Wpis z mikrobloga

Witam. Pytanie, Mam Galaxy S8plus G955F, po aktualizacji do androida 9 widze pogorszenie działania baterii i telefonu. CHciałem wrócic do oryginalnego androida 7. I tutaj problem, zrobilem roota, backupa i chcialem flashowac system jednak w tym nowym androidzie mam wersje bootloadera 9 a wszystkie wersje androida mają wersję 1 i nie potrafię tego przeskoczyć. Slyszałem o jakims pliku combination ktory zmienia wersje bootloadera. Zna się ktoś na tym i pomoże ?
#android #samsung #galaxys8, #smartfon #telefony
  • 14
@Krol_Dzielni: no jest to możliwe. Spotkałem się z przypadkami, gdy starszy telefon po wgraniu nowszego oprogramowania działa krócej na baterii. Nie wiem czy coś może w tle działa po prostu ciągle czy o co chodzi ale ewidentnie bateria działa krócej po zaktualizowaniu do 9.0
@xDOlejxD: wipe cache to nic nie da. Hard reset potrzebny, ale bez przywracania kopii zapasowej. Zmień lte na 3g. Wyłącz wszystkie usługi łączności jeśli z nich nie korzystasz. Ustaw ekran na fhd+. Pokaż co masz w statystykach baterii.
@cukru: tzn, odniosłem się do tego modelu. Mam S8 i żadna z aktualizacji nie wpłynęła źle na baterię, więc nie uwierzę w to, że coś popsuła. No chyba, że to odosobniony przypadek i coś "nie zgrało się" i trzeba na gwarancję oddać.