Wpis z mikrobloga

#ps5 #playstation #xbox

Trochę boję sie spytać, bo widze co się dzieje pod tymi tagami, ale prosiłbym o zabranie głosu kogoś kto tak jak ja nie jest przywiązany do jednej konsoli.

Do tej pory używałem ps3 i ps4 i grało mi się przyjemnie. Jednak nowa konsola xboxa wydaje mi się, ze bedzie lepsza. Co poza exclusive'mi przemawia za nową ps5?

Nie jest to żadna prowokacja, nadal mam ps4 i gram. Tłumaczę sie bo strach troche pytac :D
  • 40
@dzefreZ z tego co czytałem, to w sumie za ps5 nic więcej nie przemawia.
X jest:
Ładniejszy (kwestia gustu)
Troszkę Tańszy
Ma lepsze parametry
Ma dalej sięgającą kompatybilność wsteczną

Coś tam jest jeszcze przy Xie z abonentem na gry, przez co potencjalnie będzie taniej niż w ps5, ale w praktyce to to nie będą raczej hity.
@dzefreZ no moim zdaniem jak miałeś ps4, tak jak ja to niema praktycznie żadnych argumentów na tą chwilę za ps5.

Nawet exy w normalnej ilości będą praktycznie za rok/dwa, a jeszcze muszą stanieć do ludzkich wartości.

Ja biorę xsx bo ogram sobie mniejsze tytuły z gamepassa, exy Microsoftu (też z gamepassa), zaległe gry z 360 (w lepszej jakości bo Xbox ulepsza niektóre pozycje) no i cyberpunka w jakości przynajmniej Xboxa one x
@dzefreZ: myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od wielbicieli acziwmentów, przez bombelki, fanatyków fify i nfs (za chwile do składu gamepass dojdzie ea play i będą ogrywane) kończąc na wielbicielach AAA (oczywiście nie mówie o graniu w dniu premiery chyba ze w coś ze studia ms)
@dzefreZ: napisze tak. Jak na razie nie wiesz, to poczekaj rok/dwa i zobacz. Gamepass, gamepassem, ale nie kazdy lubi gry, ktore tam sa.

Do mnie przemawiaja gry jak Uncharted, Gran Turismo, Ratchet, Spiderman czy GoW oraz nowe technologie w padzie (ktorych prozno szukac u MSowej konkurencji). Z cenami gier pojechali po bandzie, wiec ja i tak bede bral uzywki ;)
nowe technologie w padzie


@stormkiss: się uczepiliście tych ficzerów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ile gier korzystało w jakiś sensowny sposób z sixaxis na PS3? Przypominam sobie tylko celowanie rzutem granatu w Unchartedach i durne kręcenie zaworami w Killzone 2. A touchpad na PS4?
@mihaumihau: wkleilbym skreeny z psnow, ale zaspamilbym temat kilkudziesiecioma screenami :)

@dzefreZ: tak z reka na sercu? Zadna nie jest warta kupna na juz, ani xbox ani ps5, sam mam ps4 ale ps5 kupie przy premierze GoW2, bo wczesniej poprostu nie widze sensu.

Wklejanie tego gamepasa to tez taki chwyt, bo Sony ma PSNow w ktorym jest jeszcze wiecej gier, moim subiektywnym zdaniem lepszych, i mozna korzystac z niego na