•  

@fan_comy: Zapewne każdy z nas zna jakiegoś STRAŻAKA.
      Powtarzam, STRAŻAKA i to przez duże S,T,R,A,Ż,A,K i A.
      I żeby to był prawdziwy strażak z PSP, nieee. Chodzi mi o ludzi z OSP, którzy jak na złość, obnoszą się swoim "powołaniem" bardziej, niż ktokolwiek na świecie xd.
      Profil na fb "pracuje jako: STRAŻAK RATOWNIK", snap fire_fighter86, fire-men albo firewoman (xD), taki sam nick na insta, na którym co drugie zdjęcie jest z AKCJI, albo z wozem strażackim, lub z kolegami, w mundurze (czy jak to się nazywa, uniform? XD) albo najlepiej wszystko naraz.

Miałem (w sumie dalej mam) taką koleżankę, wielką panią strażak xd
      Chodziłem z Nią do klasy w techbazie przez 4 lata. O 4 lata za długo.

Codziennie, CODZIENNIE musiała niby przypadkiem rzucić coś o tej swojej MISJI ŻYCIOWEJ. Czasami spoko, akurat tak wyszło z rozmowy, a czasami...
      -Siema, co jedliście wczoraj na obiad?
      -Czokoszoki
      -Batona czekoladowego
      -Ja wczoraj zjadłam bigos, ale to szczegół. Wy pewnie po zjedzeniu graliście na kompie, albo marnowaliście czas, podczas gdy JA musiałam czekać w napięciu na sygnał do akcji.

Tutaj następuje pokazanie tego całego pejdżera, którego każdy w klasie, ba, każdy w szkole widział średnio 3 razy dziennie xd

-Ale co, mieliście mieć coś wczoraj, że czekałaś?
      -Każdego dnia się może zdarzyć pożar, albo inne zagrożenie wymagające akcji.

Okazało się, że ona wracając do domu, ubierała się w ten skafander i tylko czekała na wezwanie xd
      Ciekawe ile dni tak zmarnowała siedząc w ognistym garniturze, podczas gdy mogła, no nie wiem, żyć normalnie? Xdd

Oczywiście tablica na Facebooku zawalona syfem ze stronek w stylu "strażak-ratownik", "998 to moja pasja", "walczący z płomieniami" (xd), czy mój faworyt: "straż pożarna. Obowiązek. Zasady. Ryzyko." (prawie jak z Gry o tron xd
      "Family. Duty. Honor.") xd

Nie będę wspominał o treści tych załosnych obrazków, które aż prosiły się o zgłoszenie do ministerstwa żenady, tekstami w stylu "mężczyzno! Zakochaj się w strażaczce! Jeśli pokocha Cię jak swój zawód, (xd) będziesz najszczęśliwszym facetem na ziemi!" xdd
      (Ta moja koleżanka miała to nawet na zdjęciu w tle przez jakiś czas xdd)

Najlepsza inba była, jak pewnego dnia siedzę sobie w techbazie, czekam na dzwonek na ostatnią lekcję, a tu widzę, że dziewczyny z mojej klasy jakoś dziwnie pobudzone. Podbijam i patrzę tam gdzie one.
      I co się okazało xd
      Nasza koleżanka stoi na środku korytarza, w ubraniu strażaka Xd
      Cała ta zbroja, buty, spodnie, kurtka, hełm XD
      No i tak stoi.
      Dzwonek, idzie facetka od angielskiego, patrzy na naszego fire_womana i otwiera szeroko oczy.
      -Co Ty odpierdalasz?
      -Proszę pani, nie mogę zostać na lekcjach, chciałabym, ale wzywa mnie straż, do której nie wiem, czy pani wie, należę!
      (niee wcale nie wie, a te wzorowe zachowanie za bycie członkiem
      OSP to przypadkiem w dzienniku się znalazły xd)
      -Kaśka, ale skończyłaś lekcje dwie godziny temu, ja mam teraz z drugą grupą!
      Firewoman.exe stopped responding
      Xd

#pasta

•  

@Salomonthekrol: Prawdziwy młody strażak z osp ucieka z lekcji na 15 min przed pożarem i wraca 5 min później żeby go czasem nie złapali...

•  

@Salomonthekrol: Pasta nie pasta, ale znam przypadek gdzie u mnie laska na egzamin z konstrukcji stalowych przyjechała w stroju strażaka i z dumną miną. Chciała ugrać, żeby nie pisała egzaminu i żeby jej nie wstawiał oceny ndst tylko przyjedzie na indywidualną poprawkę w tygodniu. I wiecie jak się to skończyło?

pokaż spoiler Gościu kazał jej wypierdalać i wpisał jej 2 do indeksu xD

•  

@fan_comy: A potem jeszcze fotki na insta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: IMG_3257.JPG

•  

Śmiejecie się, ale tylko strażak OSP pomimo deszczu, słabego samopoczucia lub nocy jest w stanie pobiec do monopolowego się najebać

@fan_comy:

•  

Jestem strażakiem OSP i mi się przykro zrobiło, że tak się nas postrzega :(

•  

@pan_dzik02: to tylko memy. Myślę że każda grupę w Polsce da się tak przejaskrawić. Choć sam słyszałem historie co potrafili niektórzy zrobić by mieć na chlanie to jednak przecież nie ma co wszystkich do jednego worka wrzucać i są ludzie z powołania.

