Wpis z mikrobloga

Jaka jest rozsądna półka cenowa, marka albo model od którego warto zacząć rozglądać się ze zestawem podtynkowym prysznicowym (deszczownica + prysznic).

Na jakich markach szczególnie polecacie skupić swoje poszukiwania?

Ktoś z Was ma baterię termostatyczną, jak się sprawdza i czy według Was warto dopłacać?

Z tego co widzę to dużo osób poleca Grohe i Hansgrohe.

#remontujzwykopem #lazienka #kiciochpyta
MG78 - Jaka jest rozsądna półka cenowa, marka albo model od którego warto zacząć rozg...

źródło: comment_16006156218WMz4XM3tvasQqF7vGCZJ5.jpg

Pobierz
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MG78: z natynkowymi to można kupić byle co, bo zawsze możesz odkręcić i wymienić. Podtynkowej bez remontu nie ruszysz chyba że to będzie hans-/Grohe bo z tego co widziałem że je nawet po wmurowaniu da się wymienić bez kucia.

Co do termostatycznej to mam, fajna sprawa bo ustawiasz temperaturę i bardzo szybko ją łapie bo najpierw puszcza 100% ciepłej dopóki się nie nagrzeje i potem dopiero dodaje zimną. Tyle że ja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: kupiłem Hansgrohe natynkowe za około 1000 zł w Castoramie. Woda ciepła z sieci, świetna sprawa i na pewno oszczędności na rachunkach.
@Zgubilem_Login: Ja teraz rozważam pomiędzy Deante Box, a Hansgrohe Croma Select E.

Dante ma ładniejszy design i jest trochę tańszy, hansgrohe jest jednak bardziej popularny i przez to, że widziałem więcej materiałów z nim cały czas się waham. Jutro rano podejmę decyzję :)
@MG78: to ja się jeszcze wtrynię z autoreklamą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mamy też w firmie podobne rozwiązanie:
https://www.excellent.com.pl/produkt/3103/zestaw-prysznicowo-wannowy-podtynkowy-termo-2-wyjscia-krotos-chrom
Z tego co widziałem w internetach da się to kupić trochę taniej jak poszukasz. Mnie strasznie boli tyłek, że tego Krotosa w katalogu nie było, jak sam robiłem łazienkę i mam bardziej klasyczne rozwiązanie właśnie z przełącznikiem mechanicznym i zwykłą głowicą ()

W Krotosie
@Nubzor: Trochę za późną z tą reklamą bo właśnie zamówiłem. Zamówiłem Hansgrohe 27294000 czyli coś takiego jak tutaj: https://www.zielonalazienka.pl/hansgrohe-croma-27294000-zestaw-prysznicowy-485157.html

Mam nadzieję, że będzie spoko. Nienawidzę kupować tych wszystkich rzeczy i czytać o tym ;d

Rozważałem też tego Deante Box https://www.lazienkaplus.pl/pl/deante-box-zestaw-prysznicowy-z-bateria-podtynkowa-termostatyczna-i-deszczownica-chrom-bxyz0ect,527089,138,i który bardziej podobał mi się z designu ale nie byłem pewien czy spełni wymagania co do funkcjonalności bo jakiś taki dziwnie mały przepływ w deszczownicy podają, a te małe słuchawki też
@MG78: Nie przeglądałem wypoku grając w planszówki, moja strata ;P
Najwyżej ktoś z podobnym problemem zobaczy co ja tam sobie naskrobałem i może rozważy jako opcję :)

Według mnie błędu nie popełniłeś zamawiając ten zestaw i pewnie posłuży dobrych kilka lat.

W ogóle wybieranie produktów do łazienki (czy domu) nie będąc z branży jest upierdliwe bo ciężko cokolwiek porównać. Ja właśnie z tego powodu stwierdziłem, że trochę informacji przemycę w wolnych
@Nubzor: No ja też często piszę te posty z myślą, że to może być przydatne później dla kogoś jak będzie szukał i np. wpisze:
- hansgrose wykop opinie
- dante wykop opinie

Z tymi wszystkimi rzeczami do domu jest tak, że w sumie nie znając się ciężko stwierdzić na ile cena wynika z zastosowanych materiałów i jakości a na ile to kwestia tego, że dany producent jest popularny czy jakieś zastosowanie
@MG78: podatek od marki jest stałym elementem krajobrazu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że niektórzy producenci wanien mają bardzo dużą fantazję. Zwłaszcza ta fantazja wychodzi jak nam klienci przysyłają wanny na montaż hydromasażu. Zdarzało się, że grzecznie im je odsyłaliśmy, albo prosiliśmy o pisemne oświadczenie że są świadomi w czym chcą to montować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- hansgrose wykop opinie


@MG78: no ja tutaj się właśnie znalazłem wyszukując takiego hasła. Na tygodniach stanę przed podobnymi dylemnatami co ty i już mnie dupa boli. Nowością jest dla mnie bateria termostatyczna. Co to za ustrojstwo? Mam niestety piec dwufukcyjny i nie wiem czy coś takiego zda egzamin.

@Nubzor: rozumeim, że pracujesz w salonach Excellent? Gdybym pytał Cię o p-rodukty to podejdziesz do mnie jak do kloienta czy jak
@pokey: Ja zajmuję się produkcją wanien i brodzików. Z racji współpracy z innymi działami coś tam też o innych produktach wiem i tym się mogę podzielić. Nie mam bezpośrednio interesu w tym żeby ktoś kupił produkt który polecam, więc możesz się spodziewać podejścia jak do mireczka ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jedyne co to raczej wolę unikać dyskusji o bezpośredniej konkurencji bo nie chcę niesłusznie komuś umniejszać lub