Wpis z mikrobloga

Ryzenowe Mirasy i Mirabelki - czy ktoś z was używa Ryzena serii 3000 razem z pamięciami o taktowaniu 3800mhz i działa mu to stabilnie?

Ja jakbym nie cudował to mam problemy z bootowaniem i stabilnością - a to woltaż zmienię a to coś, ale maszyna losująca raz uruchomi bez problemów, a raz w ogóle nie załączy profilu XMP. Na ręcznym ustawieniu do 3733mhz za to wszystko śmiga pięknie przy CL 14-13-13-13-21-32, 1.5V (to woltaż z XMP) - jest tu ktoś z tych 5% chipów które trzymają 3800 stabilnie?

#amd #ryzen #pcmasterrace #komputery
  • 4
@10129: Tak, to Samsungi B-Die od G.Skilla, świetny zestaw 32GB (4x8GB). Generalnie problem z profilem XMP i IF jest taki, że raz się załączy profil XMP a raz nie - ale zawsze, nawet jak się załączy, to komputer włącza się dopiero na drugi raz. FCLK oczywiście musiałem ręcznie wprowadzać 1900mhz, bez tego ani rusz. Na początku tego nie zauważałem, ale może nie zwracałem uwagi. Wygląda to na problemy ze stabilnością. Podobno
@Qrwencjusz: na pclabie są agenci z 3800Mhz CL14.Chyba na bdie wlasnie. Ja na na micronach miałem bench stable 3800 CL16, memtest bez problemu. W grach się wysypywało w 15 minut. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Siedzę teraz na 3733.
@marjanoos: Mi się 3800 jak już się uruchomiło to potrafiło Tekkena wysypać i walnąć BSOD, ale wtedy miałem kosmicznie małe tRFC - 230. Dla bezpieczeństwa mam teraz 260-70 - to tylko ułamek ns w opóźnieniu więcej a trochi spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)