Wpis z mikrobloga

#nba #nbastats

A. Davis - 31pts-9reb-2ast-2blk i najważniejsza trójka w meczu - był to jego 25 mecz w PO w karierze, zdobył w nich w sumie 741 punktów (śr. 29.6pts/g). Na przestrzeni pierwszych 25 playoffowych gier, taki wynik jest 9 najlepszym w historii i najlepszym od 15 lat (od początków McGrady'ego). O historii buzzerbeaterów w Lakers pisał kolega w innym wpisie, to ja dodam tylko że w erze zapisu play-by-play (od 1997) mieliśmy 33 takie rzuty na remis lub zwycięstwo, po których faktycznie zostawały zera na zegarze. I jeszcze jedna ciekawostka, choć wiem że mała próba: Anthony Davis w tych PO nie spudłował jeszcze rzutu w ostatnich 5min, kiedy wynik mieści się w granicach +/-5pts różnicy. Trafił wszystkie 5 rzutów, w tym 2 trójki. W analogicznej sytuacji LeBron ma 0/4 z gry.

Highlights: Jokic 30-6-9-4, J. Murray 25-6-4-2-2, LBJ 26-11-4-2(blk)
  • 9
@cult_of_luna:

Anthony Davis w tych PO nie spudłował jeszcze rzutu w ostatnich 5min, kiedy wynik mieści się w granicach +/-5pts różnicy.Trafił wszystkie 5 rzutów, w tym 2 trójki. W analogicznej sytuacji LeBron ma 0/4 z gry.


-

Kruci, dobre! Typowy Lebron, trzep kosmiczne staty w meczach o pietruszkę, a od zbłaźnienia w kluczowych momentach ratują cię Wade, Allen czy Irving. To jest chyba ta filozofia xD.
@Flowerboy: z minnesotą jakieś finały były? Nie mówmy o formie lebrona w meczach o nic, bądź o fantastycznej formie w finałach ktore i tak przegrywał. Rozmawiajmy o finałach ktore wygrał, ale też o momentach które przeważały szalę zwycięstwa na jego stronę.
@Weed233: @nikola_vel_makia: ja tylko się wtrącę że tegoroczne 0/4 LBJ to ciekawostka w zestawieniu z 5/5 AD i nic nie sugerowałem. Tym bardziej że napisałem że próba mega mała, LAL mieli chyba tylko 4 (?) mecze na styku w tych PO. Łącznie uzbierało mu się pewnie kilka-kilkanaście posiadań.

EDIT: oficjalne clutch statsy z NBA.com pokazują 4 mecze LBJ, łącznie 10min. Też ma 0/4FG i 0/2FT (nie jestem pewny czy te