Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
2.5 roku temu skończyłem informatykę na AGHu. Czy jest ktoś ciekawy jak potoczyła się kariera znajomych z kierunku? Czytając ile zarabiają wykopki mam wrażenie jakbym żył w innej rzeczywistości.

Ja: Java developer - 6800zł netto UoP
Kolega nr 1: Fullstack developer (java + angular) - 7000 UoP
Kolega nr 2: Tester automatyczny - 5800 UZ
Kolega nr 3. Tester manualny 5500 UZ
Kolega nr 4. Java dev - 5200 UoP
To są wszyscy o których wiem ile konkretnie zarabiają.

Poniżej są koledzy o których wiem ile zarabiają, ale liczba może się różnić o ok. 1000zł w tę lub drugą stronę
Kolega nr 5. C++ - ok. 8000zł B2B
Kolega nr 6. Fullstack (javascript + react) - ok. 10000zł B2B

Wszystkie kwoty są netto. Kwoty b2b to jest netto b2b czyli trzeba odjąć składki i inne podatki.

Tak tylko informacyjnie wrzucam, bo jak czytam że ktoś zarabia ponad 12 000zł z dwoma latami doświadczenia to się za głowę łapię. Dodam, że większość z nas zaczęła pracę podczas studiów, więc mamy ponad 3 lata doświadczenia.

#programowanie #it #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6b9acaf49ad326e7b1af45
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 9
Tak tylko informacyjnie wrzucam, bo jak czytam że ktoś zarabia ponad 12 000zł z dwoma latami doświadczenia to się za głowę łapię.


@AnonimoweMirkoWyznania: ale że 12 do łapy, po podatkach? To faktycznie trochę dużo, ale w Warszawie pewnie i takie oferty się trafiają. 12 netto na b2b jest z kolei jak najbardziej osiągalne.
GłuchyKondon: > Tak tylko informacyjnie wrzucam, bo jak czytam że ktoś zarabia ponad 12 000zł z dwoma latami doświadczenia to się za głowę łapię. Dodam, że większość z nas zaczęła pracę podczas studiów, więc mamy ponad 3 lata doświadczenia.

Ja od razu po studiach inżynierskich (w tym samym miesiącu kiedy miałem obronę) zostałem zatrudniony na UoP za 10k brutto. Oprócz tego miałem oferty 9500 brutto i 12k na B2B. Z tego