Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaczynam studia dzienne na kierunku drugiego wyboru, bo na docelowy się nie dostałem. Nie idę do akademika, bo mam blisko i sam będę dbał o dojazd na uczelnię. Dochód w rodzinie mam niski. Samotnie wychowuje mnie mama i mam młodszego brata. Przysługuje mi stypendium socjalne od uczelni i otrzymuję alimenty. 30 września mam rozprawę sądową w sprawie ojca(świadek) i nie znam przyczyny. Uchyla się od obowiązku płacenia i o to najprawdopodobniej chodzi.

Normalnie złożyłbym wniosek o świadczenie socjalne, bo sytuację mam trudną. Nie dostałem się w tym roku na wybrany kierunek studiów i rozważam ponowne przystąpienie do matury w celu poprawy. Świadczenie socjalne wtedy na pewno by mi się przydało, bo ten kierunek jest w innym mieście(nie jest to drogie miasto jak Warszawa, Kraków).

Pozostaje kwestia tego, czy z czasem nie zrezygnuję z planu zmiany uczelni oraz tego czy za drugim razem się dostanę.

Jak to jest z tymi stypendiami socjalnymi? Wyjdę na idiotę w sądzie jeśli powiem że nie biorę świadczenia socjalnego od uczelni, bo alimenty mi wystarczają na utrzymanie?

#studbaza #studia #stypendiumsocjalne

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6662c9f49ad326e7b1a55f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Wesprzyj projekt

W tej sytuacji składać wniosek jeśli mi przysługuje pomoc?

  • Tak 52.3% (34)
  • Nie 6.2% (4)
  • Nie bądź frajerem i bierz xd 41.5% (27)

Oddanych głosów: 65

  • 7