Wpis z mikrobloga

@Patus_Michal_Pol: z tego co widziałem na internatech, big navi ma mieć wyższe zegary i mniej shaderów od rtx 3080 i jakbym miał obstawiać to spodziewam się wyższej wydajności w 1080p, tej samej w 1440p i niższej w 4K.
@wilku1984: No sprzedawcę części PC. Na OEMach nadal AMD ma gorsze wejście i konsole tu nie ratują AMD.
Nawet jeżeli dzisiaj na 5 katalogów 1 zawiera oferty z prockami AMD (z sytuacji gdzie ofert z AMD nie było wcale), to nie dużo firm wdraża procki AMD (zwłaszcza na serwerach), bo z AMD bywają problemy lub uważa się za niesprawdzone.

Lwia część sprzedaży na rynku PC to są OEMy do firm oraz
pamiętam kilka lat temu podobne obrazki jak miały wyjść ryzeny i wykop miał bekę "wiencej rdzeniuf xd" a teraz większość siedzi na ryzenach


@hetero_sapiens: a ja pamiętam, jak Vega miała zmienić rynek...
W Polsce mało kto kupuje karty droższe niż 2000zł (poza ludźmi z wykopu gdzie są sami programiści 15 i poniżej GeForce xx80 kupionego na premierę nie schodzą) a gdzieś do tego budżetu AMD jest konkurencyjne w kategorii cena/wydajność. Choć jedynie na radeony 5x00 można narzekać ze względu na stabilność (wiem, bo mam i pierwszy sprzęt od AMD, który sprawia problemy a przez ostatnie lata miałem praktycznie wyłącznie podzespoły do AMD).