Wpis z mikrobloga

https://www.buzzfeednews.com/article/icij/fincen-files-global-transactions-map?bftwnews&utm_term=4ldqpgc#4ldqpgc

Podejrzane transakcje polskich oddziałów banków:
Alior
Kredyt Bank SA
ING
Raiffeisen
Zachodni WBK
Societe Generale
Nordea
Pekao SA / PKO BP, chyba dla zmylenia przeciwnika to zrobilismy bo roznie podpisane XD
Citibank

Dominuje ING, Raiffeisen i Alior ( obciazenie dla PZU)

#gielda
  • 15
@Krzeslowswetrze: Grubo. Powiem tak - siedzę w temacie AML i nie słyszałem, żeby taka afera wyszła do tej pory. Tyle banków jednocześnie oskarżonych i na taką skalę. Według mnie jeśli tego nie przytuszuja tak jak zrobili to z HSBC iles lat temu, to będziemy mieli kryzys największy od lat. Napewno większy od tego z 2008r.
@Kapa3991 przecież temat banków już był wałkowany wielokrotnie, nie ma sensu się pakować póki stopy procentowe nisko, afera spowoduje tylko szybsze osunięcie się części. Chyba, że już osiągnęły poziom wsparcia i będą jak PZU.
@Krzeslowswetrze: Dobrze, że już tam nie pracuje xd W każdym razie 2/3 dochodów HSBC pochodziło właśnie z tego regionu. Nie wiem czy po tym nie upadna, a przynajmniej skończy się gigantycznymi problemami. Przeczytałem wszystkie artykuły które były w linku do buzzfeed i powiem szczerze, że mamy doczynienia z afera związana z praniem pieniędzy jakiej chyba nie było. Siedzę w temacie ze względu na pracę, plus na to, że napisałem swego czasu
@Overrr: Deutsche wlasnie zamyka 20% oddzialow w Niemczech :D

Na taką skale, uderzającą w wiele banków na raz, to faktycznie nigdy nie było. Pytanie czy to element negocjacji, czy destrukcji :D
Bo chyba nikt nie wierzy, że te praktyki skonczyly sie z 2017. Ani ze to co zostalo opublikowane, to wszystko co było.

Dziwi mnie małe zainteresowanie mediów, ale nie powiem, żebym się tego zupełnie nie spodziewał.
Tak czy inaczej, sektor
@m00n: Nie szokuje mnie, że banki, bo analizowałem dziesiątki tego typu skandali i wiadomo, że są największymi pralniami. Poprostu nie widziałem do tej pory żeby na raz wyszło tyle gówna i było tak solidnie opisane. Tutaj jednocześnie zostaje oskarżone kilkanaście banków, a zazwyczaj wychodziło jedna afera na x czasu. Do tego zbanowanie HSBC będzie miało potężne skutki dla gospodarki, jako że 2/3 przychodów mają z Chin i HK.