•  

@pan_dzik02: ile macie wyjazdów? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

źródło: comment_UDpl2y8iMb7FfY8NyoSWOyprsPdN1Sxc.jpg

•  

@pan_dzik02: nie ma się czego wstydzić, człowiek za coś pić musi

+: dlugi_
    •  

@wonsz_smieszek: strzelam że ~ 100 w ciągu roku.

•  

@fan_comy @Salomonthekrol : Pamiętam jak kiedyś byłem z ziomkami w barze i jedna koleżanka zaprosiła do stołu jakichś jej znajomych, co też siedzieli w tym klubie. Usiedli i okazało się że to sa jacyś strażacy na kiju, znaczy nawet nie strażacy ale z jakieś szkoły strażackiej. Miło się gadało zanim się dosiedli a potem z rozmowy zrobiło się wzajemne robienie sobie loda przez tych trzech typów jaka to straż nie jest zajebista.

I wtedy żeby ich wkurwić wymyśliłem na poczekaniu historie o tym, że u mnie w mieście był pożar i strażacy przyjechali najebani i jeszcze pobili ratowników pogotowia xD Strażackie towarzystwo zesrało się, że to musiał być odosobniony przypadek. I wtdy kumpel podłapał temat i wymyślił historie jak kiedyś u niego w mieście był alarm w szkole, ale nic sie nie stało, tylko jakaś awaria. Przyjechała straż i zajebała dzieciom komputery xD Strażackie towarzystwo cośtam się srało do nas a potem sie zmyło i znowu było fajnie rozmawiać.

•  

@fan_comy: a ja tam szanuję tych co w OSP służą. Wszędzie się trafiają czarne owce. Na początku sierpnia miałem wypadek na wsi jakąś stara baba wyjechała mi na czołówkę. Auto do kasacji na szczęście wszyscy byli cali. Chłopaki z OSP byli niecałe 5min od telefonu bardzo dobrze zajęli się mna, moja narzeczoną i dzieckiem. Mały trochę płakał ale panowie wzięli go do samochodu dali pluszaka i fajnie się nim zajęli żeby w tym czasie pogotowie mogło zbadać moja narzeczoną.

Fajnie jest cisnąć po innych samemu nic nie robiąc. To takie modne i zabawne szczególnie wśród życiowych miernot jakich jest pełno na wykopie.

•  

@wielad tak samo jak u nas. Taka głupia grażynka się naśmiewała na Facebooku jak było to całe gaszynchalange że OSP tylko do pompek się nadaje bo nic innego nie potrafią. Jakiś czas później jak jej dom zalewało to z płaczem biegała i prosiła żeby jak najwięcej jednostek do niej przyjechało bo dom świeżo po remoncie

•  

@wielad: Dokładnie, sama liczba i zagęszczenie OSP robi robotę, co jak co ale system straży pożarnej mamy naprawdę efektywny w porónaniu z innymi krajami, przez to PSP może się zająć powazniejszymi i specjalnymi wypadkami.

•  

@fan_comy: Od kilku lat twierdzę że należy zlikwidować ten relikt przeszłości zwany OSP bo wystarczy jedna/dwie jednostki PSP na gminę. Jakoś nikt nie płacze za brakiem ORMO...
      Potrzebujemy profesjonalistów których pracą jest bycie strażakiem na pełen etat a nie 5 jednostek pół-amatorów. Chyba wszędzie do ochotniczej straży zapisują się największe patusy które biorą się za to z powodu braku innych zajęć. Do tego patologia w postaci corocznego dotowania ich z funduszu sołeckiego lub budżetu gminy. Tylko PSP!

•  

@SokratesXD: Masz świadomość że większość zdarzeń obrabiają jednostki w KSR-G które są odpowiednio przeszkolone, przekwalifikowane przez PSP? Mnogość OSP pomaga ogarnąć tragiczne dla ludzi ale jednocześnie realnie dla strażaków gównozdarzenia jak np. podtopienia, powalone drzewa itd. Gminy i sołectwa inwestują w OSP bo wychodzą z dosyć racjonalnego założenia że im lepiej wyposażą ochotników którzy w 2 minuty przyjadą na miejsce tym lepiej ogarną sytuację.

•  

@djtartini1: byłem w szoku jak szybko byli. Potem chłopaka i dziewczyna z OSP podziękowałem i rzuciłem przedstawicielskim gratisem z bagażnika. Naprawdę z całej tej sytuacji zapamiętałem najbardziej empatię tych chłopaków z jaką podchodzili do mojego syna. Jeszcze raz szacun dla nich.

•  

@Cesarz_Polski: a ty masz takie nudne życie że nic na insta nie wrzucisz tylko wysrasz żałosny komentarz na wykopie tak samo wy: @zielonzielon: @wonsz_smieszek: @FREENERO: @K-S-:

Gorące dyskusje ostatnie 12h