Wpis z mikrobloga

Najbardziej prawdopodobne według mnie (czyli pewnie większość się nie sprawdzi :p) składy na rok 2021 w Ekstralidze. Co sądzicie?
Sparta: Woffinden, A. Łaguta, Janowski, Czugunow, Drabik
Leszno: Sajfutdinow, Piotr Pawlicki, Kołodziej, Smektała, Lindsey
Gorzów: Thomsen, Vaculik, Zmarzlik, KK, Lambert
Lublin: G. Łaguta, Michelsen, Hampel, Zengota, Kubera
Częstochowa: Lindgren, Madsen, Holta, Woryna, Lyager
Falubaz: Zagar, C. Holder, Dudek, Protasiewicz, Kvech
Toruń: J. Holder, Doyle, Przedpełski, Woźniak, Jeppesen
Grudziądz: Bjere, Pedersen, Buczkowski, Pieszczek, Lakhbaum
#zuzel

Przy okazji polecam żużlowego discorda, jak ktoś chce zaproszenie niech pisze :)
  • 20
@Dante27: tak, ale Lublin mógłby mieć mocniejszy skład tylko w przypadku:
-mocny Polak (któych na rynku nie ma za bardzo, bo zamiast Zenogty kto? Pszemek czy KK? Może Woryna, ale Czewa bliżej (a Sparta najbliżej, patrz jak się Woryna przymilał ostatnio do kibiców Sparty i przepraszał za aferę proporczykową), Kołodziej podobno mówi że zostanie)
-Lambert, bo potrzebny jest zawodnik u24. Ja myślę, że Grzyb ma hajs na Lamberta oraz że uważa,
Lamberta (...) Gorzowie


@jankes83: Stary, pół ligi o niego walczy i o nim marzy (poza Spartą i Lesznem to każdy). Nie sądziłem, że kibice Gorzowa, będą chcieli żebym go wykreślał. Poza tym co w z tym Karczmarzem i Birkemose. Przecież są lepsi od nich.
@JakovKarnic pewnie że byśmy go chcieli ale niestety temat upadł z powodu wprowadzenia U24. Lambert za bardzo się ceni. Generalnie vaculik też nie jest pewny na 100%. Odnośnie Karczmarza i Birkemose to są takie domysły. O dziwo ostatnio jest cicho na temat rozmow transferowych w Gorzowie. Może Grzyb coś jeszcze szykuje. Tak na prawdę to prawie pewne potwierdzenie vacula wyciekło z obozu falubazu, a dokładniej od jednego z jego sponsorów
@JakovKarnic: polscy seniorzy we Włókniarzu będą inni - Holta prawie na pewno w Rybniku, a Woryna z tego co wiem jest dużo bliżej Zielonej. Najprawdopodobniej zostanie Przedpełski, a o drugim nic nie wiadomo, ale raczej nie będzie to Woryna
Woryna z tego co wiem jest dużo bliżej Zielonej


@Erkow: pytanie, po co Zielonej trzech Polaków, skoro ona potrzebuje dobrego zawodnika na u24? Podobnie jak Czewa? Wydaje mi się, że dużo tańszy od Woryny będzie Chris Holder, dlatego uważam, że Zielona go weźmie. Chyba że Protas lub Dudek odchodzą. A Czewa potrzebuje Polaka, bo dwóch obcokrajowców juz mają. A że skład u24 mocnego nie znajdą, to muszą mieć dobrych seniorów, a
@JakovKarnic: nie wiem po co Zielonej Woryna, ale mam takie informacje XD

W Czewie raczej nie będzie mocnego Polaka, bo na 2021 będzie pewnie dużo mniejszy budżet i nie sądzę, żeby była walka o medale. Właśnie boję się, że w związku z tym może dojść ktoś typu Pawlicki, Woźniak albo co gorsza Kasprzak XD
@Erkow: mmm KK i Pszemek, to byłby super skład xD
No to nadal Woryna może skończyć w Sparcie, bo Drabik pewnie dostanie roczne zawieszenie. Cały czas jakoś słabo wierzę, tym bardziej, że podobno w tym roku ma być tani falubaz i biorą odpad z formacji senior zagraniczny.
@JakovKarnic: Chris Holder i Zielona góra to zbyt wybuchowe combo, ale ciekawe co zrobi Chris jesli dostanie jedyna oferte z ekstraligi wlasnie z Zielonej Gory (kiedys mowil, ze nigdy by nie zgodzil sie tam jezdzic)
Czemu Kubera ma odejść z Leszna a zostać lindsey ?


@calkowitybrakrozumu: słyszałem plotkę, że Kubera, jest blisko Lublina

Prędzej na wychowanka postawią


@calkowitybrakrozumu: uważam podobnie z tym, że Lublin może po prostu zaoferować jakieś gigapieniądze Dominikowi, a Leszno ma już skład spory. Nie wiem także jakie mają umowy, bo przepis u24 powoduje, że kolejka klubów zgłosi się po Bartka i Jaimona.
JA uważam, że najlepiej dla Leszna byłoby wypożyczyć Jaimona,
@JakovKarnic: Największe wzięcie będą mieli zawodnicy 22 letni którzy byli solidnymi juniorami, 2 lata pojeżdżą jako U24 , wiec będzie chwila stabilności. Mam tylko po cichu nadzieje ze nikt nie będzie chciał zabierać mojemu klubowi lyagera :) w końcu tylko rok jeszcze przed nim jako u24
@calkowitybrakrozumu: mnie to najbardziej boli, że w 1 i 2 (to już totalne xd, koszty w lidze najniższej powinny być zredukowane, nawet za cenę składu bez Polaków, tylko po to, żeby istniał klub), ten przepis wszedł, bo klubu z ekstraklasy jakoś dadzą radę. Te z pierwszej ligi może też, a najniższej lidze będzie dramat, bo zostanie sam szrot.
@JakovKarnic: Jeppesen i Kvech są jednak zawodnikami Falubazu i uważam, że tak dalej zostanie czyli raczej Kvech pod numerem 8/16 i Jeppesen raczej pewniak do 1 składu. Żeby podkręcić atmosferę to dodam, że Dominik Kubera ostatnio zaobserwował Apatora na instagramie ( ͡º ͜ʖ͡º). W Toruniu też idzie plota, że ma jeździć ktoś z dwójki Przemek Pawlicki/Przedpełski i walczą dzielnie o Lamberta, który ma partnerkę blisko Torunia
@JakovKarnic: no dlatego ten fakt o Kuberze to można porównać to obserwacji busów zawodników w poszczególnych miastach xD. Uważam, że zostanie w Lesznie, ale z drugiej strony też nic nie wiadomo bo przez rynek przejdzie niezłe tornado i wszystkiego można się spodziewać.