Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanie do kolegów ogarniajacych #python #django #sql Właśnie skończyłem ogarnianie podstaw Pythona do poziomu biegłości mojego pierwszego języka czyli C# (generalnie średniozaawansowane zagadnienia z programowaniem obiektowym) Chciałbym spróbować wykorzystać posiadaną wiedzę i przy okazji zaczać ogarniać Django. Pomysł na stronkę jakiś tam mam (generalnie coś w stylu bazy wiedzy, narzędzi do przeszukiwania zasobów pewnej gierki RPG) Deployment myślałem aby wykonać na Heroku bo wydaje się dosyć przyjaznym miejscem do nauki i jest w Githubowym student packu. Teraz przychodzi właściwe pytanie: jakich nie-pythonowych technologii użyć. Zasadnicza część będzie się opierała na bazie danych. W ASP.NET i PHP uzywalem (mniej lub bardziej zaawansowanie) MySQL(same podstawy zapytań nie będą więc aż takim problemem) W większości tutoriali Django używany jest dbsqlite jednak z dokumentacji Heroku wynika ze nie wspierają tej technologii, najbardziej popularny jest chyba postgresql. Czy wybór ma jakiś bardziej istotny wpływ na kształt kodu w Django i czy ciężko jest ewentualnie migrowac dane z jednego do drugiego? Wiem że problem opisany mega chaotycznie ale chcę zrobić możliwe najlepsze rozpoznanie zanim się za coś złapie (ʘʘ)

Z góry dzięki za pomoc
#naukaprogramowania
  • 2