Wpis z mikrobloga

Dobra, wymyśliłem tag #kogutnaallegro

Sytuacja ma się tak, że napisałem do supportu allegro, Pani Ania poleciła mi założyć dyskusję ze sprzedającym na zwykłym allegro i nie korespondować z nim na allegro lokalnie w prywatnych wiadomościach, bo oni nie mają do tego wglądu. Gość zupełnie nie wie co pisze, uważa m.in. że "usunął ofertę tak szybko jak to możliwe, zaraz po zauważeniu błędu". Kłamie, a dlaczego to wyjaśnia pic rel, gdzie są screeny obu aukcji (tej za 499 zł i tej za 1 zł, wystarczy spojrzeć na godziny). Dodatkowo dostałem też od niego następne wiadomości na allegro lokalnie o treści mniej więcej takiej: KWII PRZECIEŻ TO JEST WARTE WIĘCEJ NIŻ 3 ZŁ, KWII TO JEST PRÓBA WYKORZYSTANIA BŁĘDU SPRZEDAJĄCEGO, ODSYŁAM DO KODEKSU CYWILNEGO.
Na logikę: jeśli rzeczywiście system allegro nawalił to niech do nich ma pretensje, a nie do mnie, ja po prostu wziąłem udział w aukcji. Po drugie, nie byłem jedynym licytującym, więc pretensje powinien mieć do pierwszej osoby, która zalicytowała.
Ku przestrodze, gość ma na #allegro nick kozlog.
Teraz będę po prostu prosił allegro o wyegzekwowanie żeby gość mi wysłał to, co wylicytowałem + oczywiście zgłosiłem im, że gość dublował aukcje, dodałem też, że wystawia to samo na olx i proszę o szybką reakcję, bo może po prostu to sprzedać gdzie indziej, a ja zostanę z ręką w nocniku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#afera #allegrolokalnie
Wołam plusujących/komentujących ostatni wpis

Pobierz kogut20 - Dobra, wymyśliłem tag #kogutnaallegro

Sytuacja ma się tak, że napisałem ...
źródło: comment_1600683863kUQ0PTn5dG9NeE2txI8LeS.jpg
  • 24
@taktoto: zobaczymy, błąd jeszcze trzeba wykazać w jakiś sposób, a bądź co bądź mówimy o kasetach magnetofonowych (chyba wcześniej o tym nie wspomniałem). Mógł ustawić cenę minimalną zawsze, nie wiem czemu tego nie zrobił, licytacja była kto da więcej od 1 zł
@kogut_20: na miejscu sprzedającego odpisałbym ci, że przedmiot został już sprzedany, a jakbyś się upierał, że chcesz to co "wylicytowałeś" możliwy byłby tylko odbiór osobisty. Niezły janusz, szukający złotej okazji XD
@kogut_20: no i prawidłowo, takie licytację są tak samo wiążące jak moja kupa po weekendowym chlaniu.

Bez problemu bym podjechał, mam do niego z 80-90 km

no i byś wrócił z odpowiednią nagrodą XD
Że jeszcze twoi prawnicy się za to nie wzięli, szkoda czasu
@yeloneck
@mikserq21 Przeczytaliście wcześniejszy wpis i opis sytuacji?
@mikserq21 Co Ty bredzisz, aukcje allegro nie są wiążące? Nie mając o tym pojęcia lepiej się w ogóle nie odzywaj. Poczytaj trochę w internecie. Zasięgnij wiedzy prawniczej. Ludzie za oszustwa (286 k.k.) na olx lub allegro są poszukiwani, wyłapują zarzuty lub idą siedzieć. Rozumiem, że można się pomylić i po 10min usunąć aukcje, wtedy jak najbardziej można to podciągnąć pod błąd ale nie w
jestem januszem, bo coś wylicytowałem i chcę żeby gość wysłał mi produkt


@kogut_20: bardziej dlatego, że każdy wie, że ta cena po prostu trafiła się Tobie jak ślepej kurze ziarno i zwyczajnie chcesz to wykorzystać. Przypadek, błąd, niedopatrzenie, cokolwiek. Zwyczajnie chcesz wykorzystać sytuację. To tak jak sytuacje typu "kupiłem jacht za 1zł i masz mi go dostarczyć!!!!1111 one one"
@yeloneck: no tak, a co, może mam powiedzieć żeby sobie zatrzymał moje 17 ziko i jeszcze go przeprosić? XD
Nie, to nie jest sytuacja z jachtem, bo tam błąd był rażący, jachty po prostu tyle nie kosztują. A kasety już tak.
@kogut_20: Gość powie np.że przy pakowaniu towaru upadł mu na podłogę i nie nadaje się do sprzedaży za co przeprasza oczywiście i odsyła kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kogut_20: miałem podobną sytuacje. Mialem z 40 aukcji które mi sie z automatu zakończyły mimo ze jeszcze nie minął czas trwania aukcji. Uderzylem do prawnika i tutaj nie ma co się powoływać na błąd jeżeli sprzedający nie podał kwoty minimalnej. Bylt świadomy tego że jak tylko jedna osoba zalicytuje to sprzeda ten produkt za 1 zl.

Zostaje jedynie kwestia moralna czy faktycznie nie jest komuś głupio skubac ludzi za to że