.
@Andi129: nie wiem co chcesz tam trzymać, ale jeśli robisz sam z drewna to zrób wolnostojącą i nie ociepla jeśli nie musisz. Zerknij na allegro, bo niektóre aukcje mają dość
@Polanin: tak jak pisałem, zaparkować samochód żeby nie skrobać szyb w zimie i ewentualnie opal.
Dam Ci jeszcze radę, jak od razu widać tu że ktoś coś zwyczajnie #!$%@? bez sensu to jakie to by nie było irytujące najlepiej go zignorować bo tylko sobie nerwy można popsuć, to tak w kwestii tej wymiany zdań powyżej.

@vomalio: dzieki
Dam Ci jeszcze radę, jak od razu widać tu że ktoś coś zwyczajnie #!$%@? bez sensu to jakie to by nie było irytujące najlepiej go zignorować bo tylko sobie nerwy można popsuć, to tak w kwestii tej wymiany zdań powyżej.


@Andi129: dzięki za podsumowanie Mirek, trzeba było napisać że chcesz postawić szałas, chciałem pomóc
Radzisz komuś, żeby niby oszczedzał parę złotych rocznie na podatku, a będzie płacił nawet kilkaset złotych wiecej za ogrzewanie. Wyda do tego kilka tysięcy więcej na ocieplenie ścian i ocieplane drzwi.


@Polanin: tak właśnie radzę. Można sobie również plandekę rozwiesić na 4 palach i będzie tanio
@2xpapanalepiku: no to Ci się nie udało, mogę podsumować, pisze o plusach jakie ma rozdzielenie obu budynków a Ty nie opisując dlaczego doradzasz zupełnie co innego, brak fundamentu też nie jest argumentem bo raczej oczywistym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wylanie płyty. Rozklekotane, kolejny banał jak u Janusza, jasne że można murowany z kosztem 40-50k ale ja myślę że z tym szkieletowym zamknę się w 25-30 a będzie równie funkcjonalny, do
@2xpapanalepiku:

@Polanin: tak właśnie radzę. Można sobie również plandekę rozwiesić na 4 palach i będzie tanio


Można też zrobić sobie żelbetowy bunkier i obłożyć złotą blachą, nie o tym rozmawiamy.

Ty nawet nie wiesz gdzie leży podstawą tego co napisałem wyżej, zwyczajnie bez wskazania żadnych podstaw na wady konstrukcji szkieletowej, poza urojonym rozklekotaniem, piszesz że zrobiłbyś inaczej, też nie pisząc dlaczego. Takie typowe Januszowe podejście, żałuję że się dałem sprowokować
@Andi129: już nie napinaj się tak. Masz jakieś urojone oczekiwania, z uprzejmości napisałem kilka zdań co o tym sądzę żeby podsunąć jakieś rozwiązanie dodatkowo wskazując inne korzysci które w perspektywie czasu mogą zniwelować podwyzszone koszty budowy a ty wyzywasz mnie od Janusza bo okazuje się że to za drogie rozwiązanie dla ciebie. Ja naprawdę w d...mam co ty sobie tam wybudujesz, bez odbioru, i nie ma za co
@Andi129: Spójrz sobie na ten wątek: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?255050-Z258-samemu-czyli-stodo%C5%82a-DIY&p=7802820&viewfull=1#post7802820 , na następnej stronie jest kontynuacja, a na ostatniej podsumowanie kosztów. Wszystko podane na tacy, nawet wjazd i drzwi do kotłowni w tym samym miejscu co u ciebie.

Zauważ, że na zgłoszenie możesz wybudować garaż o powierzchni zabudowy maksymalnie 35m2. W przypadku ocieplonej konstrukcji drewnianej ściana będzie cieńsza niż w przypadku tego samego, ale w konstrukcji murowanej. Dzięki temu masz większą powierzchnię użytkową garażu